13:31

Irina Begu si Gabriela Ruse, eliminate de la US Open in minimum de seturi

In primul tur la US Open,Irina Begu, cu probleme medicale, a fost invinsa de Andrea Petkovic, in timp ceGabriela Ruse a condus cu 5-2, dar a pierdut urmatoarele 11 game-uri ale meciului cuMarketa Vondrousova. continuă pe Adevărul

US Open: Ana Bogdan si Gabriela Ruse, eliminate in primul tur de la Flushing Meadows

Romania a ramas fara trei dintre reprezentantele sale din prima zi de la US Open: dupa ce Irina Begu a pierdut cu Andrea Petkovic, lucurile nu au stat mai bine nici pentru Ana Bogdan si Gabriela Ruse. Cele doua au parasit Grand Slamul de la New York din runda inaugurala.

Pe ce loc WTA se afla Simona Halep inainte de startul US Open 2021 - Salt important pentru Irina Begu

Simona Halep va debuta luni la US Open, ultimul turneu de Grand Slam al anului meci cu Camila Giorgi). Sportiva noastra si-a pastrat locul in ierarhia WTA, iar un salt important l-a reusit Irina Begu finalista la Cleveland).

Irina Begu a pierdut finala Turneului de la Cleveland: 6-7, 4-6 cu Anett Kontaveit

Irina Begu Romania, 74 WTA) a pierdut finala turneului WTA 250 de la Cleveland, scor 6-75), 4-6 cu Anett Kontaveit Estonia, 30 WTA), Irina Begu a jucat solid intr-un prim set pe care l-a pierdut .

Irina Begu, Rapid Bucuresti. infrangerea. Toporul in moalele capului

Irina Begu infranta la Cleveland, in finala. Rapid Bucuresti infrant de CSU Craiova, pe National. 2 infrangeri intr-o singura seara. Mi s-a rupt inima. Am simtit un topor drept in moalele capului. Ce-i infrangerea, de fapt? Cui foloseste ea?.

Irina Begu invinsa in finala de la Cleveland

Jucatoarea Irina Begu a pierdut, duminica, finala turneului WTA de la Cleveland SUA).

N-a fost sa fie! Irina Begu a pierdut la mare lupta finala de la Cleveland

Irina Begu a ratat castigarea celui de al cincilea trofeu WTA, fiind invinsa, sambata seara, de estonaAnett Kontaveit, in utlimul act al turneului de categorie WTA 250 din SUA.

Irina Begu, invinsa in finala turneului WTA de la Cleveland

Irina Begu s-a aflat mereu cu un pas in spatele adversarei in finala turneului de la Cleveland. Anett Kontaveit, a doua favorita a intrecerii de categorie WTA 250, a servit excelent pe toata durata partidei si s-a impus cu 7-65), 6-4. De saptamana viitoare, Irina se va afla pe locul 66 in ierarhia mondiala.

Prima finala dupa patru ani. Irina Begu s-a calificat in ultimul act al turneului de la Cleveland

Jucatoarea romana de tenis Irina Begu, 31 de ani, s-a califcat in finala turneului WTA de la Cleveland Ohio, SUA), dupa ce a invins-o vineri, 27 august, pe poloneza Magda Linette, scor 7-6 5), 6-2, .

Irina Begu a aflat cu cine se va duela pentru titlul de la Cleveland: Cand va avea loc finala

Irina Begu a aflat numele adversarei pe care o va intalni in finala turneului WTA 250 de la Cleveland.

Begu, Bogdan si Ruse, eliminate in primul tur la US Open

Romania a ramas fara trei dintre reprezentante la turneul de Mare Slem gazduit de New York.

actualitate, 13:31