10:45

Astra Giurgiu a cucerit prima Cupa a Romaniei din istoria clubului, dupa ce a invins Steaua, scor 4-2 la penalty-uri

Astra Giurgiu a invins campioana Romaniei, Steaua Bucuresti, in finala Cupei Romaniei Timisoareana, vineri seara, scor 4-2 in faza loviturilor de departajare. Cele doua echipe nu au reusit sa inscrie in. continuă pe B1

Steaua joaca fara prima in Cupa Romaniei

Steaua nu va avea o prima in bani pentru Cupa Romaniei, insa o eventuala castigare a trofeului le-ar aduce un plus de bani ulterior jucatorilor.

Astra Giurgiu - Steaua 4-2/ Cupa Romaniei merge la Giurgiu

Astra Giurgiu a castigat pentru prima data in istorie Cupa Romaniei la fotbal, formatia pregatita de Daniel Isaila trecand, scor 4-2, de Steaua, dupa executarea loviturilor de la 11 metri. Dupa 120 de minute de joc, scorul a fost egal, 0-0. Campioana Romaniei a ratat astfel sansa de a realiza eventul dupa o pauza de 17 ani.

VIDEO Astra Giurgiu - Steaua 4-2/ Cupa Romaniei merge la Giurgiu

Cupa Romaniei sau loteria norocului in fotbal

Steaua joaca finala Cupei Romaniei in aceasta seara de la ora 21, cu Astra Giurgiu, pe National Arena. Astra a ajuns in ultimul act dupa ce a trecut, in semifinale, de detinatoarea trofeului, Petrolul Ploiesti. Cupa Romaniei este o competitie organizata de FRF inca din 1933, cand a avut loc prima editie. Pot participa doar cluburile afiliate si cele din ligile judetene de fotbal.

Declaratiile dinainte de Cupa Romaniei, Steaua vs. Astra Giurgiu

Cu o zi inainte de ultimul act al Cupei Romaniei, in care se vor duela Steaua si Astra Giurgiu, formatii celor doua formatii au prefatat meciul vital pentru un trofeu.

Cine va castiga Cupa Romaniei

Proaspata campioana a Romaniei, Steaua si ocupanta locului al doilea in Liga I, Astra Ploiesti, isi disputa, vineri seara, celalat trofeu intern, Cupa Romaniei. Romania libera va invita sa spuneti cine .

VIDEO Momente inedite din istoria Marelui Premiu de la Monte Carlo: Pilotul de 55 de ani care a terminat in puncte sau cursa cu doar trei masini la sosire

Marele Premiu de pe strazile din Monte Carlo a avut de-a lungul istoriei parte de multe momente memorabile. De la manevre spectaculoase de depasire, la victorii neasteptate, nasterea unor eroi sau crearea unor controverse, enumeram cele mai importante momente din istoria celei mai importante curse a anului din calendarul Formulei 1. Duminica are loc Grand Prix-ul de la Monaco.

Prima centrala fotovoltaica din Africa de Sud devine operationala

Enel Green Power a conectat la re and teaua na and tionala prima centrala fotovoltaica din Africa de Sud, localizata in Upington municipiul Khara Hais, provincia Northern Cape), se arata intr-un comunicat remis redactiei.

A aparut prima bicicleta zburatoare din lume! Un moft ce costa 45.000 de dolari!

Ca semn ca nu mai e mult pana cand vom vedea si in realitate masini care zboara precum in filmele science fiction, compania britanica XploreAir a lansat prima bicicleta zburatoare din lume, Paravelo! .

Steaua - Astra: 2-4 Giurgiuvenii castiga CUPA dupa loviturile de la 11 metri!

Astra Giurgiu a castigat Cupa Romaniei Timisoreana 2014, dupa ce a invins Steaua, scor 4-2, la loviturile de departajare. Giurgiuvenii au castigat primul trofeu din istoria de 100 de ani a clubului.

actualitate, 10:45