19:45

250 Linz

VIDEO WTA Linz: Victorie lejera in finala pentru jucatoarea din Rusia

Anastasia Potapova a castigat turneul WTA 250 de la Linz, dupa ce a invins-o duminica in finala pe croata Petra Martic.

VIDEO Surpriza la WTA Linz: Principala favorita, eliminata in semifinale de locul 34 mondial

Favorita numarul 1 a turneului WTA 250 de la Linz, Maria Sakkari, a fost invinsa in semifinalele competitiei de Petra Martic, ocupanta locului 34 WTA.

VIDEO Finalista de Grand Slam, eliminata in semifinale la WTA Linz

Marketa Vondrousova 89 WTA) a fost eliminata in semifinalele turneului WTA 250 de la Linz de ocupanta locului 44 WTA, rusoaica Anastasia Potapova.

Irina Begu, eliminata in primul tur al turneului de categorie WTA 250 de la Linz

Jucatoarea de tenis Irina Begu a fost invinsa, miercuri, de daneza Clara Tauson, scor 1-6, 2-6, in primul tur al turneului de categorie WTA 250 de la Linz, potrivit digisport. ro. Irina Begu a fost eliminata in primul tur la Linz Irina Begu a pierdut categoric primul set, dar a incercat sa revina in actul secund al meciului.

WTA Linz: Irina Begu, eliminata fara drept de apel de o sportiva din afara TOP 100

Locul 27 mondial si a treia favorita a intrecerii, Irina Begu a fost eliminata in primul tur al turneului WTA de la Linz, de categorie 250. Jucatoarea noastra a fost intrecuta de Clara Tauson Danemarca, ocupanta a locului 141 WTA), scor 6-1, 6-2.

WTA Linz: Jaqueline Cristian, invinsa de locul 73 WTA

Jaqueline Cristian a fost eliminata marti in prima runda a turneului WTA 250 de la Linz, dupa ce a pierdut in fata italiencei Camila Giorgi 73 WTA).

Jaqueline Cristian, bucuroasa dupa prima finala WTA. Emotie, la declaratia de la finalul meciului

Jaqueline Cristian a pierdut dureros finala WTA 250 Linz, in fata lui Alison Riske, scor 6-2, 2-6, 5-7, dupa doua ore si 24 de minute de joc.

Jaqueline Cristian, salt important in clasamentul WTA dupa ce a jucat finala turneului de la Linz

Jaqueline Cristian 100 WTA) a avut parte de o saptamana de vis si, in postura de lucky loser, a ajuns pana in finala turneului WTA 250 de la Linz. Chiar daca a fost invinsa de Alison Riske, sportiva noastra va inregistra un salt important in ierarhia mondiala, urmand sa ocupe cel mai bun loc de pana acum din cariera.

Cand joaca Jaqueline Cristian in finala de la WTA Linz

Organizatorii turneului WTA 250 de la Linz au anuntat programul zilei de vineri, una in care vor avea loc finala dintre Jaqueline Cristian si Alison Riske.

Abandon in a doua semifinala a turneului WTA de la Linz. Cine este adversara Jaquelinei Cristian in ultimul act

Sportiva americana Alison Riske, locul 73 mondial si cap de serie numarul 8, s-a calificat, joi, in finala turneului de categorie WTA 250 de la Linz, profitand in semifinale de abandonul compatrioatei sale Danielle Collins, locul 29 WTA si cap de serie 3.

Adversara lui Jaqueline Cristian in finala de la WTA Linz

Alison Riske s-a calificat joi in finala turneului WTA 250 de la Linz, jucatoarea aflata pe locul 73 in ierarhia mondiala profitand de abandonul adversarei. Pentru titlu, americanca se va duela cu Jaqueline Cristian.

Simona Halep s-a retras de la turneul WTA de la Linz. Jaqueline Cristian va juca in finala

Simona Halep, 30 de ani, locul22 WTA, s-a retras joi de la turneul WTA 250 de la Linz cu cateva ore inainte de semifinala cuJaqueline Cristian, 23 de ani, locul 100 WTA, din cauza unei accidentari la genunchi.

Jaqueline Cristian, reintalnire cu Simona Halep - Duel romanesc in semifinalele de la WTA Linz

Jaqueline Cristian traverseaza cea mai buna perioada a carierei: sportiva noastra s-a calificat in semifinalele turneului WTA 250 de la Linz o va intalni pe Simona Halep) dupa ce a invins-o pe Veronika Kudermetova, a patra favorita.

Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneului de la Linz

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep, a doua favorita, s-a calificat, la mare lupta, in semifinalele turneului WTA 250 de la Linz Austria), dotat cu premii totale de 189. 708 euro, dupa ce a invins-o pe italianca Jasmine Paolini, miercuri seara, cu 4-6, 7-5, 6-0. Halep 30 ani, 22 WTA) a reusit sa castige, dupa o .

Simona Halep, in semifinale la WTA Linz - A invins-o cu 6-0 in setul decisiv pe Jasmine Paolini

Jasmine Paolini a inceput mult mai bine partida din sferturile turneului de la Linz si a condus-o cu 6-4, 3-1 pe Simona Halep. Romanca nu a renuntat la lupta, a facut rebreak si s-a calificat in penultimul act al competitiei de categorie WTA 250 dupa ce a castigat noua gameuri la rand 4-6, 7-5, 6-0).

Vesti bune pentru Simona Halep. Ce ii poate aduce sfarsitul de saptamana

Vesti bune pentru Simona Halep. Fostul lider mondial a debutat cu o victorie in turneul WTA 250 de la Linz. Halep a trecut de bielorusa Aliaksandra Sasnovich cu 7-5, 6-3. Romanca si-a luat, astfel, revansa pentru infrangerea suferita in fata jucatoarei din Belarus la Indian Wells. Simona Halep va juca in sferturile de finala contra .

Simona Halep revine, miercuri, pe teren la Linz

Desemnata cap de serie numarul 2 la turneul WTA 250 de la Linz, Simona Halep o va intalni in sferturile programate, miercuri, pe italianca Jasmine Paolini, a 7-a favorita.

Emma Raducanu, invinsa la Linz de o jucatoare din afara top 100 mondial

Britanica Emma Raducanu a parasit rapid turneul WTA 250 de la Linz inca din faza turului secund, acolo unde a intrat din oficiu.

Simona Halep-Emma Raducanu, un duel ce a fost amanat din nou

Simona Halep a trecut in sferturi in turneul de la Linz, dar Emma Raducanu a fost eliminata in optimi, astfel ca un duel nu va avea loc deocamdata. Emma Raducanu, favorita numarul 1, a fost eliminata de Xinyu Wang in optimile turneului de 250 de puncte WTA de la Linz, in trei seturi. Emma Raducanu .

Cand joaca Simona Halep in sferturile de la WTA Linz

Organizatorii turneului de categorie WTA 250 de la Linz au facut public programul zilei de miercuri, una in care va avea loc si duelul din sferturi dintre Simona Halep si Jasmine Paolini.

actualitate, 19:45