15:15

Halep si Cirstea joaca sambata in turul 3 la Australian Open. Vezi orele de disputare ale meciurilor

Simona Halep, locul 15 WTA si cap de serie numarul 14, si Sorana Cirstea, locul 38 WTA, vor evolua, sambata, in turul trei la turneul de grand slam Australian Open, conform programului anuntat de organizatori. continuă pe Adevărul

Victorii pentru Halep, Cirstea si Begu la Australian Open. Halep ajunge la 104 succese in turneele majore

Toate cele cinci jucatoare din Romania intrate din oficiu in competitia de simplu de la Australian Open au depasit faza primului tur. Singura eliminata ramane Irina Bara, cea care a jucat pe tabloul principal din postura de pierzatoare norocoasa in calificari.

Halep, debut cu dreptul la Australian Open

Simona Halep s-a calificat in runda a doua a turneului Australian Open, primul Mare Slem al anului, dupa ce a invins-o pe poloneza Magdalena Frech cu 6-4, 6-3, astazi, la Melbourne. Halep 30 ani, 15 WTA) a obtinut victoria dupa o ora si 29 de minute in fata unei adversare care a jucat cu tenacitate.

Begu s-a calificat mai departe, in turul II la Australian Open

Irina Begu incearca sa-si egaleze cea mai buna performanta reusita la Australian Open, accederea in optimile de finala, in 2015.

Digisport A fost grozava! Primele reactii, dupa ce Sorana Cirstea a spulberat-o pe Petra Kvitova la Australian Open

Sorana Cirstea a avut nevoie de doar 72 de minute pentru a o invinge pe finalista din 2019 de la Australian Open, Petra Kvitova, 6-2, 6-2. , au postat cei de la Australian Open, pe contul oficial de Twitter.

Simona Halep si Sorana Cirstea in programul zilei de sambata la Australian Open

Cele doua reprezentante ale Romaniei au ajuns in faza turului al treilea si vor juca pentru calificarea in optimile de finala.

Sorana Cirstea, sincera inainte de meciul de la Australian Open: Am facut pace cu trecutul

Sorana Cirstea, sincera inainte de meciul de la Australian Open. Numarul 38 mondial se pregateste pentru partida din turul 3 al primului turneu de Grand Slam din 2022. Iubita lui Ion Ion Tiriac o va intalni, sambata, nu mai devreme de ora 12. 00, ora Romaniei, pe rusoaica Anastasia Pavlyuchenkova 11 WTA). inaintea partidei Sorana Cirstea .

Sorana Cirstea, increzatoare inainte de partida din turul 3 de la Australian Open. Cand va juca iubita lui Ion Ion Tiriac

Sorana Cirstea, increzatoare inainte de partida din turul 3 de la Australian Open. Iubita lui Ion Ion TiriacSorana Cirstea este calificata in turul 3 la Australian Open. Ea se va bate pentru un loc in optimi cu rusoaica Anastasia Pavlyuchenkova, cap de serie numarul 10. in turul secund, iubita lui Ion Ion Tiriac a trecut .

Sorana Cirstea ajunge in turul 3 la Australian Open. Irina Begu, eliminata!

Jucatoarea Sorana Cirstea s-a calificat, joi, in turul 3 la Australian Open dupa o victorie in doua seturi asupra Karolinei Kucova.

Elena-Gabriela Ruse rateaza calificarea in turul 3 la Australian Open. A avut 5-3 si serviciul in setul al doilea!

Aflata pentru prima data in cariera pe tabloul principal de la Australian Open, Elena-Gabriela Ruse a pierdut in doua seturi la Veronika Kudermetova a 28-a favorita), intr-o partida din turul al doilea. Ruse a condus cu 5-3 in setul al doilea si a avut serviciul pentru a trimite meciul in decisiv. A pierdut urmatoarele patru game-uri, dintre care doua pe propriul serviciu si astfel paraseste competitia de simplu.

Casnicia e mai importanta decat tenisul? Simona Halep, pusa in dificultate dupa calificarea in turul 3 la Australian Open

Dupa ce Simona Halep Romania, 15 WTA) a invins-o pe Beatriz Haddad Maia Brazilia, 83 WTA), scor 6-2, 6-0 in turul 2 la Australian Open, a fost intrebata daca e mai importanta casnicia decat cariera .

actualitate, 15:15