00:07

Calificat Play

Cupa Romaniei dinamiteaza lupta pentru cupele europene. De ce tremura granzii din play-off

In semifinale s-au calificat numai outsidere.

Handbal: CS Dinamo Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale EHF European League

CS Dinamo Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale competitiei masculine de handbal EHF European League, dupa ce a invins in deplasare echipa daneza Bjerringbro-Silkeborg, cu scorul de 27-24 16-8), marti seara, in mansa secunda a play-off-ului.

CS Dinamo s-a calificat in sferturile EHF European League la handbal masculin

CS Dinamo Bucuresti a reusit calificarea in sferturile de finala ale competitiei masculine de handbal EHF European League, dupa ce a castigat in deplasare cu echipa daneza Bjerringbro-Silkeborg, cu scorul de 27-24 16-8), marti seara, in mansa secunda a play-off-ului.

Dinamo, in sferturile de finala ale EHF European League

Dinamo s-a calificat in sferturile ale EHF European League, dupa ce a invins in deplasare echipa daneza Bjerringbro-Silkeborg, cu scorul de 27-24, in mansa secunda a play-off-ului. Dupa ce in meciul tur campioana Romaniei castigase pe teren propriu cu scorul de 37-34, elevii lui Xavi Pascual au facut o prima repriza de exceptie la Silkeborg, .

Volei: Dinamo Bucuresti si Arcada Galati, ultimele semifinaliste ale Diviziei A

Echipa de volei masculin Dinamo Bucuresti s-a calificat, duminica, in semifinalele Diviziei A, dupa ce a invins formatia SCMU Craiova, in a treia partida, decisiva, din turul I al fazei play-off.

CSM Bucuresti, in sferturile Ligii Campionilor, dupa o victorie trasa la indigo cu Krim Ljubljana

Formatia de handbal feminin CSM Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa ce a a invins-o in dubla mansa, cu scor identic, 30-24, pe Krim Mercator Ljubljana, in play-off. Campioana Romaniei s-a impus cu 30-24 in returul disputat in Sala Polivalenta din Capitala. Tigroaicele au condus cu 5-3 si 8-5, dar Krim .

Liga 2: Gloria Buzau, ultima calificata in play-off

Formatia Gloria Buzau s-a calificat, sambata, in play-off-ul Ligii a 2-a, in urma rezultatelor din ultima etapa a sezonului regulat.

Farul si Sepsi s-au calificat in play-off, dupa o seara incendiara in Liga 1! Clasamentul din Top 6 al SuperLigii, la injumatatire

Farul si Sepsi Sf. Gheorghe s-au calificat in play-off, dupa niste partide nebune in Liga 1. Vineri seara, 8 martie, au fost stabilite toate echipele calificate in play-off-ul SuperLigii. Echipele calificate in play-off-ul Ligii 1 Alaturi de FCSB, Rapid, CFR Cluj si Universitatea Craiova, au mai obtinut calificarea in play-off si Sepsi si Farul.

EHF European League: Dinamo, in play-off-ul pentru sferturi - Victorie cu CSM Constanta

Dinamo Bucuresti s-a calificat in play-off-ul pentru sferturile competitiei EHF European League, dupa ce a invins echipa CSM Constanta, scor 33-25 16-11), in penultimul meci din Grupa Principala IV.

Polo, CE masculin: Romania s-a calificat in sferturile de finala

Nationala masculina de polo a Romaniei a invins joi, la Dubrovnik, reprezentativa Georgiei, scor 18-11, in faza play-off a Campionatului European si s-a calificat in sferturile de finala.

Romania, in sferturile Campionatului European de polo masculin! Tricolorii si-au asigurat biletele pentru Mondial

Nationala Romaniei de polo masculin s-a calificat in sferturile de finala ale Campionatului European din Croatia, dupa ce a invins in play-off, joi seara, reprezentativa similara a Georgiei cu scorul de 18-11. Tricolorii au bifat a cincea victorie consecutiva la European, una fara drept de apel, prin golurile marcate de Vlad Georgescu 5), Silvian Colodrovschi .

Dan Petrescu, victorie in finala pentru play-off-ul din Coreea de Sud

Jeonbuk echipa antrenata de Dan Petrescu) s-a calificat in play-off-ul campionatului din Coreea de Sud, dupa ce s-a impus pe terenul formatiei FC Seoul, scor 1-0, in ultima etapa din sezonul regulat.

Razvan Lucescu, calificare in grupele UEFA Conference League - Echipele care merg in grupe

PAOK a obtinut calificarea in grupele UEFA Conference League. Formatia antrenata de Razvan Lucescu a castigat si returul play-off-ului cu scotienii de la Hearts si s-au calificat cu scorul de 6-1 la general.

Cupa Romaniei: Dinamo si FC Voluntari, calificari in prelungiri Rezultatele zilei

Dinamo Bucuresti s-a calificat in grupele Cupei Romaniei, dupa victoria cu emotii din play-off impotriva divizionarei secunde Metaloglobus, scor 2-1.

Sepsi, laudata in presa maghiara, dupa succesul din Europa. Continua sa scrie istorie

Jurnalistii maghiari sunt incantati ca Sepsi s-a calificat in play-off-ul Conference League dupa ce a trecut de Aktobe si au laudat echipa lui Liviu Ciobotariu. Nemzeti scrie ca formatia din Sfantu Gheorghe continua sa scrie istorie. Sepsi s-a calificat pentru prima data in play-off-ul Conference League Sepsi a trecut de Aktobe si s-a calificat in .

Sepsi OSK s-a calificat in play-off-ul Conference League

Patronul gruparii Sepsi OSK, Laszlo Dioszegi, a declarat, joi seara, dupa calificarea in play-off-ul Conference League, ca toti jucatorii echipei din Superliga au fost magnifici.

VIDEO. Giulestiul i-a purtat noroc! Dinamo Kiev, in play-off-ul Conference League, dupa loteria penalty-urilor

Dinamo Kiev s-a calificat in play-off-ul Conference League, dupa ce a invins formatia elena Aris Salonic cu 6-5 la loviturile de departajare, joi seara, pe Stadionul Giulesti din Bucuresti. Echipa antrenata de romanul Mircea Lucescu s-a impus cu scorul de 2-1, dupa ce in mansa tur pierduse cu 1-0. in returul disputat pe Giulesti, Aris .

Sepsi OSK, victorie si calificare cu Aktobe! Covasnenii vor juca in play-off-ul Conference League

Sepsi OSK Sfantu Gheorghe s-a calificat in play-off-ul Europa Conference League, dupa ce a invins-o pe Aktobe, pe Stadionul Aktobe Ortalik, in mansa secunda a turului al treilea preliminar. Partida a inceput in nota de dominare a gazdelor, care au incercat constant sa creeze pericol la poarta adversa, insa apararea organizata a formatiei covasnene nu .

Vestea primita de Gica Hagi de la UEFA dupa ce Farul s-a calificat in urma dublei cu Flora Tallinn

Farul a reusit o calificare fara probleme in play-off-ul Conference League, dupa dubla cu Flora Tallinn, iar ProSport a aflat ca echipa lui Gica Hagi poate juca la Ovidiu si urmatoarea dubla europeana. Farul lui Gica Hagi, veste uriasa de la UEFA Campioana Romaniei spera sa ajunga in grupele Conference League, iar Gica Hagi a primit o veste excelenta de la UEFA, in conditiile in care echipa sa are un program incarcat in aceasta perioada, avand in vedere si meciurile grele pe care le are de jucat in Superliga.

Probleme pentru Sepsi la Aktobe. A intervenit politia, abia am reusit sa scapam de aici

Laszlo Dioszegi, conducatorul echipei Sepsi a vorbit la finalul meciului cu Aktobe, care s-a terminat cu scorul 0-1 pentru Sepsi si care i-a calificat in play-off-ul Conference League despre incidenctele provocate de kazahi. Fanii Aktobe au facut scandal Sustinatorii echipei Aktobe nu au acceptat prea bine eliminarea din Conference League si au provocat un scandal la finalul meciului, fiind necesara interventia politiei, conform Gsp. ro.

actualitate, 00:07