14:15

Ziua surprizelor la Cupa Africii pe Natiuni: Algeria, invinsa de Guineea Ecuatoriala Coasta de Fildes, doar remiza cu Sierra Leone

Algeria campioana din 2019) a fost invinsa de Guineea Ecuatoriala, scor 1-0, si se afla pe ultimul loc in Grupa E din cadrul Cupei Africii pe Natiuni. Tot duminica, Coasta de Fildes a obtinut doar un rezultat de egalitate impotriva reprezentativei din Sierra Leone, scor 2-2. continuă pe Hotnews

Cupa Africii pe Natiuni: Un jucator senegalez, suspendat de FIFA cu cateva minute inaintea meciului cu Guineea

FIFA l-a suspendat pe senegalezul Pape Gueye, in varsta de 21 de ani, cu cateva minute inainte de meciul cu Guineea de la Cupa Africii pe Natiuni, a anunat selectionerul Aliou Cisse, informeaza lequipe. fr.

Cupa Africii pe Natiuni: Maroc s-a calificat in optimi Prima victorie pentru Malawi, pregatita de romanul Mario Marinica

Maroc s-a calificat in optimile de finala ale Cupei Africii pe Natiuni, dupa ce a invins selectionata Insulelor Comore cu scorul de 2-0, la Yaounde, in Grupa C a competitiei gazduite de Camerun. Tot vineri, Malawi antrenata de romanul Mario Marinica) a castigat meciul cu Zimbabwe, scor 2-1.

VIDEO Camerun, prima echipa calificata in optimile Cupei Africii pe Natiuni Burkina Faso a invins Capul Verde

Camerun este prima echipa calificata in optimile Cupei Africii pe Natiuni 2022, dupa ce a invins joi Etiopia, scor 4-1, in Grupa A, la Yaounde.

actualitate, 14:15