16:30

Finalul Meciului

Starul lui PSG s-a accidentat si va rata EURO 2024

Lucas Hernandez, fundasul echipei Paris Saint-Germain, va rata finalul sezonului si Campionatul European din Germania, dupa ce s-a accidentat in timpul meciului cu Borussia Dortmund din semifinalele Champions League.

Universitatea Craiova, veste proasta inaintea derby-ului cu FCSB- Jucatorul care este indisponibil pentru restul sezonului

Universitatea Craiova este in pole position pentru locul doi la finalul sezonului dupa succesul dramatic din Giulesti cu Rapid 2-1), insa oltenii lui Costel Galca au pierdut un jucator important chiar inaintea meciului cu FCSB.

Cine l-a umplut de sange pe Meme Stoica, la finalul meciului Farul-FCSB

S-a aflat cine l-a lovit pe Meme Stoica, la finalul meciul cu Farul. Managerul FCSB a primit o lovitura accidentala din partea lui Ovidiu Popescu, care a vrut sa-l imbratiseze in euforia victoriei, potrivit prosport. ro. Incidentul a rezultat in spargerea arcadei lui Stoica, care s-a umplut de sange in fata camerelor de filmat.

Cu titlul pe masa in derby-ul orasului Milano

Pentru prima data in istorie Derby della Madonnina, asa cum este cunoscut duelul rivalelor locale Internazionale Milano si AC Milan, este programat intr-o zi de luni. La finalul meciului din 22 aprilie ar putea fi decernat titlul de campioana pentru sezonul actual din Serie A.

PSG si Barcelona au boicotat interviurile de la finalul meciului. Care este motivul (FOTO)

Paris Saint Germain PSG) si Barcelona au incheiat meciul cu 2-3 in prima mansa a sferturilor UEFA Champions League. insa, la finalul jocului, cele doua formatii au refuzat sa vina la interviuri din cauza unei glume cu tenta rasista. Gluma rasista la adresa unui jucator .

PSG si Barcelona, boicot la interviurile de la finalul meciului - Motivul din spatele deciziei

Paris Saint Germain si Barcelona au oferit un spectacol pe Parc des Princes 2-3) in prima mansa a sferturilor UEFA Champions League. Cele doua formatii au refuzat totusi sa vina la interviurile de dupa finalul jocului, motivul fiind o gluma cu tenta rasista.

VIDEO Fotbalist lovit cu o piatra in fata la finalul meciului: A lesinat pentru cateva momente

Meciul dintre Rosario Central si Penarol, din Grupa G a Copei Libertadores, a fost umbrit de un moment scandalos dupa ce Maxi Olivera, fundasul stanga in varsta de 32 de ani al clubului uruguayan Penarol, a fost lovit in fata cu o piatra.

P Playoff-ul din Liga 1 revine in forta cu reeditarea meciului care a decis campioana sezonul trecut

Odata trecuta pauza competitionala prilejuita de fereastra internationala pentru meciurile echipelor nationale intreaga atentie revine asupra luptei pentru titlu in Liga 1. Etapa secunda programata la finalul acestei saptamani 29-31 martie) programeaza dueluri care pot strange clasamentul sau pot face ca unele echipe sa evadeze ca intr-un pluton imaginar de ciclism. Pe Betano, cu Bet Builder activat, toate pariurile preferate pot fi plasate pe acelasi bilet, dintr-un meci sau din mai multe meciuri, pentru o singura cota, dupa cum vom vedea in continuare.

GSP: VIDEO. Scene socante dupa meciul dintre bielorusa Aryna Sabalenka si ucraineanca Anhelina Kalinina. A cedat nervos

Bielorusa Aryna Sabalenka 25 de ani, locul 2 WTA) a cedat nervos dupa ce a fost eliminata in turul 3 la Miami Open de ucraineanca Anhelina Kalinina 27 de ani, locul 36 WTA), scor 4-6, 6-1, 1-6. La finalul meciului, Sabalenka a dat cu racheta de pamant de mai multe ori, iar cele doua sportive nu s-au salutat la fileu, din cauza animozitatilor create de razboiul dintre Rusia si Ucraina.

Sabalenka, prima aparitie pe teren, la 3 zile dupa ce fostul iubit s-a sinucis. Gestul emotionant de la finalul meciului

Bielorusa si adversara sa au jucat in negru.

VIDEO Reactia FIFA, dupa bataia dintre fanii lui Trabzonspor si jucatorii lui Fenerbahce

Gianni Infantino, presedintele FIFA, a cerut autoritatilor sa ia masuri, dupa incaierarea de la finalul meciului castigat de Fenerbahce pe terenul celor de la Trabzonspor, scor 3-2 etapa 30 din Super Lig, campionatul Turciei).

Bataie generala la finalul meciului dintre Trabzonspor si Fenerbahce din campionatul Turciei. Fanii gazdelor au intrat pe teren si i-au atacat pe oaspeti (VIDEO)

Meciul dintre Trabzonspor si Fenerbahce s-a terminat cu un scandal de proportii, cu fanii gazdelor patrunzand pe teren dupa ultimul fluier pentru a strica sarbatoarea oaspetilor. Bataie generala la finalul meciului dintre Trabzonspor si Fenerbahce .

Sapunaru, increzator inaintea derby-ului cu FCSB: Nu se joaca titlul. Ce spune capitanul Rapidului despre Florinel Coman

FCSB si Rapid, echipele clasate pe primele doua locuri, se intalnesc in acest weekend, intr-un meci din ultima etapa a sezonului regular. inaintea derby-ului de pe Arena Nationala, capitanul giulestenilor, Cristian Sapunaru, a facut o serie de declaratii. Urmeaza un meci greu cu ocupanta locului intai, o echipa valoroasa, dar speram ca la finalul meciului .

Jude Bellingham si-a aflat pedeapsa dupa scandalul din finalul meciului dintre Valencia si Real Madrid

Meciul dintre Valencia si Real Madrid 2-2) a insemnat mai mult decat un pas gresit pentru formatia antrenata de Carlo Ancelotti. Scandalul din finalul jocului, cand arbitrul a fluierat finalul inainte de un gol marcat de oaspeti, a captat atentia presei din Spania si nu numai.

Cristiano Ronaldo are probleme in Arabia Saudita. Totul are o limita, indiferent cat de faimos esti

Superstarul portughez Cristiano Ronaldo, component al formatiei Al-Nassr, este criticat in Arabia Saudita, dupa ce la finalul meciului cu Al-Shabab a facut gesturi obscene la adresa fanilor echipei gazda. Al-Nassr s-a impus cu scorul de 3-2, dupa ce atacantul portughez a deschis scorul in minutul 21 din penalty, iar Talisca a reusit o dubla in .

Sorana Cirstea, victorie senzationala, la WTA Dubai. Ce a declarat dupa ce a invins-o pe Vondrousova: Cea mai mare revenire

Reusita de proportii pentru Sorana Cirstea. Jucatorea romana de fotbal a bifat o victorie de senzatie impotriva lui Marketa Vondrousova, iar la finalul meciului a facut o serie de declaratii impresionante. Cum se simte sportiva in aceasta isostaza si cat de grea a fost revenirea. Sorana Cirstea, victorie imediat dupa revenire Sorana Cirstea, jucatoarea romana .

Moment tensionat intre Azarenka si Ostapenko la turneul de tenis de la Doha: Ce s-a intamplat la finalul meciului VIDEO

La finalul meciului din cadrul turneului de la Doha, bielorusa Victoria Azarenka 31 WTA, 34 de ani) si letona Jelena Ostapenko 11 WTA, 26 de ani) au creat un moment tensionat.

GSP: Gigi Becali l-a distrus dupa Farul - FCSB: A pierdut toate mingile. Nu cred ca il mai vedem

FCSB - Farul 1-1. Gigi Becali, patronul ros-albastrilor, l-a criticat dur pe Luis Phelipe dupa meci. Brazilianul a fost titular, in minutul 25 a fost trecut in banda stanga, pe postul lui de baza. Nici asa nu l-a multumit pe Becali, care l-a scos la pauza si l-a certat la finalul meciului.

LIGA 1. RAPID OTELUL 2-1. Derapaj rasist al antrenorului Otelului. Rapid taxeaza gestul lui Dorinel: Am ramas stupefiati

Rapid si-a trecut in cont cel de-al treilea succes al anului dupa ce a invins Otelul cu 2-1, iar la finalul meciului Dorinel Munteanu a avut o declaratie care a scandalizat pe toata lumea. La meciul 50 cu Cristiano Bergodi pe banca, Rapid a deschis scorul dupa cinci minute, prin kosovarul Albion Rrahmani. in prelungirile .

Scandal dupa meciul Rapid - Otelul. Giulestenii il acuza pe Dorinel Munteanu de comportament rasist

Spiritele in Giulesti s-au inflamat destul de tare dupa o declaratie a lui Dorinel Munteanu facuta la finalul meciului Rapid - Otelul.

actualitate, 16:30