15:30

Adrian Mannarino, in optimile de finala ale Australian Open, dupa un meci soc de aproape cinci ore

Adrian Mannarino s-a calificat pentru prima oara in optimile de finala de la Australian Open dupa un meci de peste patru ore si 30 de minute. continuă pe Adevărul

Emma Raducanu s-a calificat in turul 2 la Australian Open, dupa ce a eliminat o castigatoare de Grand Slam

Emma Raducanu, numarul 18 WTA, s-a calificat in turul 2 la Australian Open, dupa ce a trecut de Sloane Stephens, numarul 67 WTA, cu 6-0, 2-6, 6-1. in urmatorul meci, jucatoarea cu origini romanesti o .

A zdrobit-o! Simona Halep s-a calificat in turul trei la Australian Open dupa ce a invins-o pe Beatriz Haddad Maia

Simona Halep se califica in turul al treilea la Australian Open dupa o evolutie de zile mari contra braziliencei Beatriz Haddad Maia. Romanca a pierdut doar doua game-uri si si-a zdrobit adversara in mai putin de 70 de minute. Scorul final a fost 6-2, 6-0 pentru Halep, care o va infrunta pe Danka Kovinic in .

Simona Halep, calificata in turul al treilea de la Australian Open dupa o adevarata demonstratie de forta. Finalista editiei din 2018 a cedat doar doua ghemuri in partida cu Haddad Maia

Simona Halep s-a calificat in turul al treilea de la Australian Open dupa o victorie en-fafare cu tenismena braziliana Beatriz Haddad Maia, scor 6-2 6-0 in doar o ora si opt minute de joc, .

Spaniolul Rafael Nadal, pentru a 15-a oara in optimile de finala de la Australian Open

Rafael Nadal, locul 5 ATP, s-a calificat in optimile de finala ale Australian Open, el fiind pentru a 15-a oara in aceasta faza a competitiei a Grand Slam-ului de la Antipozi.

Simona Halep a castigat primul meci de la Australian Open, dupa ce a invins-o pe Magdalena Frech in doua seturi

Simona Halep a castigat primul meci de la Australian Open 2022, dupa ce a invins-o pe poloneza Magdalena Frech in doua seturi.

Cum arata traseul virtual al Simonei Halep la Australian Open dupa ce trei mari favorite au fost eliminate

Simona Halep a avut parte de vesti bune in cursul zilei de joi, trei favorite de pe partea ei de tablou fiind eliminate surprinzator inca din turul al doilea al Australian Open: Garbine Muguruza, Anett Kontaveit si Elena Rybakina. Astfel, traseul romancei pana in fazele finale ale Grand Slamului de la Antipozi a devenit mai usor decat parea la inceputul competitiei cel putin pe hartie).

Simona Halep, meci important la Australian Open. La ce ora va juca fostul lider mondial partida din turul 3

Simona Halep, meci important la Australian Open. Fostul lider mondial va incerca sa atinga optimile de finala ale competitiei de Grand Slam. in calea sa se afla muntenegreanca Danka Kovinic 27 de ani, 98 WTA), invingatoare in fata Emmei Raducanu in turul 2. Partida dintre Simona Halep si Kovinic va avea loc sambata, pe arena .

Simona Halep, declaratii dupa primul meci la Australian Open: Am fost nervoasa

Finalista din 2018 a obtinut calificarea in turul la Australian Open dupa un meci de doua seturi cu Magdalena Frech, cu 6-4, 6-3.

Jucatoarea lui Darren Cahill a produs surpriza zilei la Australian Open. Victorie in trei seturi cu Naomi Osaka, multipla castigatoare de Grand Slam

Amanda Anisimova, antrenata in prezent de Darren Cahill, a produs o adevarata surpriza si a invins-o pe Naomi Osaka in turul III de la Australian Open, dupa una dintre cele mai echilibrate partide de la .

VIDEO Australian Open 2022: Lovitura turneului - A castigat punctul desi se afla de partea gresita a fileului

Pablo Carreno Busta s-a calificat in turul al treilea de la Australian Open dupa un meci maraton cu Tallon Griekspoor cinci seturi, 4 ore si 10 minute de joc). Ibericul a reusit o lovitura cum rar se poate vedea in tenis: a castigat punctul desi se afla de partea gresita a fileului.

actualitate, 15:30