00:07

Campioanelor Cancun

WTA, decizie controversata - Unde va avea loc Turneul Campioanelor, dupa fiascoul de la Cancun

Editia din 2023 a Turneului Campioanelor s-a disputat la Cancun locatia a fost stabilita cu doar o luna inainte de start), iar nume importante din circuitul feminin s-au plans de conditiile gasite in orasul mexican. Pentru a evita un nou fiasco, WTA a anuntat deja unde se vor desfasura urmatoarele trei editii ale competitiei ce reuneste cele mai bune opt jucatoare ale sezonului.

Cutremur in tenisul feminin: Pleaca seful WTA, omul care le-a scandalizat pe jucatoare

Dupa un fiasco organizatoric, culminat cu Turneul Campioanelor la Cancun, lucrurile erau cam clare.

Turneul Campioanelor 2024, o noua problema pentru WTA - Arabia Saudita sau Cancun 2.0?

WTA a fost criticata de toata lumea tenisului pentru modul in care a fost organizat Turneul Campioanelor 2023, iar instanta de conducere a tenisului feminin se confrunta acum cu noi probleme, dupa ce au aparut zvonuri conform carora urmatoarea editie a competitiei va avea loc in Arabia Saudita.

Antrenorul liderei mondiale critica WTA

Iga Swiatek si alte jucatoare de tenis i-au criticat pe cei de la WTA pentru proasta organizare de la Turneul Campioanelor, iar antrenorul liderei mondiale a transmis ca spera ca nu va mai fi nevoie sa se intoarca la Cancun pentru tenis.

Iga Swiatek, campioana campioanelor: Prestatie stelara la Cancun si o rasplata financiara pe masura

WTA Finals, o intrecere cu probleme mari de organizare, s-a incheiat in Mexic.

Poloneza Iga Swiatek a castigat Turneul Campioanelor

Poloneza Iga Swiatek a trecut de americanca Jessica Pegula cu o victorie categorica, 6-1, 6-0, si a obtinut titlul la Turneul Campioanelor de la Cancun.

Iga Swiatek, triumf categoric in finala Turneului Campioanelor

Jucatoarea poloneza Iga Swiatek a avut nevoie de 59 de minute pentru a transa disputa cu Jessica Pegula din Statele Unite in finala Turneului Campioanelor de la Cancun, Mexic.

Martina Navratilova si schimbarea importanta pe care o propune pentru circuitul WTA

Martina Navratilova, o legenda a tenisului feminin, crede ca Steve Simon are putine sanse sa ramana in fruntea WTA dupa modul in care a fost organizat Turneul Campioanelor de la Cancun si ca a sosit timpul ca o noua femeie sa preia conducerea circuitului feminin, transmite Reuters.

Swiatek in finala Turneului Campioanelor

Poloneza Iga Swiatek s-a calificat, duminica noapte, in ultimul act la Turneul Campioanelor de la Cancun, Mexic.

invinsa clar, lidera WTA explica eliminarea de la Turneul Campioanelor

Aryna Sabalenka a parasit Turneul Campioanelor in semifinale, lidera WTA fiind invinsa categoric de Iga Swiatek, marea rivala din circuitul mondial. Mai mult decat atat, jucatoarea din Belarus poate pierde si locul 1 in lume daca poloneza se impune la Cancun.

VIDEO Lidera WTA, eliminata in semifinalele Turneului Campioanelor

Ayrna Sabalenka, lidera WTA, a parasit Turneul Campioanelor de la Cancun in faza semifinalelor, sportiva din Belarus fiind invinsa de Iga Swiatek.

Jessica Pegula, prima finalista la Turneul Campioanelor

Jucatoarea americana Jessica Pegula s-a calificat in ultimul act la Turneul Campioanelor de la Cancun.

Coco Gauff, spulberata in doar 64 de minute. S-a stabilit prima finalista la Turneul Campioanelor

Competitia de la Cancun, data peste cap de vreme.

Turneul Campioanelor 2023: Duelul principalelor favorite a fost intrerupt - Marea finala, reprogramata

Semifinala Turneului Campioanelor dintre Aryna Sabalenka favorita 1) si Iga Swiatek 2) a fost intrerupta dupa doar 18 minute, din cauza conditiilor meteo nefavorabile de la Cancun, Mexic.

VIDEO Prima finalista de la Turneul Campioanelor 2023

Jessica Pegula s-a calificat in marea finala a Turneului Campioanelor, dupa ce a trecut surprinzator de usor de Coco Gauff, castigatoarea US Open 2023 si a treia favorita de la Cancun.

Tabloul semifinalelor la Turneul Campioanelor

Iga Swiatek si Coco Gauff au completat tabloul semifinalelor la competitia de la Cancun, Mexic.

VIDEO Turneul Campioanelor: Iga Swiatek, inca o victorie categorica - Duel de foc in semifinale

Iga Swiatek a bifat o noua prestatie aproape perfecta la Cancun Mexic), a trecut fara emotii de Ons Jabeur si s-a calificat in semifinalele Turneului Campioanelor 2023.

Turneul Campioanelor: Meciul dintre Arina Sabalenka si Elena Ribakina a fost intrerupt

Meciul dintre Arina Sabalenka si Elena Ribakina a fost intrerupt din cauza ploii joi seara la Cancun, la Turneul Campioanelor, cand numarul unu mondial conducea cu 6-2, 3-5.

VIDEO Meci decisiv de la Turneul Campioanelor, intrerupt - Numele semifinalistei va fi aflat cu intarziere

Meciul decisiv pentru calificarea in semifinalele Turneului Campioanelor 2023 dintre Aryna Sabalenka lidera WTA) si Elena Rybakina campioana la Wimbledon anul trecut) a fost intrerupt din cauza conditiilor meteo nefavorabile de la Cancun, Mexic.

Swiatek si Jabeur au castigat la Turneul Campioanelor

Ziua de miercuri a adus victorii pentru jucatoarele Iga Swiatek si Ons Jabeur la Turneul Campioanelor de la Cancun, Mexic.

actualitate, 00:07