06:00

Eliminata Turul

Jaqueline Cristian, eliminata in turul 3 la Madrid Open de cea mai in forma jucatoare a momentului

Jucatoarea Jaqueline Cristian a fost invinsa de americanca Danielle Collins dupa un meci de trei seturi.

WTA Madrid: Jaqueline Cristian, eliminata in turul trei de cea mai in forma jucatoare din circuit

Jaqueline Cristian a fost eliminata in turul trei al turneului WTA de la Madrid, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de Danielle Collins, scor 6-3, 4-6, 1-6.

Jaqueline Cristian, eliminata de la Madrid dupa un duel intens cu Danielle Collins. Jucatoarea americana isi prelungeste seria impresionanta de victorii

Jaqueline Cristian 73 WTA) a fost invinsa in trei seturi de Danielle Rose Collins 15 WTA, duminica, si paraseste Mutua Madrid Open in turul 3. Jaqueline Cristian, eliminata de la Madrid de Danielle Collins .

inca o favorita eliminata de la WTA Madrid

Liudmila Samsonova a fost eliminata in turul trei al turneului WTA de la Madrid, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Madison Keys, scor 6-2, 6-3.

Sorana Cirstea, eliminata clar de la WTA Madrid de lidera mondiala

Aflata intr-o dispozitie fantastica de joc, Iga Swiatek nu i-a oferit Soranei Cirstea mari sperante in meciul din turul al treilea de la WTA Madrid. Lidera mondiala s-a impus, scor 6-1, 6-1, la capatul unui meci de o ora si 18 minute.

inca o favorita eliminata la WTA Madrid - Rezultatele zilei

Katie Boulter a fost eliminata in turul doi al turneului WTA de la Madrid, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de Robin Montgomery, scor 6-1, 3-6, 4-6.

WTA Madrid: Favorita numarul opt, nevoita sa se retraga in turul doi dupa ce a pierdut primul set

Qinwen Zheng a fost eliminata in turul doi al turneului WTA de la Madrid, dupa ce s-a retras in setul al doilea al disputei cu Yulia Putintseva, la 2-0. Primul set l-a pierdut cu 7-5.

Multipla campioana de Grand Slam, eliminata in turul al doilea la WTA Madrid

Naomi Osaka este departe de forma din urma cu cativa ani, iar la turneul WTA 1000 de la Madrid a parasit competitia in turul al doilea, invinsa in trei seturi de rusoaica Liudmila Samsonova 17 WTA), scor 6-2, 4-6, 7-5.

WTA Madrid: Irina Begu, eliminata in turul al doilea de o finalista de Grand Slam

De doua tiebreakuri a avut nevoie Madison Keys favorita 18) pentru a o invinge pe Irina Begu in turul al doilea al turneului WTA 1000 de la Madrid. A fost un meci intens, de doua ore si 11 minute, iar finalista de la US Open din 2017 a fost mai inspirata in momentele care au facut pana la urma diferenta.

Irina Begu, eliminata in turul secund la Madrid

Jucatoarea Irina Begu a fost invinsa de americanca Madison Keys la capatul unui meci decis de doua seturi incheiate la tie-break.

Irina Begu, eliminata dramatic de la Madrid. Doua seturi pierdute la limita in fata unei foste finaliste de Grand Slam Joi joaca si Sorana Cirstea

Irina Begu 128 WTA) a fost invinsa de Madison Keys 20 WTA), miercuri, in doua seturi cu tiebreak, si paraseste Mutua Madrid Open in turul al doilea. Irina Begu, eliminata dramatic de Madison Keys .

Ana Bogdan, eliminata in primul tur la WTA Madrid Doua reveniri spectaculoase si minge de meci ratata

Ana Bogdan a ratat marti calificarea in turul al doilea al turneului WTA 1000 de la Madrid, scor 7-65), 64)-7, 2-6 cu Xiyu Wang, intr-un meci in care a fost condusa de mai multe ori de adversara, dar a ratat si o minge de meci.

VIDEO Sorana Cirstea, eliminata fara drept de apel in turul intai de la WTA Stuttgart

Sorana Cirstea nu a prins cea mai buna zi de tenis, jucatoarea noastra fiind eliminata fara drept de apel de Qinwen Zheng, a cincea favorita a turneului WTA de categorie 500 de la Stuttgart. Chinezoaica a avut castig de cauza dupa o ora si 16 minute, scor 6-2, 6-3.

Campioana en-titre, eliminata in turul al doilea la WTA Charleston

Surprizele continua la turneul WTA 500 de la Charleston. Dupa Caroline Wozniacki a venit randul lui Ons Jabeur si Leylah Fernandez sa fie eliminate in turul al doilea al competitiei din SUA.

Campioana de Grand Slam, eliminata in turul doi la WTA Charleston (Rezultatele zilei)

Caroline Wozniacki si Anhelina Kalinina s-au intalnit la doua turnee consecutive, iar meciul din turul secund de la Charleston turneu de categorie WTA 500) s-a terminat tot cu victoria sportivei din Ucraina.

Ana Bogdan, eliminata in primul tur al competitiei de la Charleston, dupa meciul cu Elisabetta Cocciaretto

Ana Bogdan a fost eliminata in primul tur al turneului de 500 de puncte WTA de la Charleston, dupa meciul cu italianca Elisabetta Cocciaretto 56 WTA). Ana Bogdan a ratat calificarea in turul doi la Charleston Ana Bogdan 66 WTA) s-a impus in primul set al partidei cu Elisabetta Cocciareto si l-a si castigat.

GSP: VIDEO. Scene socante dupa meciul dintre bielorusa Aryna Sabalenka si ucraineanca Anhelina Kalinina. A cedat nervos

Bielorusa Aryna Sabalenka 25 de ani, locul 2 WTA) a cedat nervos dupa ce a fost eliminata in turul 3 la Miami Open de ucraineanca Anhelina Kalinina 27 de ani, locul 36 WTA), scor 4-6, 6-1, 1-6. La finalul meciului, Sabalenka a dat cu racheta de pamant de mai multe ori, iar cele doua sportive nu s-au salutat la fileu, din cauza animozitatilor create de razboiul dintre Rusia si Ucraina.

Fosta lidera WTA, eliminata in turul doi la Miami

Caroline Wozniacki a fost eliminata in turul doi al turneului WTA de la Miami, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de Anhelina Kalinina, scor 7-5, 5-7, 4-6.

inca o favorita eliminata de la WTA Miami

Elise Mertens a fost eliminata in turul doi al turneului WTA de la Miami, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Taylor Townsend, scor 6-2, 6-2.

Cristian Tudor Popescu, despre victoria nemeritata a Arynei Sabalenka in fata Emmei Raducanu. Cum ar fi trisat jucatoarea belarusa

Vesti nu tocmai bune pentru Emma Raducanu! Tenismena britanica de origine romana a fost eliminata in turul al treilea la Indian Wells de fosta lidera mondiala, Aryna Sabalenka, scor 6-4, 7-5. Dupa aceasta infrangere, Cristian Tudor Popescu a vorbit despre victoria Arynei Sabalenka. Ce a putut sa spuna despre sportiva din Belarusia! Cristian Tudor Popescu, .

actualitate, 06:00