01:05

Athletic Bilbao revine de la 0-1 si se califica in finala Supercupei Spaniei

Echipa din Tara Bascilor a trecut de Atletico Madrid, campioana sezonului precedent in La Liga, cu 2-1, intr-un meci disputat la Riad, in Arabia Saudita. continuă pe Online Sport

Athletic Bilbao, in finala Supercupei Spaniei dupa ce a trecut de Atletico Madrid

Athletic Bilbao s-a calificat in finala Supercupei Spaniei, dupa ce a trecut de Atletico Madrid, scor 2-1, intr-un meci disputat joi seara la Riad Arabia Saudita).

Real Madrid invinge Barcelona in prima semifinala a Supercupei Spaniei. A cincea victorie consecutiva in El Clasico!

Liderul la zi din La Liga s-a impus, cu 3-2, dupa 120 de minute. La finalul timpului regulamentar scorul a fost 2-2, dupa ce Barcelona a revenit de fiecare data pe tabela. Real Madrid o va intalni in finala Supercupei Spaniei pe invingatoarea meciului Atletico Madrid Athletic Bilbao, partida programata joi de la 22.

Real Madrid, in finala Supercupei Spaniei dupa ce a invins in prelungiri rivala Barcelona

Real Madrid si FC Barcelona au oferit o semifinala spectaculoasa a Supercupei Spaniei, formatia pregatita de Carlo Ancelotti impunandu-se la Riad Arabia Saudita), dupa prelungiri, scor 3-2.