01:05

Aliaksandra Sasnovich

Ana Bogdan, eliminata in primul tur al calificarilor la WTA Cincinnati

Ana Bogdan a fost eliminata in primul tur al calificarilor la turneul de categorie WTA 1000 de la Cincinnati, dupa ce a fost invinsa de Aliaksandra Sasnovich locul 76 mondial).

Ana Bogdan, eliminata in primul tur al calificarilor la Cincinnati

Jucatoarea romana Ana Bogdan, clasata pe locul 59 in lume, a suferit o infrangere in primul tur al calificarilor la prestigiosul turneu de tenis de la Cincinnati. intr-o partida tensionata, Bogdan s-a confruntat cu adversara sa din Belarus, Aliaksandra Sasnovich, aflata pe pozitia 76 in clasamentul mondial. Dupa un meci incins care a durat doua ore si cinci minute, scorul final a fost 6-3, 2-6, 6-1 in favoarea belarusei. Cu toate ca Bogdan a reusit sa castige un set, Sasnovich a dominat ultimul set al meciului, asigurandu-si astfel victoria. Cu infrangerea din aceasta etapa a calificarilor, Bogdan paraseste competitia prematur.

Castigatoare de Grand Slam, victorie cu emotii la Indian Wells

Jelena Ostapenko s-a calificat cu emotii in turul al treilea al turneului Indian Wells, dupa ce vineri a invins-o in trei seturi pe Aliaksandra Sasnovich.

WTA: Liudmila Samsonova, al doilea titlu consecutiv - Rusoaica s-a impus la Cleveland

Liudmila Samsonova a castigat sambata turneul de categorie WTA 250 de la Cleveland, dupa ce a invins-o in finala pe Aliaksandra Sasnovich, a saptea favorita.

LIVE UPDATE Emma Raducanu a parasit competitia de la Roland Garros

Emma Raducanu 12 WTA, 19 ani)a fost invinsa de Aliaksandra Sasnovich 47 WTA, 28 ani) in turul al doilea de la Roland Garros. Primul set a fost castigat de Raducanu cu 6-3, apoi a fost invinsa in setul 2 cu 1-6, iar setul decisiv a fost castigat de belorusa cu 6-1. Emma Raducanu nu reuseste sa .

Emma Raducanu, eliminata de la Roland Garros in turul al doilea

Emma Raducanu favorita 12 la Paris) a parasit turneul de la Roland Garros in turul al doilea, britanica cedand categoric disputa dupa ce se impusese in primul set contra jucatoarei Aliaksandra Sasnovich 47 WTA).

LIVE UPDATE Emma Raducanu si Aliaksandra Sasnovich joaca decisivul la Roland Garros

Emma Raducanu 12 WTA, 19 ani) si Aliaksandra Sasnovich 47 WTA, 28 ani) joaca in turul al doilea de la Roland Garros. Primul set a fost castigat de Raducanu cu 6-3, apoi a fost invinsa in setul 2 cu 1-6, iar acum se joaca setul decisiv. Emma Raducanu a reusit victoria din primul tur de la .

Sorana Cirstea, in optimi la Istanbul. Declaratia surprinzatoare a romancei despre conditiile de joc VIDEO

Sorana Cirstea, in optimi la Istanbul. Jucatoarea din Targoviste participa la turneul WTA 250 unde este detinatoarea titlului. Ea a trecut in primul tur de rusoaica Kamilla Rakhimova 95 WTA), scor 6-4, 6-1, care a inlocuit-o in ultima clipa pe bielorusa Aliaksandra Sasnovich 50 WTA). Competitia din Turcia se desfasoara in conditii meteo vitrege, cu .

WTA Istanbul: Sorana Cirstea incepe cursa de aparare a titlului - Adversara din primul tur

Campioana en-titre la Istanbul, Sorana Cirstea va incepe cursa de aparare a titlului cucerit in urma cu un an de zile contra jucatoarei Aliaksandra Sasnovich.

Irina Begu se opreste in turul 3 la Miami dupa un meci maraton

Jucatoarea Irina Begu a fost invinsa de bielorusa Aliaksandra Sasnovich, dupa ce in runda anterioara reusise surpriza prin eliminarea principalei favorite Aryna Sabalenka.

WTA Miami: Irina Begu, eliminata in turul trei dupa un meci maraton de trei ore

Aventura Irina Begu la turneul WTA 1000 de la Miami s-a oprit in turul al treilea, faza a competitiei unde sportiva noastra a fost invinsa de Aliaksandra Sasnovich dupa un meci care a durat trei ore.

Irina Begu joaca azi pentru un loc in optimi la Miami

Singura reprezentanta a Romaniei ramasa in competitia de simplu de la Miami Open o intalneste pe Aliaksandra Sasnovich din Belarus.

WTA Miami: Irina Begu joaca sambata in turul al treilea - Programul zilei

Organizatorii turneului de la Miami au anuntat programul zilei de sambata, una in care Irina Begu va juca in turul trei al competitiei de categorie WTA 1000. Sportiva noastra o va intalni pe Aliaksandra Sasnovich.

Jaqueline Cristian a fost eliminata in optimile de finala de la Sankt Petersburg

Jaqueline Cristian 58 WTA) a fost eliminata de sportiva din Belarus Aliaksandra Sasnovich 71 WTA) in optimile de finala ale turneului de categorie WTA 500 de la Sankt Petersburg.

Jaqueline Cristian, eliminata in optimi la WTA Sankt Petersburg

Jaqueline Cristian a parasit turneul WTA 500 de la Sankt Petersburg in optimi, jucatoarea noastra locul 58 in ierarhia mondiala) fiind invinsa de Aliaksandra Sasnovich 71 WTA).

Antrenata de Darren Cahill, Amanda Anisimova a castigat WTA Melbourne Summer Set 2

Amanda Anisimova a castigat WTA Melbourne Summer Set 2, turneu de categorie 250. Antrenata de curand de Darren Cahill, americanca a trecut in finala de Aliaksandra Sasnovich.

Simona Halep s-a facut de ras in Austria, in timpul unui interviu. Ce a zis romanca VIDEO

Simona Halep a facut o gafa la un interviu. Sportiva s-a facut de ras in timp ce oferea un interviu. Ce gafa a facut Simona Halep in Austria Simona Halep participa la turneul WTA de la Linz, din Austria, unde a reusit sa o invinga pe Aliaksandra Sasnovich, cu scorul de 7-5, 6-3. Sportiva acordat .

Vesti bune pentru Simona Halep. Ce ii poate aduce sfarsitul de saptamana

Vesti bune pentru Simona Halep. Fostul lider mondial a debutat cu o victorie in turneul WTA 250 de la Linz. Halep a trecut de bielorusa Aliaksandra Sasnovich cu 7-5, 6-3. Romanca si-a luat, astfel, revansa pentru infrangerea suferita in fata jucatoarei din Belarus la Indian Wells. Simona Halep va juca in sferturile de finala contra .

Ce a nemultumit-o pe Simona Halep dupa victoria cu Aliaksandra Sasnovich

Calificata in sferturile de finala ale turneului de la Linz dupa ce si-a luat revansa in fata Aliaksandrei Sasnovich, Simona Halep a vorbit despre imbunatatirile pe care vrea sa le aduca jocului ei in meciurile urmatoare.

Simona Halep, explozie de nervi in timpul meciului de la Linz: Dai ca disperata

Simona Halep a rabufnit in timpul meciului de la Linz. Ce a facut campioana noastra in meciul cu Aliaksandra Sasnovich? Fanii jucatoarei de tenis au privit totul cu mare interes. Simona Halep a explodat: iesire nervoasa in timpul meciului Simona Halep a jucat cu Aliaksandra Sasnovich si a avut un set complicat contra adversarei, lucru .