00:07

Euro 2016, meciurile din 26 iunie: Franta-Irlanda (16:00), Germania-Slovacia (19:00), Ungaria-Belgia (22:00)

Cea de-a doua zi a optimilor de finala de la Euro 2016 este deschisa de confruntarea dintre Franta si Irlanda, de la ora 16:00. Germania si Slovacia se vor duela pentru un loc in faza urmatoare, de la ora 19:00. Ultima partida a zilei se va disputa intre Ungaria si Belgia, de la ora 22:00. Meciurile vor fi transmise Live Score pe HotNews. ro si in direct la Dolce Sport si Pro Tv Ungaria-Belgia). continuă pe Hotnews

Euro 2016, meciurile din 25 iunie: Elvetia-Polonia (16:00), Tara Galilor-Irlanda de Nord (19:00), Croatia-Portugalia (22:00)

Dupa doua zile de pauza de la incheierea fazei grupelor, Euro 2016 continua cu optimile de finala, faza a competitiei care se va disputa in 3 zile. Prima runda eliminatorie a Campionatului European debuteaza sambata, de la ora 16:00, cu partida dintre Elvetia si Polonia. Urmatoarele doua confruntari ale zilei sunt Tara Galilor-Irlanda de Nord 19:00) si Croatia-Portugalia 22:00). Meciurile vor fi transmise Live Score pe HotNews. ro si in direct la Dolce Sport si Pro Tv Croatia-Portugalia).

Euro 2016 FOTOGALERIE Franta-Irlanda 2-1/ Dubla lui Griezmann tine Franta la Euro

Tara gazda de Euro 2016, Franta, s-a calificat in sferturile de finala ale competitiei, dupa ce a castigat cu Irlanda, scor 2-1. Primul gol al partidei de pe Stade des Lumieres a fost marcat de Irlanda. Brady a deschis scorul din penalty in minutul 3. Griezmann a fost omul meciului si a marcat doua goluri in 3 minute 58', 61'). Franta se va intalni in runda urmatoare cu invingatoarea confruntarii Anglia vs Islanda.

EURO 2016. Franta s-a calificat in sferturi, dupa ce a invins Irlanda

Nationala de fotbal a Frantei, gazda EURO 2016, s-a calificat in sferturi de finala, dupa ce a trecut de Irlanda cu scorul de 2-1 0-1), in meciul care s-a disputat duminica la Lyon in optimi de finala. Irlanda a deschis scorul in minutul 2, prin penalty-ul lui Robbie Brady. Franta a revenit in actul secund, cu golurile lui Antoine Griezmann din minutele 57 si 61.

Euro 2016, programul complet al optimilor: Spania vs Italia, cap de afis

Euro 2016 a ajuns in optimi, faza a competitiei unde duelul dintre Spania si Italia reeditarea finalei Euro 2012) este de departe cap de afis. Franta tara gazda) se va duela cu Irlanda, Germania campioana mondiala en-titre) va intalni Slovacia, iar Ungaria una din marile surprize de pana acum) va da peste Belgia. Intra in material pentru a vedea programul complet al optimilor.

VIDEO Euro 2016: Italia - Irlanda 0-1/ Brady (85') ii duce pe irlandezi in optimi

Irlanda a completat tabloul echipelor calificate in optimile Euro 2016, dupa ce a trecut de Italia cu 1-0, intr-o partida fara nicio miza pentru peninsulari erau deja castigatorii grupei E). Brady 85') a inscris si i-a trimis pe verzi printre cele mai bune 16 echipe de la turneul final european. Intra in material pentru a vedea rezumatul partidei Italia vs Irlanda.

EURO 2016, cote imbunatatite pentru meciurile de astazi. Croatia, favorita cu Portugalia!

Iti semnalam niste cote imbunatatite la pariurile sportive pentru meciurile de astazi din optimile EURO 2016.

EURO 2016. Irlanda invinge Italia si se califica in optimile de finala

Nationalele de fotbal a Irlandei s-a calificat in optimile de finala ale EURO 2016, dupa ce a invins echipa Italiei cu scorul de 1-0 0-0), in meciul care a avut loc miercuri pe stadionul.

Griezmann califica Franta in sferturile EURO 2016

Franta a tremurat serios pentru calificarea in sferturile de finala la EURO 2016 si doar inspiratia lui Antoine Griezmann din repriza secunda a salvat echipa gazda de o eliminare rusinoasa.

EURO 2016. Franta s-a calificat cu emotii in sferturi

Franta s-a calificat in sferturile EURO 2016, dupa o victorie cu emotii in fata Irlandei, scor 2 - 1. Irlandezii au deschis scorul inca din minutul 3, dupa un penalty transformat de.

EURO 2016, o experienta UNICA pentru arbitrii romani prezenti in Franta

Arbitrajul romanesc a revenit dupa foarte multi ani in elita fotbalului. Euro 2016 a fost prima experienta majora pentru centralul Ovidiu Hategan, care in acelasi timp, devine primul roman care conduce la centru un meci de Euro, dupa Ioan Igna, in 1988.

actualitate, 00:07