05:45

Simona Halep, explozie de nervi in timpul meciului de la Linz: Dai ca disperata

Playtech Playtech,

Simona Halep a rabufnit in timpul meciului de la Linz. Ce a facut campioana noastra in meciul cu Aliaksandra Sasnovich? Fanii jucatoarei de tenis au privit totul cu mare interes. Simona Halep a explodat: iesire nervoasa in timpul meciului Simona Halep a jucat cu Aliaksandra Sasnovich si a avut un set complicat contra adversarei, lucru . continuă pe Playtech

Simona Halep, in sferturi la WTA Linz - Revansa luata cu Aliaksandra Sasnovich

Nu a prins neaparat cea mai buna zi, dar s-a declarat multumita la final pentru victorie 7-5, 6-3). Simona Halep si-a luat revansa in fata jucatoarei Aliaksandra Sasnovich, cea care o elimina de la Indian Wells acum cateva saptamani. Simona s-a calificat in sferturile WTA Linz, faza a competitiei unde Romania mai are o sportiva: Jaqueline Cristian. Cine este adversara Simonei Halep din sferturile WTA Linz.

Simona Halep trece de Aliaksandra Sasnovich in turul 2 la Linz

Simona Halep a debutat cu dreptul la turneul WTA 250 de la Linz, Austria.

Simona Halep, la trei meciuri de titlu la turneul de la Linz

Simona Halep, cap de serie numarul 2 la Upper Austria Ladies Linz, a trecut greu de Aliaksandra Sasnovich, in 2 seturi, 7-5, 6-3.

Simona Halep, calificata in sferturile turneului de la Linz. Iesire nervoasa pentru fostul lider mondial

Simona Halep s-a calificat in sferturile turneului WTA de la Linz, Austria. Romanca a invins-o Aliaksandra Sasnovich in optimi cu 7-5, 6-3. Fostul lider mondial s-a clatinat pe finalul primului set. A condus cu 4-0, .

Ce a nemultumit-o pe Simona Halep dupa victoria cu Aliaksandra Sasnovich

Calificata in sferturile de finala ale turneului de la Linz dupa ce si-a luat revansa in fata Aliaksandrei Sasnovich, Simona Halep a vorbit despre imbunatatirile pe care vrea sa le aduca jocului ei in meciurile urmatoare.

Simona Halep a dezvaluit tot in fata austriecilor. Ce poate sa faca toata noaptea

Simona Halep a dezvaluit tot in fata austriecilor. Fostul lider mondial debuteaza astazi in turneul de la Linz, Austria. Halep o va intalni pe Aliaksandra Sasnovich 88 WTA). Romanca a pierdut in fata bielorusei precedenta intalnire, ce a avut loc la Indian Wells. Primita cu mare fast de austricei, Simona Halep a dezvaluit, intr-un interviu, .

FOTO Simona Halep, sedinta foto inedita la Muzeul Painii de langa Linz

Aflata in Austria pentru a participa la ultimul sau turneu din acest sezon, Simona Halep a luat parte la o sedinta foto inedita la Muzeul Paneum din Asten, situat in apropierea orasului Linz.

WTA Linz: Cand vor debuta Simona Halep si Emma Raducanu - Programul zilei de marti

Organizatorii turneului de la Linz au anuntat programul zilei de marti, una in care Simona Halep si Emma Raducanu isi vor face debutul la competitia de categorie WTA 250.

WTA Linz: Simona Halep, duel cu jucatoarea care a invins-o recent la Indian Wells

Simona Halep a aflat numele adversarei pe care o va intalni in turul doi al turneului de categorie WTA 250 de la Linz. Sportiva noastra se va duela cu o jucatoare in fata careia a pierdut cu doar o luna in urma, la Indian Wells.

VIDEO FOTO Primire speciala pentru Simona Halep si Emma Raducanu in Austria - Sportiva noastra a ajuns la Linz cu trenul

Simona Halep si Emma Raducanu au ajuns sambata seara in Austria, acolo unde vor participa saptamana viitoare la turneul de categorie WTA 250 de la Linz.