15:30

Finala Uta

Mateiu aduce victoria pentru Universitatea Craiova cu UTA

Echipa Universitatea Craiova a castigat la limita in deplasare cu UTA, scor 1-0, si ramane in cursa pentru calificarea in sferturile de finala din Cupa Romaniei Betano.

Universitatea Cluj s-a calificat in finala Cupei Romaniei. Elevii lui Sabau au eliminat-o pe UTA

Universitatea Cluj s-a calificat in finala Cupei Romaniei, dupa ce a invins-o pe UTA Arad cu scorul de 1-0, joi seara, pe Cluj Arena, in a doua semifinala a competitiei. Diferenta a fost facuta de golul marcat in minutul 41 de Dan Nistor din penalty, dupa un fault comis de Desley Ubbink la Martin Remacle, .

Debut cu stangul pentru Mircea Rednic la UTA. Acesta acuza dur arbitrajul

UTA Arad a ratat calificarea in finala Cupei Romaniei la primul meci cu Mircea Rednic pe banca, dupa 0-1 in deplasare cu Universitatea Cluj.

Sepsi Sfantu Gheorghe si-a aflat adversara din finala Cupei Romaniei

Universitatea Cluj a reusit calificarea in finala Cupei Romaniei, dupa ce a trecut in semifinale de UTA, scor 1-0. Formatia antrenata de Ioan Ovidiu Sabau se va lupta cu Sepsi in ultimul act al competitiei.

Universitatea Cluj s-a calificat in finala Cupei Romaniei Betano

Echipa Universitatea Cluj a castigat semifinala cu UTA Arad, scor 1-0, si va juca pentru trofeu in Cupa Romaniei Betano cu Sepsi Sf. Gheorghe.

Universitatea Cluj s-a calificat in finala Cupei Romaniei, unde va intalni Sepsi OSK Sfantu Gheorghe

Universitatea Cluj s-a calificat in finala Cupei Romaniei la fotbal, dupa ce a invins-o pe UTA Arad cu scorul de 1-0 1-0), joi seara, pe Cluj Arena, in a doua semifinala a competitiei.

CFR Cluj, eliminata din Cupa Romaniei. Burca nu putea sa alerge. Cine va juca finala cu Sepsi?

Sepsi OSK Sfantu Gheorghe s-a calificat in finala Cupei Romaniei la fotbal, dupa ce a invins-o pe CFR Cluj cu scorul de 3-0 2-0), miercuri seara, pe teren propriu, in prima semifinala. Joi seara va avea loc cealalta finala, Universitatea Cluj UTA Arad Formatia covasneana a castigat categoric prin golurile marcate de Nicolae Paun 10), Marius Stefanescu 29) si Mario Rondon 81). Joi seara va avea loc cealalta finala, Universitatea Cluj UTA Arad ora 19:00).

Dan Petrescu: Burca nu putea sa alerge. Acolo s-a pierdut meciul, la cartonasul rosu. Cine va juca finala cu Sepsi?

U Craiova 1948, eliminata din Cupa Romaniei Programul sferturilor de finala

Dupa ratarea prezentei in play-off-ul SuperLigii, U Craiova 1948 paraseste si Cupa Romaniei in faza sferturilor de finala, dupa infrangerea cu 1-0 pe terenul celor de la UTA.

Cupa Romaniei revine cu meciurile din sferturi pe 4, 5 si 6 aprilie. CFR Cluj si Sepsi sunt principalele favorite la trofeu

Cupa Romaniei revine in perioada 4-6 aprilie 2023, cu sferturile de finala. Cele 8 formatii ramase in cursa se infrunta pentru un loc in careul de asi al acestei competitii in cursul acestei saptamani, conform urmatorului program: Marti, 4 aprilie, ora 19:00 UTA Arad primeste vizita lui U Craiova 1948 Miercuri, 5 aprilie, ora 19:00 U Cluj se deplaseaza la Hermannstadt Joi, 6 aprilie, ora 18:00 Sepsi Sf. Gheorghe are un meci ceva mai usor, jucand acasa cu CS Mioveni Joi, 6 aprilie, ora 21:00, CFR Cluj este mare favorita in fata lui FC Arges Partidele sunt transmise in direct pe Digi Sport, Orange Sport si Prima Sport 1. CFR Cluj, favorita numarul 1 la trofeu .

Asa am trait UTA FCU Craiova 1948

Sferturile de finala din Cupa Romaniei Betano au programat, marti, de la ora 19:00, meciul UTA Arad FCU Craiova 1948. Partida a fost live text in aceasta pagina. Vedeti aici rezultatele complete din Cupa Romaniei in actualul sezon.

Cupa Romaniei: UTA Arad vs FC U Craiova - Cu gandul la SuperLiga

UTA Arad - FC U Craiova, meci contand pentru sferturile de finala din Cupa Romaniei, este programat, marti, 4 aprilie, de la ora 19:00, pe Stadionul Francisc von Neuman, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 1.

ACSO Filiasi produce surpriza si elimina UTA din Cupa Romaniei

Echipa din Liga 3 s-a calificat in optimile de finala dupa un succes la limita, scor 1-0.

Procurorul general si procurorul UTA Gagauzia, exclusi din CSP

Numarul membrilor in Consiliul Superior al Procurorilor a fost redus de la 15 la 12, prin excluderea procurorului general, procurorului-sef al Procuraturii UTA Gagauzia si al presedintelui Uniunii Avocatilor, din randul membrilor de drept. Modificarile in acest sens au fost aprobate in lectura finala de catre Parlament, transmite IPN.

UTA Arad completeaza tabloul optimilor de finala ale Cupei Romaniei

UTA Arad s-a calificat in optimile de finala ale Cupei Romaniei dupa ce a invins formatia de liga se.

Final dramatic de play-off! UTA Arad si FC Arges au promovat in Liga 1 CS Mioveni va juca la baraj

Promovarea in Liga 1 s-a jucat pana in ultima secunda, duminica, in etapa finala din play-off-ul ligii secunde. UTA Arad si FC Arges au terminat la egalitate 1-1) si au promovat ambele in prima liga, in timp ce CS Mioveni invinsa de Petrolul Ploiesti, scor 1-2) profita de remiza obtinuta in ultimul minut de Rapid 1-1 vs Turris Turnu Magurele) si merge la baraj.

UTA U 19 a castigat Cupa Romaniei la fotbal

UTA U19 a castigat marti dupa-amiaza finala Cupei Romaniei si totodata trofeul pus in joc, dupa infruntarea cu ACS Poli Timisoara.

LIVE Cupa Romaniei: Prelungiri la UTA-Pandurii

Urmariti astazi live text pe onlinesport. ro primele sase meciuri programate in faza 16-imilor de finala in Cupa Romaniei.

Noua ordine mondiala a la russe

Presedintele Rusiei, Vladimir Putin, efectueaza o vizita in America Latina, pentru a asista la finala CM de Fotbal si a participa la summitul BRICS. Un semnal limpede privind importanta strategica a acestui continent si un avertisment totodata la adresa Europei, apreciaza Uta Thofern.

FOTO VIDEO Ultimul partizan din Banat, infundat in puscariile comuniste de o ruda a baronului Duicu

Nicolae Ciurica a trait, in 83 de ani, o viata pe care multi altii nu o gasesc nici in filme. A fost unul dintre combatantii din gruparea colonelului Uta, a scapat de Securitate de sapte ori si, in final,a facut zece ani de puscarie pentru credinta ca o sa scape tara de comunisti. Cel care, in 1954, l-a turnat la Securitate era un oarecare Toma Duicu, ruda cu actualul baron de Mehedinti, arestat preventiv, zilele trecute, pentru coruptie.

actualitate, 15:30