16:15

Champions League, finala: Juventus vs Real Madrid (21:45)

Millennium Stadium din Cardiff Tara Galilor) va gazdui in aceasta seara finala Champions League a sezonului 2016-2017, ultimul act urmand sa se desfasoare intre echipele Juventus Torino si Real Madrid. Echipa lui Massimiliano Allegri nu a pierdut niciun meci in actuala editie a competitiei si este pregatita sa castige pentru a treia oara cea mai importanta competitie europeana a cluburilor. De cealalta parte, Real Madrid campioana en-titre) viseaza la al 12-lea trofeu Champions League din istoria clubului. Partida va incepe la ora 21:45 si va putea fi urmarita in direct pe ProTV, Dolcesport1 si LiveText pe HotNews. ro. continuă pe Hotnews

LIVE Text Champions League, finala: Juventus vs Real Madrid 0-0 (Rep I)

Neinvinsa in acest sezon de Champions League, Juventus Torino o infrunta pe Real Madrid, detinatoarea trofeului, in finala editiei cu numarul 62 a celei mai importante competitii europeane a cluburilor. Confruntarea dintre cele doua echipe este programata la ora 21:45 si va fi gazduita de Millennium Stadium din Cardiff Tara Galilor). Partida poate fi urmarita in direct pe ProTV, Dolcesport1 si LiveText pe HotNews. ro.

LIVE Text Champions League, finala: Juventus vs Real Madrid 1-1 (Rep II)/ 27' Executie superba reusita de Mandzukic

Real Madrid a castigat pentru a doua oara consecutiv si pentru a 12-a oara in istoria clubului finala Champions League, dupa ce s-a impus categoric in fata lui Juventus Torino, scor 4-1. Millennium Stadium din Cardiff a fost gazda unui meci extrem de spectaculos, in care jucatorii lui Zinedine Zidane s-au distrat cu apararea lui Juventus, echipa care primise doar trei goluri pana la disputarea ultimului act al competitiei. Prima repriza a fost una echilibrata, insa galacticii s-au dezlantuit dupa pauza, au marcat de doua ori in trei minute, iar trupa lui Massimiliano Allegri nu a mai contat.

FOTOGALERIE Champions League: Juventus vs Real Madrid 1-4/ Real Madrid, regina Europei pentru a doua oara consecutiv

actualitate, 16:15