05:00

Camila Giorgi, campioana surprinzatoare de la WTA Montreal - A invins-o pe Karolina Pliskova

Camila Giorgi 71 WTA) a castigat cel mai important titlu din cariera, dupa ce a invins-o pe Karolina Pliskova 6 WTA, favorita 4) in finala turneului de categorie WTA 1000 de la Montreal. continuă pe Hotnews

VIDEO WTA Montreal: Aryna Sabalenka, Karolina Pliskova, Camila Giorgi si Jessica Pegula s-au calificat in semifinale

Aryna Sabalenka principala favorita), Karolina Pliskova 4), Camila Giorgi si Jessica Pegula s-au calificat in semifinalele turneului de categorie WTA 1000 de la Montreal.

VIDEO Bianca Andreescu, campioana en-titre, eliminata in optimi de la WTA Montreal

Bianca Andreescu, campioana en-titre de la WTA Montreal, a parasit turneul de categorie 1000 in optimi. Sportiva canadiana de origine romana a fost invinsa dupa un meci de doua ore si 39 de minute de Ons Jabeur, scor 6-75), 6-4, 6-1.

Mai poate Simona Halep?! Romanca, esec neasteptat la WTA Montreal

Mai poate Simona Halep?! Romanca a pierdut la WTA Montreal primul meci oficial disputat dupa 3 luni de pauza. La revenirea in circuit, numarul 13 mondial a avut ghinionul sa o intalneasca pe americanca Danielle Collins, aflata in forma carierei. Partida a fost una foarte disputata si s-a incheiat dupa aproape 3 ore de joc.

VIDEO Faza zilei: Cine a intrerupt la WTA Montreal un meci din optimi

Faza zilei din tenis s-a consumat la Montreal, acolo unde se desfasoara turneul de categorie WTA 1000. Arbitrul partidei dintre Sara Sorribes Tormo si Katerina Siniakova a fost nevoit sa intrerupa un punct din cauza unui musafir neasteptat.

DigiSport: Degeaba te uiti! Simona Halep, crize de nervi la WTA Montreal. Ce a enervat-o pe sportiva noastra

Simona Halep - Danielle Collins 6-2, 4-6, 4-6 |Doua ore si 55 de minute a durat primul meci disputat de Simo dupa ce a iesit din Top 10 WTA.

actualitate, 05:00