20:15

Anna Kalinskaya

Emma Raducanu se retrage de la Miami Open

Emma Raducanu s-a retras de la Miami Open, dupa ce urma sa evolueze in primul tur impotriva lui Wang Xiyu, si ar fi putut sa o infrunte in turul doi pe Anna Kalinskaya, care a ajuns in finala de la Dubai.

Schimbari multe in TOP 10 WTA

Mai multe modificari vor avea loc in TOP 10 WTA odata cu incheierea turneului de categorie 1000 de la Dubai. Cele mai importante urcari le vor avea finalistele competitiei din Emiratele Arabe Unite: Jasmine Paolini si Anna Kalinskaya.

Jasmine Paolini e campioana la Dubai! Primul titlu WTA 1000 pentru jucatoarea care a eliminat-o pe Sorana Cirstea in semifinale

Jasmine Paolini a invins-o pe Anna Kalinskaya in finala turneului WTA 1000 de la Dubai, sambata, scor 4-6 7-5 7-5. Este primul titlu de acest nivel pentru sportiva italiana in varsta de 28 de ani. Jasmine Paolini este noua campioana de la WTA Dubai .

Surpriza mare la WTA Dubai Lidera mondiala, eliminata in semifinale

Iga Swiatek a ratat calificarea in finala turneului WTA 1000 de la Dubai, dupa ce a cedat in doua seturi in fata rusoaicei Anna Kalinskaya, scor 6-4, 6-4.

WTA Dubai: Campioana de la US Open, eliminata in sferturi - Tabloul complet al semifinalelor

Coco Gauff a fost eliminata in sferturile turneului WTA de la Dubai, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de Anna Kalinskaya, scor 6-2, 4-6, 2-6.

WTA Dubai: infrangeri categorice in optimi pentru doua favorite

Maria Sakkari si Jelena Ostapenko au parasit turneul WTA 1000 de la Dubai in faza optimilor de finala, dupa ce au fost invinse de Jasmine Paolini, respectiv Anna Kalinskaya.

Qinwen Zheng, in semifinale la Australian Open 2024

Qinwen Zheng locul 15 WTA si favorita 12) a revenit de la 0-1 la seturi si a obtinut calificarea in semifinalele primului Grand Slam al sezonului, Australian Open 2024 scor 6-74), 6-3, 6-1 cu Anna Kalinskaya).

VIDEO Australian Open 2024: Campioana de Grand Slam, invinsa in turul trei de locul 75 WTA

Sloane Stephens a parasit Australian Open 2024 inca din turul al treilea, americanca fiind invinsa in trei seturi de rusoaica Anna Kalinskaya.

Sorana Cirstea va primi pentru calificarea in sferturile US Open 2023 un cec in valoare de 455.000 de dolari

Daca o va invinge si pe Muchova in sferturi, romanca si-ar putea asigura un premiu neverosimil, de $775,000, cu $320,000 mai mare decat cel asigurat in prezent. Sorana Cirstea va primi un cec in valoare de $455,000 Pentru a ajunge in faza ultimelor opt jucatoare la New York, Sorana Cirstea a legat patru succese pe tabloul principal, in meciurile cu Kayla Day, Anna Kalinskaya, Elena Rybakina si Belinda Bencic.

Sorana Cirstea, din nou in turul al treilea la US Open Posibil duel de foc in urmatoarea runda

Sorana Cirstea a reusit o partida foarte buna si in turul al doilea de la US Open, castigand in fata rusoaicei Anna Kalinskaya 89 WTA) in doua seturi, scor 6-3, 6-4.

Zi plina pentru romani la US Open 2023: Cand va juca Sorana Cirstea in turul al doilea

A treia zi de concurs de la US Open 2023 va fi una plina pentru sportivii din Romania. Sorana Cirstea va evolua in turul al doilea contra rusoaicei Anna Kalinskaya.

Dubla campioana de Grand Slam, eliminata in optimi la WTA Charleston

Surpriza la turneul de la Charleston, acolo unde Victoria Azarenka a fost eliminata in faza optimilor de rusoaica Anna Kalinskaya, scor 6-4, 7-65).

Australian Open 2023: Finalista de anul trecut, calificare cu mari emotii in turul al doilea

Danielle Collins a avut parte de un meci foarte dificil in runda inaugurala de la Australian Open 2023, dar finalista de anul trecut a luptat pana la capat si a invins-o dupa trei ore de joc pe Anna Kalinskaya.

Castigatoare de Grand Slam, eliminata in turul intai la WTA Adelaide 2

Anna Kalinskaya ocupanta a locului 64 in ierarhia mondiala) a reusit sa castige partida cu Jelena Ostapenko din turul intai al turneului WTA Adelaide 2.

Simona Halep a abandonat turneul de la Washington Cu ce probleme s-a confruntat sportiva

Simona Halep 30 de ani), numarul 16 WTA, a parasit competitia de la Washington, dupa ce a abandonat in timpul partidei cu Anna Kalinskaya 23 de ani, 71 WTA). Sportiva din Constanta nu a mai putut continua jocul si s-a retras in setul secund, la scorul 7-5, 2-0 pentru jucatoarea din Rusia, noteaza gsp. ro. Simona Halep a abandonat tuneul de la Washington .

Mesajul Annei Kalinskaya pentru Simona Halep, dupa abandonul sportivei din Romania la WTA Washington

Anna Kalinskaya, sportiva din Rusia, a beneficiat miercuri noapte de abandonul Simonei Halep in optimile turneului de categorie WTA 250 de la Washington. La scorul de 7-5, 2-0 pentru rusoaica, fosta lidera mondiala a cerut un timeout si a hotarat ca nu mai poate continua partida.

Simona Halep a abandonat in turul doi al turneului de la Washington. De ce nu a reusit sa termine partida cu rusoaica Anna Kalinskaya

Simona Halep nu a reusit sa termine partida cu Anna Kalinskaya din turul doi al turneului de la Washington. Jucatoarea din Romania a abandonat in setul doi al partidei, dupa ce s-a plans ca ii este rau din cauza temperaturilor ridicate. Medicii nu au reusit sa o ajute. Simona Halep s-a retras in setul al .

Halep, meci de cosmar la Washington: Simona a abandonat, sufocata de caldura si de o rusoaica in mare forma

Simona Halep 30 de ani, 16 WTA) si-a incheiat participarea la Citi Open 2022 in turul II, dupa o confruntare cu Anna Kalinskaya 23 de ani, 71 WTA) in care a inceput prost partida si a incheiat-o sleita de putere, avand nevoie de ingrijiri medicale.

LiveTEXT Simona Halep - Anna Kalinskaya, in optimile turneului WTA de la Washington Halep, probleme in primul set

Simona Halep si Anna Kalinskaya se dueleaza in premiera in circuitul WTA, cele doua intalnindu-se in optimile turneului Citi Open de la Washington. Meciul este transmis in format LiveTEXT pe HotNews. ro.

Simona Halep intalneste la Citi Open o jucatoare care i s-a opus public lui Vladimir Putin. Organizatorii au anuntat la ce ora se joaca partida

Simona Halep a avut probleme serioase in primul tur al turneului Citi Open de la Washington, iar misiunea din turul optimi nu se anunta deloc usoara. Adversara ii va fi Anna Kalinskaya, locul 71 WTA. Jucatoarea din Rusia a avut mare curaj, dupa ce a izbucnit razboiul din Ucraina si a spus, public, ca se .

actualitate, 20:15