06:15

Italia-Spania, finala din optimi la EURO 2016

Italia si Spania se intalnesc luni de la ora 19:00 in a saptea optime de finala de la EURO 2016. Infrangerea Spaniei cu Croatia in ultimul meci din grupe a facut ca in optimile de finala sa avem un meci care in urma cu patru ani se juca pentru marele trofeu. continuă pe Online Sport

Italia-Spania, astazi va cadea o stea

LIVE TEXT: Italia-Spania final 2-0 si Italia joaca in sferturi contra Germaniei

Ultima zi a optimilor de finala in Franta a inceput cu cel mai spectaculos meci de pana acum, Italia - Spania rezultat final 2-0 pentru italieni la capatul unui meci perfect pentru echipa lui Conte. Dupa acest rezultat Italia are o misiune infernala in sferturi unde va da peste campioana mondiala Germania.

Italia-Spania, scor final 2-0! Italia joaca in sferturi contra Germaniei

VIDEO Euro 2016: Germania - Slovacia 3-0/ Germania a facut spectacol la Lille

Germania nu i-a dat nicio sansa Slovaciei si s-a impus cu scorul de 3-0 in optimile de finala de la Euro 2016. Boateng a deschis scorul in minutul 8, Gomez a marcat in finalul primei reprize 43'), iar ultimul gol a fost semnat de Draxler 63'). Nemtii s-au calificat in faza urmatoare, unde se vor infrunta cu invingatoarea partidei Italia vs Spania. Intra in material pentru a vedea rezumatul partidei Germania vs Slovacia.

Euro 2016, meciurile din 26 iunie: Franta-Irlanda (16:00), Germania-Slovacia (19:00), Ungaria-Belgia (22:00)

Cea de-a doua zi a optimilor de finala de la Euro 2016 este deschisa de confruntarea dintre Franta si Irlanda, de la ora 16:00. Germania si Slovacia se vor duela pentru un loc in faza urmatoare, de la ora 19:00. Ultima partida a zilei se va disputa intre Ungaria si Belgia, de la ora 22:00. Meciurile vor fi transmise Live Score pe HotNews. ro si in direct la Dolce Sport si Pro Tv Ungaria-Belgia).

EURO 2016, cote imbunatatite pentru meciurile de astazi. Croatia, favorita cu Portugalia!

Iti semnalam niste cote imbunatatite la pariurile sportive pentru meciurile de astazi din optimile EURO 2016.

VIDEO Euro 2016: Italia-Spania 2-0/ Spania, final de drum la Euro 2016

Campioana europeana en-titre, Spania, a fost eliminata de la Euro 2016, dupa ce a pierdut in fata Italiei, scor 0-2, meciul din optimi de pe Stade de France. Chiellini a deschis scorul in minutul 33, iar Pelle a marcat golul doi al victoriei in finalul partidei 90+1'). Italia s-a calificat in sferturile de finala, unde o va intalni pe nationala Germaniei, pe 2 iulie, de la ora 22:00, pe stadionul Matmut Atlantique din Bordeaux. Intra in material pentru a vedea rezumatul partidei Italia vs Spania.

EURO 2016: victorie in stil italian! Squadra Azzurra a castigat cu 2-0 finala din optimi cu Spania!

Golurile lui Chiellini si Pelle au adus victoria Italiei in fata Spaniei. Trupa lui Conte va juca in sferturi impotriva Germaniei.

LIVE TEXT: De la 19.00 se joaca Spania-Italia - reeditarea finalei Euro 2012, in optimile Euro 2016

Ultima zi a optimilor de finala in Franta incep la ora 19:00, cu cel mai spectaculos meci de pana acum, Italia - Spania. Ultima echipa care va merge in sferturi se va decide in meciul de la ora 22:00, unde Anglia o intalneste pe reprezentativa Islandei.