18:45

Australia in sferturi la Cupa Mondiala dupa ce a ingropat Anglia chiar pe Twickenham

Wallabies, selectionata de rugby a Australiei, a calcat in picioare si ultimele sperante ale Angliei de a mai prinde un loc in sferturile de finala cu o victorie categorica obtinuta, sambata seara, pe Twickenham, templul rugbyului englez. continuă pe Online Sport

Irlanda depaseste Italia in Grupa Romaniei la Cupa Mondiala

Intr-un duel al echipelor din Turneul Celor 6 Natiuni, Irlanda a invins Italia, cu 16-9, meci in care a cazut recordul lui Brian ODriscoll la numarul de eseuri marcate pentru selectionata trifoiului la Cupa Mondiala.

Rusine istorica! Anglia, eliminata de la Cupa Mondiala de rugby pe care o gazduieste

Anglia a fost invinsa de Australia cu scorul de 33-13 17-3), sambata seara, pe stadionul Twickenham din Londra, si echipa gazda a Cupei Mondiale de rugby 2015 este eliminata dupa faza grupelor,.

actualitate, 18:45