Der Spiegel: Cristiano Ronaldo i-ar fi platit 375.000 de dolari unei tinere de 20 de ani, care l-a acuzat ca ar fi agresat-o, intr-un hotel de lux

Jucatorul portughez Cristiano Ronaldo i-a platit, in 2010, suma de 375. 000 de dolari unei femei care l-a acuzat ca a agresat-o sexual. continuă pe România Liberă

Lobby-ul familiei Adamescu ajunge si in presa germana. Der Spiegel: Autoritatile romane manifesta o atitudine dura fata de un german

Familia Adamescu continua sa-si faca lobby in presa internationala, prezentandu-se de aceasta data in Der Spiegel drept victima unui abuz judiciar si a unor razbunari politice, in conditiile in care la sfarsitul lunii aprilie justitia britanica ar urma sa ia o decizie in privinta extradarii sale in Romania. Publicatia germana prezinta intr-un articol publicat luni, 10 aprilie, exclusiv perspectiva familiei Adamescu asupra cazului, si trece sub tacere detaliile acuzatiilor de coruptie care-i sunt aduse in Romania.

Cristiano Ronaldo stabileste un nou etalon in fotbalul european

Prin cele doua goluri marcate, miercuri seara, impotriva celor de la Bayern Munchen in prima mansa a sferturilor de finala din Liga Campionilor, atacantul portughez Cristiano Ronaldo a stabilit un nou record de goluri marcate in competitiile europene.

VIDEO Bayern Munchen - Real Madrid 1-2/ Seara magica a lui Cristiano Ronaldo

Real Madrid a obtinut o victorie importanta, scor 2-1, pe terenul celor de la Bayern Munchen, in cea mai asteptata partida din sferturile Champions League. Arthuro Vidal a fost inger si demon pentru bavarezi: dupa ce a deschis scorul pe Allianz Arena, chilianul a ratat un penalty in finalul primei reprize. Dupa pauza, Cristiano Ronaldo a readus-o la viata pe Real, dubla portughezului stabilind invingatoarea.

Der Spiegel: Acuzatii de luare de mita. Cum au intrat doi cetateni germani in atentia Justitiei romane

Spiegel Online, unul din cele mai influente si citite site-uri din Germania, publica un articol despre problemele in Justitie ale familiei Adamescu. Va prezentam integral acest articol.

actualitate, 19:30