07:00

Universitatea Craiova a castigat Cupa Romaniei. Oltenii s-au impus dramatic in finala cu Astra Giurgiu, scor 3-2, dupa 120 de minute

Universitatea Craiova a castigat sambata seara finala Cupei Romaniei, dupa ce a invins-o pe Astra Giurgiu cu scorul de 3-2, la capatul a 120 de minute de joc. Oltenii castigasera competitia si in anul. continuă pe B1

Universitatea Craiova a castigat Cupa Romaniei 2021, dupa 3-2 cu Astra Giurgiu

Universitatea Craiova a castigat Cupa Romaniei 2021, dupa 3-2 cu Astra Giurgiu, intr-un meci cu reprize de prelungiri si spectatori in tribune.

CSU Craiova a castigat Cupa Romaniei (3-2 dupa prelungiri cu Astra Giurgiu)

CSU Craiova a castigat Cupa Romaniei, dupa ce a invins, sambata, pe Stadionul Ilie Oana din Ploiesti, cu scorul de 3-2 dupa prelungiri 1-1 dupa 90 de minute), echipa Astra Giurgiu.

Asa e la Craiova! Universitatea castiga Cupa Romaniei dupa 120 de minute cu Astra. Oltenii au revenit de la 1-2 in prelungiri!

Pentru a doua oara in ultimii trei ani echipa Universitatea Craiova a castigat Cupa Romaniei. Echipa din Banie s-a impus in fata celor de la Astra Giurgiu, cu 3-2 1-1), dupa ce la finalul celor 90 de minute tabela arata 1-1. La meci au asistat peste 1. 500 de spectatori, fiind partida cu cel mai numeros public de la relaxarea masurilor impuse pe fondul pandemiei covid.

Asa am trait Finala Cupei Romaniei: Astra - Universitatea Craiova

Am transmis live text in aceasta pagina finala Cupei Romaniei, meciul Astra Giurgiu - Universitatea Craiova programat la Ploiesti pe arena Ilie Oana.

Finala Cupei Romaniei: Universitatea Craiova si Astra Giurgiu cu trofeul pe masa

Echipele Universitatea Craiova si Astra Giurgiu disputa, sambata seara, de la 20:30, finala Cupei Romaniei.

FCSB Universitatea Craiova 0-1. Gazdele au aliniat o echipa de rezerve

Alexandru Cicaldau a marcat golul victoriei pentru Universitatea Craiova in meciul cu FCSB de la Girgiu, partida din penultima runda a playoff-ului in CASA Liga 1.

Asa am trait FCSB - Universitatea Craiova 0-1. Becali a bagat echipa a doua!

Am transmis live text in aceasta pagina meciul FCSB - Universitatea Craiova, partida din penultima etapa in playoff-ul Ligii 1.

Craiova, in delir: Oltenii au luat Cupa Romaniei dupa o finala sufocanta. Nistor, gol fabulos VIDEO

Pe Ilie Oana din Ploiesti, in fata a 1. 500 de spectatori, s-a disputat un meci, Craiova - Astra, care a intregit sezonul de cosmar al giurgiuvenilor si a trimis formatia din Banie in Europa.

Ce trebuie sa stie suporterii care vor asista la finala Cupei Romaniei

FRF a emis un ghid al suporterului care va asista, sambata, la finala Cupei Romaniei de la Ploiesti, meci care le va opune pe Universitatea Craiova si Astra Giurgiu.

Cine arbitreaza finala Cupei Romaniei

Comisia Centrala a Arbitrilor CCA) a anuntat numele arbitrului care va imparti dreptatea in finala Cupei Romaniei dintre Universitatea Craiova si Astra Giurgiu.

actualitate, 07:00