01:05

Campioana Handbal

Handbal (f): SCM Ramnicu Valcea a transferat o campioana mondiala

SCM Ramnicu Valcea a anuntat, luni, ca a obtinut serviciile handbalistei Alicia Toublanc, campioana mondiala cu nationala Frantei.

infrangere pentru CSM Bucuresti in sferturile Ligii Campionilor. E nevoie de un meci mare in returul din Franta

Campioana Romaniei a inceput cu stangul dubla cu Metz pentru calificarea in Final Four.

Handbal: Dinamo Bucuresti - Skjern Handbold, scor 28-27, in turul sferturilor European League

Campioana Dinamo Bucuresti a invins marti, pe teren propriu, intr-o atmosfera electrizanta, formatia daneza Skjern Handbold, scor 28-27 14-15), in turul sferturilor de finala ale European League. Returul va fi in 30 aprilie, in deplasare, pentru un loc la Turneul F4.

Handbal (m): Dinamo Bucuresti, victorie mare in sferturile EHF European League

Dinamo Bucuresti, campioana Romaniei la handbal masculin, a castigat marti mansa tur a sferturilor de finala EHF European League, scor 28-27 14-15) in fata danezilor de la Skjern.

Handbal (f): CSM Bucuresti a castigat Cupa Romaniei Rapid, ultimul loc la Final Four

CSM Bucuresti, campioana ligii nationale la handbal feminin, s-a impus duminica si in ultimul act al competitiei Final Four a Cupei Romaniei, disputata la Braila.

Dinamo Bucuresti a cucerit un nou titlu de campioana a Romaniei la handbal masculin

Dinamo Bucuresti a cucerit sambata matematic un nou titlu la handbal masculin, al patrulea consecutiv, cu doua etape inainte de finalul sezonului din Liga Nationala.

GSP: Nascuta in Elvetia, spaniola 100%. Cum s-a adaptat in Romania extrema de la CSM Bucuresti

Extrema stanga la campioana CSM Bucuresti, Jennifer Gutierrez, 29 de ani, prefateaza duelul cu Metz din sferturile Ligii Campionilor si vorbeste pe larg despre inceputurile ei in handbal, adaptarea in Romania, momentul de varf al carierei si interesele pe care le are dincolo de sport.

Handbal: Romania, infrangere cu Franta

Nationala de handbal feminin a Romaniei a fost invinsa in meci amical duminica, la Clermond-Ferrand, de reprezentativa Frantei, campioana olimpica si mondiala.

Handbal (m): Dinamo Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale EHF European League

Dinamo Bucuresti, campioana Romaniei la handbal masculin, a castigat si mansa retur a optimilor EHF Europa League in fata danezilor de la Bjerringbro-Silkeborg, scor 27-24 16-8) si va juca in sferturi cu Skjern.

Dinamo, in sferturile de finala ale EHF European League

Dinamo s-a calificat in sferturile ale EHF European League, dupa ce a invins in deplasare echipa daneza Bjerringbro-Silkeborg, cu scorul de 27-24, in mansa secunda a play-off-ului. Dupa ce in meciul tur campioana Romaniei castigase pe teren propriu cu scorul de 37-34, elevii lui Xavi Pascual au facut o prima repriza de exceptie la Silkeborg, .

Handbal (f): CSM Bucuresti, duel cu marea rivala in semifinalele Cupei Romaniei

Marti a avut loc tragerea la sorti a partidelor turneului Final Four al Cupei Romaniei. Campioana CSM Bucuresti se va lupta pentru un loc in finala ca rivala Rapid Bucuresti.

Handbal (m): Dinamo, victorie mare in turul optimilor EHF European League

Dinamo Bucuresti, campioana Romaniei la handbal masculin, s-a impus in fata echipei Bjerringbro-Silkeborg Danemarca), scor 37-34 18-16), in mansa tur din optimile EHF European League.

A murit legendara Ana Stark, tripla campioana mondiala cu nationala de handbal feminin

Ana Stark-Stanisel, componenta a celei mai prolifice generatii din handbalul feminin romanesc, s-a stins din viata la varsta de 89 de ani, informeaza CS Rapid Bucuresti, marti, intr-o postare pe Facebook. Ana Stark a murit la 89 de ani .

Handbal (f): CSM Bucuresti a transferat capitanul unei puternice echipe nationale

CSM Bucuresti, campioana Romaniei la handbal feminin, a anuntat luni o lovitura importanta pentru sezonul viitor: Alina Grijseels, capitanul si unul dintre golgheterii Germaniei la Campionatul Mondial 2023, a semnat cu tigroaicele.

CSM Bucuresti, in sferturile Ligii Campionilor, dupa o victorie trasa la indigo cu Krim Ljubljana

Formatia de handbal feminin CSM Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa ce a a invins-o in dubla mansa, cu scor identic, 30-24, pe Krim Mercator Ljubljana, in play-off. Campioana Romaniei s-a impus cu 30-24 in returul disputat in Sala Polivalenta din Capitala. Tigroaicele au condus cu 5-3 si 8-5, dar Krim .

Handbal (f): CSM Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor

Campioana Romaniei la handbal feminin, CSM Bucuresti, s-a calificat duminica in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa ce a trecut in dubla mansa de slovenele de la Krim Ljubljana.

Handbal (f): Amical de lux pentru nationala Romaniei, in compania campioanei mondiale

Echipa nationala de handbal feminin a Romaniei va sustine un test important in luna aprilie. Tricolorele au perfectat o partida amicala in fata Frantei, campioana olimpica si mondiala.

Handbal (m): Dinamo, victorie la scor in derbiul cu Steaua

Campioana Romaniei la handbal masculin, Dinamo Bucuresti, a facut inca un pas spre un nou titlu, dupa victoria categorica in fata rivalei CSA Steaua, scor 42-26 20-9).

Handbal: Dinamo Bucuresti, infrangere cu Sporting

Campioana Dinamo Bucuresti a fost invinsa si marti, pe teren propriu, de liderul grupei IV din European League, Sporting CP, scor 31-27 15-11). Sporting era calificata anterior direct in sferturi, iar Dinamo Bucuresti va juca eliminatoriu in optimi.

EHF European League: infrangeri pentru Dinamo si CSM Constanta in ultimele meciuri din grupe Campioana s-a calificat in optimi

Dinamo Bucuresti si CSM Constanta au pierdut ultimele meciuri din cadrul Grupei Principale IV a EHF European League la handbal masculin, dar campioana Romaniei obtinuse deja calificarea in optimi.