18:00

250 Lyon

Monica Niculescu rateaza calificarea in finala de dublu la Lyon

Perechea formata din Monica Niculescu Romania) si Victorija Golubic Elvetia) a pierdut semifinala disputata, sambata, la turneul WTA 250 de la Lyon, Franta.

Monica Niculescu in semifinale la dublu in turneul de la Lyon

Perechea formata din Monica Niculescu si Viktorija Golubic a obtinut calificarea, joi seara, in semifinalele probei de dublu la Lyon Franta), turneu de categorie WTA 250.

Ana Bogdan a ratat calificarea in semifinalele de dublu la turneul de la Lyon

Perechea Ana BogdanDanka Kovinic RomaniaMuntenegru) a fost eliminata, miercuri, in sferturile de finala ale probei de dublu din cadrul turneului de categorie WTA 250 de la Lyon.

Ana Bogdan iese prematura la Lyon. In setul secund a luat un pumn de pastile

Jucatoarea Ana Bogdan a fost eliminata, marti seara, in primul tur la Lyon, turneu WTA 250 dotat cu premii totale in valoare de 225. 480 de euro.

ATP: Casper Ruud si-a aparat titlul de la Geneva Cameron Norrie, campion la Lyon

Norvegianul Casper Ruud si britanicul Cameron Norrie au castigat turneele de categorie ATP 250 de la Geneva, respectiv Lyon, in urma finalelor disputate sambata.

VIDEO Dayana Yastremska va dona premiul de la WTA Lyon unei fundatii ucrainene

Invinsa de chinezoaica Shuai Zhang in finala turneului de la Lyon, ucraineanca Dayana Yastremska locul 140 mondial) a tinut un discurs emotionat la ceremonia de premiere si a dezvaluit ce va face cu premiul obtinut la competitia de categorie WTA 250.

WTA Lyon: Sorana Cirstea, eliminata in semifinale de ucraineanca Dayana Yastremska

Aventura Soranei Cirstea la turneul WTA 250 de la Lyon s-a oprit in semifinale, faza a competitiei unde sportiva noastra a fost invinsa de ucraineanca Dayana Yastremska.

WTA Lyon: Sorana Cirstea s-a calificat in semifinale Duel cu ucraineanca Dayana Yastremska

Sorana Cirstea, locul 30 mondial si a doua favorita, s-a calificat vineri in semifinalele turneului de categorie WTA 250 de la Lyon.

Cirstea, fabuloasa la Lyon: Sorana atinge cea mai buna clasare din ultimii 8 ani si poate trece peste Halep!

Sorana Cirstea 31 de ani) a abordat turneul WTA 250 de la Lyon de pe locul 30 in lume, iar acum, ajunsa in semifinale dupa trei victorii entuziasmante, isi continua asecensiunea impresionanta in 2022.

WTA Lyon: Monica Niculescu s-a calificat in semifinalele probei de dublu

Perechea formata din Monica Niculescu si rusoaica Alexandra Panova s-a calificat miercuri in semifinalele probei de dublu din cadrul turneului de categorie WTA 250 de la Lyon.

WTA Lyon: Sorana Cirstea, in sferturi dupa o victorie in doua seturi

Sorana Cirstea, locul 30 mondial si a doua favorita, s-a calificat, miercuri, in sferturile turneului de categorie WTA 250 de la Lyon.

Ana Bogdan, mesaj emotionant dupa ce a fost invinsa de ucraineanaDaiana Iastremska

Jucatoarea de tenis Ana Bogdan, locul 97 WTA, a fost invinsa, marti, cu scorul de 3-6, 7-6 7), 7-6 7), de jucatoarea ucraineana Daiana Iastremska, locul 140 WTA, beneficiara a unui wild card, in turul I al turneului de categorie WTA 250 de la Lyon.

Sorana Cirstea, principala favorita a turneului WTA Lyon Camila Giorgi a fost eliminata

Sorana Cirstea este cea bine clasata jucatoare ramasa in competitie la turneul WTA 250 de la Lyon, dupa ce Camila Giorgi a fost eliminata in primul tur.

Sorana Cirstea, victorioasa la Lyon. Ce urmeaza pentru iubita lui Ion Ion Tiriac

Sorana Cirstea, victorioasa la Lyon. Jucatoarea din Targoviste a trecut in primul tur al competitiei WTA 250 din Franta de georgiana Mariam Bolkvadze 156 WTA), scor 6-3, 6-1. Romanca a castigat deja cateva pozitii in clasamentul WTA Live in care o poate intrece pe Simona Halep daca va ajunge in finala turneului. Sorana Cirstea va .

WTA Lyon: Sorana Cirstea s-a calificat in optimi

Sorana Cirstea 30 WTA) a invins-o, marti, pe Mariam Bolkvadze 156 WTA), calificandu-se astfel in optimile turneului WTA 250 de la Lyon.

WTA Lyon: Ana Bogdan, duel cu Dayana Yastremska - Romania are trei reprezentante pe tabloul principal

Romania va fi reprezentata de trei sportive pe tabloul principal al turnenului de categorie WTA 250 de la Lyon. Ana Bogdan o va intalni in primul tur pe Dayana Yastremska, sportiva ucraineana care a fugit din calea razboiului prin tara noastra.

Stafanos Tsitsipas, campion la Lyon

Jucatorul grec Stefanos Tsitsipas a castigat, duminica, turneul ATP 250 de la Lyon, Franta.

Ziua surprizelor la Lyon - Patru favoriti au fost eliminati in optimi

Ziua de joi a fost una plina de surprize la turneul de tenis de la Lyon. Dominic Thiem, Diego Schwartzman, Jannik Sinner si Gael Monfils, patru dintre cei mai buni jucatori pe zgura, au fost eliminati in optimile competitiei de categorie ATP 250.

Buzarnescu si Bara, eliminate in primul tur la Lyon

Jucatoarele Mihaela Buzarnescu si Irina Bara au parasit turneul WTA 250 de la Lyon in chiar faza rundei inaugurale.

Sorana Cirstea, eliminata in primul tur la Lyon

Jucatoarea Sorana Cirstea a parasit turneul WTA 250 de la Lyon in chiar runda inaugurala.

actualitate, 18:00