17:30

Cupa Romaniei Dinamo castiga in prelungiri dupa un autogol a lui Mamele/ Otelul Galati se califica in sferturi

Dinamo s-a calificat in sferturile Cupei Romaniei dupa ce a invins echipa Pandurii Tg. Jiu cu scorul de 2-1. Primul gol a fost marcat de Alexe min. 37) dupa un contraatac rapid al dinamovistilor. Gorjenii au egalat in min. 73 prin Vasile Lemnaru iar in min. 90+2 Mamele reia in proprie poarta centrarea lui Curtean de pe partea stanga. In celalalt meci al zilei Otelul Galati s-a calificat in sferturi castigand in fata echipei CF Braila cu scorul de 3-0. Golurile galatenilor au fost marcate de Bajenaru min. 24, 62 si Didi min. continuă pe Hotnews

Cupa Romaniei Dinamo castiga in prelungiri dupa un autogol a lui Mamele/ Otelul Galati calificata in sferturi

Cupa Romaniei Steaua eliminata de Concordia Chiajna/ Ceahlaul si CFR Cluj s-au calificat in sferturi

Steaua Bucuresti a fost eliminata din Cupa Romaniei de Concordia Chiajna dupa loviturile de departajare. Dupa 120 de minute de joc scorul a fost 0-0 iar la penalty-uri Steaua a ratat prin Tanase si Chipciu iar la Chiajna a ratat George Damian. Dupa executarea loviturilor de la 11 metri Chiajna a castigat cu scorul de 4-3 si echipa lui Ilie Stan a produs o mare surpriza reusind o calificare in sferturile competitiei. In celelalte meciuri ale serii Ceahlaul si CFR Cluj s-au calificat mai departe.

Cupa Romaniei: Programul meciurilor si al televizarilor

Cupa Romaniei programeaza in aceasta saptamana partidele din optimile de finala. Astra - CS Severin va fi primul meci marti, ora 18:30), in timp ce Pandurii - Dinamo va fi ultima partida joi, 21:30). Intra in material pentru a vedea programul complet al disputelor.

CUPA ROMANIEI: Rapid, Dinamo, CFR s-au calificat in sferturi, Steaua si Pandurii, eliminate.

Rezultate inregistrate in partidele disputate, marti, miercuri si joi, in optimile de finala ale Cupei Romaniei - Timisoreana, conform Mediafax: Marti +) Astra Giurgiu - CS Turnu Severin 5-1 Au marcat: Distefano 10, Seto 68, Budescu 70, 73, Yahaya 79 / Olah 20 FC Brasov - +) Petrolul Ploiesti 0-2 Au marcat: Ad. Cristea 1, Bokila 63 +) Rapid Bucuresti - Delta Tulcea 4-1 Au marcat: Miselaricu 4 autogol), N. Cretu 22 autogol), Goga 24, Pancu 90+4 / Florea 40 .

Becali ia prima decizie dupa eliminare: Dau afara patru jucatori

Gigi Becali a anuntat, dupa eliminarea Stelei din Cupa Romaniei, ca va da afara patru jucatori de la echipa.

Cupa Romaniei: CFR Cluj si Ceahlaul Piatra-Neamt s-au calificat in sferturi. Steaua a fost eliminata de Concordia Chiajna

CFR Cluj s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei - Timisoreana, dupa ce a invins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 0-0), formatia FC Botosani, din Liga a II-a. Golurile au fost.

Cupa Romaniei: Rapid a invins Delta Tulcea, scor 4-1, si s-a calificat in sferturi

Rapid Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei-Timisoreana, dupa ce a invins marti divizionara secunda Delta Tulcea, scor 4-1 3-1)/ Pentru Rapid au marcat Miselaricu 4.

Cupa Romaniei: Rapid, Petrolul Ploiesti si Astra Giurgiu s-au calificat in sferturile de finala

LIVE Cupa Romaniei. Rapid - Delta Tulcea 2-0

Optimile de finala ale Cupei Romaniei incep in aceasta seara, in direct pe onlinesport. ro. Azi se joacaAstra - CS Turnu Severin5-1),FC Brasov - Petrolul0-2) siRapid - Delta Tulcea21:30).

LIVE Cupa Romaniei. Rapid - Delta Tulcea 4-1

Optimile de finala ale Cupei Romaniei au inceput marti, in direct pe onlinesport. ro. Pana acum s-au jucatAstra - CS Turnu Severin5-1),FC Brasov - Petrolul0-2) siRapid - Delta Tulcea4-1).

actualitate, 17:30