17:30

ATP Dubai: Roberto Bautista, al patrulea favorit, a fost eliminat in optimi (Rezultatele zilei)

Jannik Sinner 32 ATP si cap de serie nr. 16) s-a impus, miercuri, in cel mai interesant duel al zilei de tenis de la Dubai, scor 6-4, 3-6, 7-5, in fata ibericului Roberto Bautista 11 ATP, al patrulea favorit). in sferturi s-au calificat si Andrey Rublev 2) si Denis Shapovalov 3), in timp ce Karen Khachanov 8) a fost eliminat. continuă pe Hotnews

Surpriza la Dubai: Dominic Thiem, principalul favorit, eliminat in turul doi de locul 81 ATP (Rezultatele zilei)

Surpriza zilei la Dubai a fost oferita de Lloyd Harris. Ocupantul locului 81 l-a invins pe Dominic Thiem, dupa un meci in care serviciul sud-africanului s-a aflat la un nivel foarte inalt. Dupa o partida de o ora si 12 minute, Harris s-a calificat in optimi, eliminandu-l pe principalul favorit al competitiei 6-3, 6-4).

actualitate, 17:30