19:15

EURO 2016, cote imbunatatite pentru meciurile de astazi. Croatia, favorita cu Portugalia!

Iti semnalam niste cote imbunatatite la pariurile sportive pentru meciurile de astazi din optimile EURO 2016. continuă pe Online Sport

Euro 2016, meciurile din 25 iunie: Elvetia-Polonia (16:00), Tara Galilor-Irlanda de Nord (19:00), Croatia-Portugalia (22:00)

Dupa doua zile de pauza de la incheierea fazei grupelor, Euro 2016 continua cu optimile de finala, faza a competitiei care se va disputa in 3 zile. Prima runda eliminatorie a Campionatului European debuteaza sambata, de la ora 16:00, cu partida dintre Elvetia si Polonia. Urmatoarele doua confruntari ale zilei sunt Tara Galilor-Irlanda de Nord 19:00) si Croatia-Portugalia 22:00). Meciurile vor fi transmise Live Score pe HotNews. ro si in direct la Dolce Sport si Pro Tv Croatia-Portugalia).

Croatia se vede favorita la Euro 2016

Nikola Kalinic, atacantul nationalei de fotbal a Croatiei, crede ca echipa lui a devenit una din favoritele EURO 2016 dupa victoria de marti impotriva Spaniei, ce a asigurat castigarea Grupei D.

Euro 2016, meciurile din 22 iunie: Islanda-Austria (19:00), Ungaria-Portugalia (19:00), Italia-Irlanda (22:00), Suedia-Belgia (22:00)

Faza grupelor de la Euro 2016 se incheie miercuri, cu ultima etapa din Grupa E si Grupa F. Ultimele doua meciuri din Grupa F sunt programate de la ora 19:00, Islanda va evolua contra Austriei, iar Ungaria va juca impotriva Portugaliei. De la ora 22:00, se vor disputa ultimele doua partide din Grupa E, Italia-Irlanda si Suedia-Belgia. Meciurile vor fi transmise Live Score la HotNews. ro si in direct la Dolce Sport.

Tabloul optimilor de finala de la EURO 2016: Italia - Spania, cap de afis

Dupa meciurile de marti seara din Grupele C si D ale EURO 2016 a inceput sa capete formatabloul optimilor de finala.

EURO 2016: Ce au cautat romanii pe Internet inainte si dupa eliminarea Romaniei de la Cupa Mondiala

Agentia de marketing online Todays a analizat EURO 2016, cel mai important eveniment sportiv de pe continentul european in aceasta perioada, pentru a vedea cat de mare a fost interesul pe Internet. Romania a fost eliminatade la EURO 2016 incadin faza grupelor, dupatrei meciuri disputate cu Franta, Elvetiasi Albania, dar competitia continua. Panaacum, la nivel [].

VIDEO Euro 2016: Islanda-Austria 2-1/ Calificare istorica in optimi pentru islandezi

Islanda s-a impus in fata Austriei, scor 2-1, pe Stade de France si s-a calificat de pe locul 2, cu 5 puncte, in optimile Euro 2016. Bodvarsson a deschis scorul pentru islandezi 18'), Schopf a restabilit egalitatea in minutul 60, iar Traustasson a marcat golul victoriei in prelungirile meciului 90+4'). Austriecii au ratat un penalty prin Dragovici 37') si au fost eliminati de la Euro, dupa ce au terminat pe ultimul loc in Grupa F, cu un singur punct. Intra in material pentru a vedea rezumatul partidei Islanda vs Austria.

EURO 2016. Polonia este prima echipa calificata in sferturi

Polonia s-a calificat in sferturile de finala ale EURO 2016, dupa o victorie la penalty-uri in fata Elvetiei. La finalul celor 120 de minute de joc scorul a fost 1 - 1. Pentru polonezi a deschis.

O noua lovitura pentru Romania la EURO 2016

Romanul Ovidiu Hategan este printre cei sase arbitri care nu vor continua la EURO 2016 dupa faza grupelor, a anuntat joi UEFA, scrie agerpres. ro. Ovidiu Hategan a condus doua meciuri de la turneul final:.

Euro 2016, in cifre dupa faza grupelor - Tatarusanu, al patrulea pasator din echipa tricolorilor

Faza grupelor de la Euro 2016 s-a incheiat, tintarul optimilor fiind deja completat. Conform Uefa, am avut pana acum o medie 1. 92 goluri pe meci, inscriindu-se la fiecare 47 de minute. Intorsi deja din Franta, tricolorii nu au reusit sa inscrie din actiune, iar Ciprian Tatarusanu a fost al patrulea pasator din echipa pregatita de Anghel Iordanescu. Intra in material pentru a vedea cifrele de la Euro 2016 dupa faza grupelor.

VIDEO Euro 2016: Italia - Irlanda 0-1/ Brady (85') ii duce pe irlandezi in optimi

Irlanda a completat tabloul echipelor calificate in optimile Euro 2016, dupa ce a trecut de Italia cu 1-0, intr-o partida fara nicio miza pentru peninsulari erau deja castigatorii grupei E). Brady 85') a inscris si i-a trimis pe verzi printre cele mai bune 16 echipe de la turneul final european. Intra in material pentru a vedea rezumatul partidei Italia vs Irlanda.

actualitate, 19:15