14:45

Craiova, in delir: Oltenii au luat Cupa Romaniei dupa o finala sufocanta. Nistor, gol fabulos VIDEO

Pe Ilie Oana din Ploiesti, in fata a 1. 500 de spectatori, s-a disputat un meci, Craiova - Astra, care a intregit sezonul de cosmar al giurgiuvenilor si a trimis formatia din Banie in Europa. continuă pe Adevărul

Asa e la Craiova! Universitatea castiga Cupa Romaniei dupa 120 de minute cu Astra. Oltenii au revenit de la 1-2 in prelungiri!

Pentru a doua oara in ultimii trei ani echipa Universitatea Craiova a castigat Cupa Romaniei. Echipa din Banie s-a impus in fata celor de la Astra Giurgiu, cu 3-2 1-1), dupa ce la finalul celor 90 de minute tabela arata 1-1. La meci au asistat peste 1. 500 de spectatori, fiind partida cu cel mai numeros public de la relaxarea masurilor impuse pe fondul pandemiei covid.

CSU Craiova a castigat Cupa Romaniei (3-2 dupa prelungiri cu Astra Giurgiu)

CSU Craiova a castigat Cupa Romaniei, dupa ce a invins, sambata, pe Stadionul Ilie Oana din Ploiesti, cu scorul de 3-2 dupa prelungiri 1-1 dupa 90 de minute), echipa Astra Giurgiu.

Universitatea Craiova a castigat Cupa Romaniei. Oltenii s-au impus dramatic in finala cu Astra Giurgiu, scor 3-2, dupa 120 de minute

Universitatea Craiova a castigat sambata seara finala Cupei Romaniei, dupa ce a invins-o pe Astra Giurgiu cu scorul de 3-2, la capatul a 120 de minute de joc. Oltenii castigasera competitia si in anul.

Universitatea Craiova a castigat Cupa Romaniei 2021, dupa 3-2 cu Astra Giurgiu

Universitatea Craiova a castigat Cupa Romaniei 2021, dupa 3-2 cu Astra Giurgiu, intr-un meci cu reprize de prelungiri si spectatori in tribune.

Cupa Romaniei: Astra Giurgiu vs CSU Craiova (de la ora 20:30) - Cine va transmite finala si echipele probabile

Meciul care se disputa cu trofeul Cupei Romaniei pe masa, intre Astra, aflata la a patra finala in 7 ani, si CSU Craiova, vicecampioana Ligii 1 in sezonul trecut, revenita in finala dupa 3 ani, are ca ora de start 20:30, fiind programat pe stadionul Ilie Oana din Ploiesti.

actualitate, 14:45