01:05

Cfr Fcu

Dan Petrescu e Nicolo Napoli de Romania. Bursucul merge pe urmele recordului mondial detinut de italian

Antrenorul e asteptat la Cluj, pentru a prelua CFR-ul in al patrulea mandat. Napoli are 10 la FCU Craiova.

U Cluj obtine calificarea in semifinalele Cupei Romaniei Betano cu gol in minutul 90+3

Partida de pe Cluj Arena dintre U Cluj si Hermannstadt se indrepta spre prelungiri, dar Anselmo a avut planuri sa incheie meciul in timpul regulamentar si sa califice Sepcile Rosii in semifinalele Cupei Romaniei Betano. Corvinul Hunedoara este prima semifinalista dupa victoria la scor cu CFR Cluj .

Universitatea Craiova, victorie cu CFR-ul lui Mutu! Oltenii au urcat pe locul doi. Cum arata clasamentul play-off-ului

Universitatea Craiova a invins-o in deplasare pe CFR Cluj cu scorul de 2-1, in prima etapa din play-off-ul Ligii 1. La fel ca si in meciul cu FCU, victoria oltenilor a fost adusa de golurile lui Baiaram si Mitrita. Dupa ce Rapid a deschis play-off-ul cu un esec pe teren propriu cu Farul Constanta, a .

Minut de reculegere in memoria lui Alexei Navalny inaintea meciului FCU CFR Cluj

Jucatorii echipei FCU 1948 au afisat pe teren un mesaj pentru disidentul rus mort intr-o colonie penitenciar din apropierea cercului polar de nord in conditii suspecte.

LIVE FCU 1948 - CFR Cluj

Urmariti live text in aceasta pagina, sambata de la ora 21:30, meciul FCU 1948 - CFR Cluj, partida din etapa a 26-a.

SuperLiga: FCU 1948 Craiova vs CFR Cluj - Test decisiv pentru Adrian Mutu

FCU 1948 Craiova - CFR Cluj, meci contand pentru etapa a 26-a din campionatul Romaniei, este programat, sambata, 17 februarie, de la ora 21:30, pe Stadionul Ion Oblemenco, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 1.

Adrian Mutu anunta schimbari in primul 11 la CFR Cluj dupa o discutie cu patronul

Infrangerea cu Rapid a agitat apele in vestiarul celor de la CFR Cluj si antrenorul Adrian Mutu a anuntat intr-o conferinta de presa ca va face mai multe schimbari pentru meciul cu FCU 1948 de la finalul acestei saptamani.

Superliga: CFR Cluj a invins FCU Craiova cu scor 2-0

Echipa CFR Cluj a invins duminica seara, pe teren propriu, scor 2-0, formatia FCU Craiova, intr-un meci din etapa a 11-a a Superligii.

CFR Cluj ramane in plasa liderului dupa 2-0 cu FCU 1948

Echipa din Gruia a rezolvat inca din prima repriza ecuatia celor trei puncte in disputa cu FCU 1948 din etapa a 11-a.

Marius Sumudica s-a inteles cu un club din Liga 1: E o provocare mare. Mi-am dorit un club care sa-mi ofere toate conditiile

Marius Sumudica este noul antrenor al celor de la FCU Craiova, echipa finantata de familia Mititelu. Antrenorul a fost convins de Adrian Mititelu sa semneze contractul si va fi inlocuitorul lui Nicolae Dica pe banca tehnica a echipei din Banie. Marius Sumudica revine in prima liga a Romaniei la doi ani de la aventura de la CFR Cluj. De ce a semnat Sumudica cu FCU Craiova? .

Mititelu: Am fost batjocoriti pentru a nu stiu cata oara in acest campionat

FCU Craiova 1948 a pierdut barajul pentru Conference League cu CFR Cluj, un meci pe care gruparea din Banie l-a incheiat cu doi jucatori mai putin pe teren.

CFR Cluj va juca in Conference League. Ardelenii au castigat barajul cu FCU Craiova

CFR Cluj s-a calificat in Conference League, dupa ce a castigat barajul pentru cupele europene jucat impotriva celor de la FC U Craiova, cu scorul de 1-0, dupa prelungiri, joi seara, pe teren propriu. Unicul gol al partidei a fost inscris de fundasul croat Denis Kolinger, in minutul 97, cu capul, din centrarea lui Claudiu .

CFR Cluj a castigat cu greu barajul cu FCU Craiova si se alatura echipelor romanesti calificate in cupele europene

CFR Cluj a invins-o pe FCU Craiova in 120 de minute, joi seara, in Gruia, si a devenit oficial a patra si ultima echipa din Romania care si-a asigurat prezenta in editia viitoare a cupelor europene. Echipa va juca in preliminariile Conference League.

Calificare fara glorie pentru CFR Cluj in Conference League. Istvan Kovacs a dat usor afara doi jucatori de la FCU Craiova

Ultimul loc din partea Romaniei in editia viitoare a cupelor europene s-a decis in urma unui baraj intre CFR Cluj si FCU Craiova 1948, meci incheiat cu victoria formatiei din Gruia, scor 1-0, dupa 120 de minute.

Asa am trait CFR Cluj - FCU Craiova 1948

Am transmis live text in aceasta pagina barajul pentru Conference League dintre CFR Cluj si FCU Craiova 1948. Meciul incepe la ora 20:30, in Gruia.

Ultimul loc din Conference League se joaca in Gruia intre CFR Cluj si FCU Craiova 1948

Echipele CFR Cluj si FCU Craiova 1948 se infrunta in meci direct, joi seara, de la 20:30, pentru ocuparea ultimului loc acordat Romaniei in preliminariile Conference League. Se intalnesc echipa care a incheiat pe locul trei in playoff cu echipa care a castigat barajul primelor doua echipe din playout. Pe meciul dintre CFR Cluj si FCU Craiova 1948 pot fi plasate pana la sapte pariuri diferite cu Bet Builder oferit de Betano.

Barajul cu FCU Craiova decisiv pentru soarta lui Dan Petrescu la CFR

Antrenorul fostei campioane spune ca n-ar pleca de la carma echipe din Gruia si ca rezultatul barajului de Conference League cu FCU Craiova 1948 va fi hotarator in acest sens.

Cand se va disputa barajul dintre CFR si FCU Craiova pentru Conference League

Liga Profesionista de Fotbal a anuntat, luni, data si ora de disputare a barajului pentru Conference League, meci care le va opune pe CFR Cluj locul 3 din playoff) si FCU Craiova 1948 locul 1 din playout).

CFR Cluj - FCU 3-1. Campioana revine pe podium

Etapa a 17-a din Liga 1 s-a incheiat cu victoria obtinuta de CFR Cluj pe teren propriu cu FCU 1948, scor 3-1.

CFR Cluj trece cu 3-1 de FCU Craiova si este la doar un punct de rapid Rapid, dar cu un meci mai putin

CFR Cluj si-a luat revansa dupa esecul din tur, invingand-o pe FCU Craiova cu scorul de 3-1, in ultimul meci al etapei a 17-a din Liga 1. in tribune s-au aflat doar 2. 000 de spectatori.