20:45

Astra Giurgiu a invins Gaz Metan Medias, scor 1-0, si s-a calificat in sferturile Cupei Romaniei

Formatia Astra Giurgiu s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei-Timisoreana, dupa ce a invins, marti, in deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Gaz Metan Medias, in optimile competitiei. continuă pe B1

Astra Giurgiu este cea de-a treia echipa calificata in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, dupa ce s-a impus cu 1-0 pe terenul lui Gaz Metan Medias. Unicul gol al intalnirii a fost marcat cu patru minute.

LIVETEXT Gaz Metan Medias Astra Giurgiu 0-0 / Muth eliminat. Gazdele evolueaza in zece jucatori

Astra Giurgiu si Gaz Metan Medias lupta marti seara pentru un loc in sferturile Cupei Romaniei. Cele doua formatii se intalnesc de la ora 20. 30, la Medias, intr-o singura mansa.

LIVETEXT Gaz Metan Medias Astra Giurgiu 0-0 / Muth eliminat. Gazdele, mai periculoase in zece

Gaz Metan Medias Astra Giurgiu 0-1. Junior Morais ii califica pe astrali in sferturile Cupei Romaniei

Echipa de fotbal Astra Giurgiu s-a calificat in sferturile Cupei Romaniei dupa ce a trecut la limita, in deplasare, scor 1-0, de Gaz Metan Medias. Singurul gol al meciului a fost marcat de Junior Morais din lovitura libera minutul 86). Gaz Metan a evoluat aproape 40 de minute in inferioritate numerica dupa eliminarea lui Muth.

Petrolul Ploiesti a invins, in deplasare, cu scorul de 2-1 1-0), pe FC Botosani, in timp ce Gaz Medias s-a impus pe teren propriu, in fata celor de la Ceahlaul Piatra Neamt cu 3-1 2-1), in cadrul etapei a XII-a a Ligii I la fotbal.

VIDEO Liga 1: FC Botosani - Petrolul Ploiesti 1-2/ Gaz Metan Medias - Ceahlaul Piatra Neamt 3-1

Gaz Metan Medias a invins Ceahlaul Piatra Neamt in Liga 1, scor 3-1

Gaz MetanMedias a obtinut o victorie, sambata, in partida jucata pe teren propriu, cu scorul de 3-, in fata celor de la Ceahlaul Piatra Neamt. Gazdele au fost conduse cu scorul de 1-0, prin golul.

Gaz Metan invinge Ceahlaul si urca pe locul cinci in Liga I

Gaz Metan a castigat sambata meciul cu Ceahlaul Piatra Neamt, scor final 3-1, partida disputata intr-o perioada ascendenta pentru medieseni.

Liga 1: CFR Cluj si Astra Giurgiu au remizat, scor 0-0

Formatia CFR Cluj a terminat la egalitate, sambata, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa Astra Giurgiu, in etapa a XII-a a Ligii I. in minutul 44, Ivanovski a trimis mingea in poarta gazdelor, insa.

Astra Giurgiu, egala CFR-ului

Echipa de fotbal Astra Giurgiu a remizat sambata, in deplasare, cu CFR Cluj, scor 0-0, intr-un meci contand pentru cea de-a XII-a etapa a Ligii I. Astralii au evoluat un sfert de ora in inferioritate numerica dupa eliminarea lui Yahaya.

actualitate, 20:45