13:30

Dinamo a invins cu 2-1 pe Pandurii Tg. Jiu si s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei

Un autogol inscris de Mamele in ultimuil minut de joc a adus victoria lui Dinamo la Tg. Jiu impotriva Pandurilor, scor 2-1, si calificarea echipei lui Dario Bonetti in sferturile de finala ale Cupei Romaniei. Un. continuă pe Antena3

Viitorul Constanta - Pandurii Tg. Jiu 2-0, in ultimul meci din etapa a 13-a din Liga I

Viitorul Constanta a invins pe teren propriu pe Pandurii Tg. Jiu cu scorul de 2-0, in ultimul meci din etapa a 13-a din Liga I. in urma acestei infrangeri, gorjenii au pierdut contactul cu liderul Steaua, care are.

Dinamo a invins Pandurii Targu Jiu si s-a calificat in sferturile Cupei Romaniei

Echipa de fotbal Dinamo, detinatoarea trofeului, s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, dupa ce a invins, joi, cu scorul de 2-1, formatia Pandurii Targu Jiu, in optimile competitiei.

Liga I: Pandurii Targu Jiu a fost invinsa de Viitorul Constanta cu scor 2-0

Pandurii Targu Jiu a fost invinsa, luni, in deplasare, cu scorul de 2-0, de echipa Viitorul Constanta, in ultimul meci al etapei a XIII-a. Golurile au fost marcate de Iancu 26 penalti) si Chitu.

Surpriza in Liga I: Pandurii Targu Jiu invinsa de Viitorul, scor 2-0, in etapa a XIII-a

Formatia Pandurii Targu Jiu, ocupanta locului 2 in clasamentul Ligii I, a fost invinsa, luni, in deplasare, cu scorul de 2-0 1-0), de echipa Viitorul Constanta, in ultimul meci al etapei a XIII-a, in care a ratat un penalti si golul doi al gazdelor a fost inscris in minutul 90+2, scrie Mediafax.

Cupa Romaniei Dinamo castiga in prelungiri dupa un autogol a lui Mamele/ Otelul Galati se califica in sferturi

Dinamo s-a calificat in sferturile Cupei Romaniei dupa ce a invins echipa Pandurii Tg. Jiu cu scorul de 2-1. Primul gol a fost marcat de Alexe min. 37) dupa un contraatac rapid al dinamovistilor. Gorjenii au egalat in min. 73 prin Vasile Lemnaru iar in min. 90+2 Mamele reia in proprie poarta centrarea lui Curtean de pe partea stanga. In celalalt meci al zilei Otelul Galati s-a calificat in sferturi castigand in fata echipei CF Braila cu scorul de 3-0. Golurile galatenilor au fost marcate de Bajenaru min. 24, 62 si Didi min.

Cupa Romaniei Dinamo castiga in prelungiri dupa un autogol a lui Mamele/ Otelul Galati calificata in sferturi

Victor Ponta: Vizita lui Martin Schulz la Tg. Jiu e o onoare. Sper sa includem Complexul Brancusi in lista UNESCO

Liderul PSD Victor Ponta a declarat, marti, la Biroul Electoral Judetean Gorj, unde si-a depus candidatura pentru un nou mandat in Camera Deputatilor, ca vizita lui Martin Schulz in Targu Jiu este o onoare.

actualitate, 13:30