01:05

Euro 2016: Portugalia - Austria, scor 0-0. Cristiano Ronaldo a ratat o lovitura de la 11 metri si a avut un gol anulat

Portugalia si Austria au terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat sambata, e stadionul Parc des Princes din Paris, in grupa F a EURO 2016, potrivit digisport. ro. Rezultatul a pus. continuă pe B1

VIDEO Euro 2016: Portugalia-Austria 0-0/ Ronaldo, nicio sansa in fata portarului Almer

Portugalia a reusit doar o remiza in fata Austriei, scor 0-0, in a doua etapa a Grupei F de la Euro 2016. Cristiano Ronaldo poate fi declarat ghinionistul partidei de pe Parc des Princes. In minutul 79, a ratat un penalty, dupa ce a trimis mingea in bara, iar golul marcat pe final de meci i-a fost anulat pentru pozitie de off-side. Intra in material pentru a vedea rezumatul partidei Portugalia vs Austria.

EURO 2016: Portugalia - Austria 0-0. Cristiano Ronaldo, fara gol in ziua in care a marcat un record

Echipele de fotbal ale Portugalia si Austriei au terminat la egalitate, 0-0, meciul disputat sambata seara pe stadionul Parc des Princes din Paris, in grupa F a EURO 2016.

Euro 2016: Belgia - Irlanda, scor 3-0, in ultimul meci din etapa a doua a grupei E

Nationala Belgiei a castigat, sambata, cu un scor de 3-0, meciul jucat impotriva primei reprezentative a Irlandei, ultimul al etapei a doua din grupa E, disputat la Bordeaux, pe stadionul Matmut.

Euro 2016 FOTOGALERIE Portugalia - Austria 0-0/ Lusitanii, fara victorie - Pe mana lui Ronaldo

Favorita clara a Grupei F de la Euro 2016, Portugalia ramane fara victorie si dupa a doua partida, lusitanii remizand, scor 0-0, cu Austria. Cristiano Ronaldo isi putea salva coechipierii in minutul 79, insa atacantul celor de la Real Madrid a ratat o lovitura de la 11 metri. Pentru a fi siguri de prezenta in optimile competitiei, portughezii sunt obligati sa invinga Ungaria, in ultimul meci din grupa.

Germania - Polonia 0-0, in Grupa C de la EURO 2016

Germania si Polonia au incheiat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat joi seara, pe Stade de France din Saint-Denis, in Grupa C de la EURO 2016, informeaza DigiSport. Polonia a avut o ocazie.

Portugalia-Austria 0-0. Cristiano Ronaldo a ratat primul penalty de la Euro 2016

Reprezentativa Portugaliei a terminat la egalitate, scor 0-0, partida disputata sambata, pe arena Parc des Princes din Paris, in compania selectionatei Austriei, in etapa a doua a grupei F de la Euro-2016, meci la care Cristiano Ronaldo a ratat un penalty.

Euro 2016, meciurile din 18 iunie: Belgia-Irlanda (16:00), Islanda-Ungaria (19:00), Portugalia-Austria (22:00)

Ziua de sambata de la Euro 2016 debuteaza cu partida dintre Belgia si Irlanda, fiind a patra confruntare din Grupa E. Urmatoarele doua dispute vor fi din Grupa F, Islanda-Ungaria 19:00) si Portugalia-Austria 22:00). Meciurile vor fi transmise Live Score pe HotNews. ro si in direct la Dolce Sport, ultimul meci al zilei putand fi urmarit si la Pro Tv.

Cristiano Ronaldo, cucerit de o animatoare la EURO 2016. Cine este femeia dupa care fotbalistul a intors capul (Video)

Admiratoarele lui Cristiano Ronaldo au simtit cum le musca sarpele geloziei vazandu-si idolul privind lung la una dintre animatoarele de la Euro 2016. S-a intamplat inaintea partidei Portugalia - Islanda, cand starul nu si-a ascuns interesul pentru respectiva hostess. Ba chiar s-a mai intors odata spre tanara si i-a zambit dulce. Iar ea a raspuns cu un suras.

VIDEO Euro 2016: Spania - Turcia 3-0/ Diferenta cea mai mare de scor de pana acum

Spania si-a asigurat calificarea in optimile Euro 2016 dupa a doua partida din grupa, ibericii trecand lejer, scor 3-0, de Turcia. Morata 34', 48') si Nolito 37') au marcat pentru campioana en-titre. Intra in material pentru a vedea rezumatul partidei Spania vs Turcia.

Franta a invins Albania, scor 2-0, cu goluri marcate in minutele 90 si 90+5, si s-a calificat in optimile Euro-2016

Reprezentativa Frantei a invins, miercuri, la Marsilia, cu scorul 1-0 0-0), formatia Albaniei, prin golurile marcate de Griezmann in minutul 90 si Payet in minutul 90+5, in etapa a doua a Grupei A, din care face parte si Romania. Gazdele turneului final au obtinut calificarea in optimile de finala ale Euro-2016.