01:05

LIVE CUPA MONDIALA 2014 Brazilia-Olanda 0-2, Van Persie si Blind

Finala mica a Cupei Mondiale din Brazilia este transmisa minut cu minut pe site, sambata, incepand cu ora 23:00. Apasati aici pentru a parcurge in timp real, LIVE TEXT, desfasurarea confruntarii dintre tara gazda si Olanda. LINKURI RAPIDE: Grupe CM 2014 - Clasamente actualizate, rezultate, program |Golgheteri |Tabloul faza finala |Calendar pe zile CM 2014 |Prezentare: Toate echipele |Loturi finale |Top 20 de lucruri de stiut despre Mondial . continuă pe Online Sport

LIVE CUPA MONDIALA 2014 Brazilia-Olanda 0-0

LIVE CUPA MONDIALA 2014 Brazilia-Olanda (23:00)

MINUT cu MINUT CUPA MONDIALA 2014 Olanda - Argentina 0-0 (4-2 dp)

Astazi, de la ora 23:00, am aflatnumele celeide-a doua finalistea Cupei Mondiale din Brazilia. Olanda-Argentina a fost transmis in direct, minut cu minut, in modulul livetext. LINKURI RAPIDE: Grupe CM 2014 - Clasamente actualizate, rezultate, program |Golgheteri |Tabloul faza finala |Calendar pe zile CM 2014 |Prezentare: Toate echipele |Loturi finale |Top 20 de lucruri de stiut despre Mondial .

Cupa Mondiala 2014: Portarul Romero (Argentina) a avut notite ascunse in pantaloni despre olandezii care au executat penaltyuri (video)

Imagini video prinse de camera video aflata pe linia portii de la penaltyurile semifinalei Argentina - Olanda de la Cupa Mondiala arata ca portarul sud-amerincan Romero a citit o foita ascunsa in pantaloni inainte de fiecare executie a jucatorilor olandezi.

Avancronica Olanda-Argentina (LIVE, 23:00)

Olanda si Argentina se intalnesc, miercuri seara, in a doua semifinala la Cupa Mondiala, intr-un meci gazduit de arena Corinthians din Sao Paolo.

Cupa Mondiala: in Brazilia a rasunat glasul rotilor de tren din Romania

Romania a vazut Mondialul la televizor. Putini stiu ca, de fapt, romanii au fost prezenti in Brazilia. Trenurile cu care s-au deplasat suporterii echipelor nationale la Cupa Mondiala au fost produse in Romania.

De vise rele: Brazilia 1 - 7 Germania

Germania a marcat 7 goluri Braziliei si a eliminat gazdele de la Cupa Mondiala 2014, calificandu-se in finala. Nemtii au marcat cinci goluri in prima repriza, dintre care patru intr-un interval de sase minute. A fost cea mai dura infrangere din istoria Braziliei, cu 7-1, intr-un meci in care tabela a aratat la un moment dat un neverosimil 7-0.

CM 2014. Brazilia - Olanda, finala mica si duelul orgoliilor ranite. Toate detaliile

Penultima partida de la acest Mondial se disputa astazi ora 23. 00, TVR1), intre doua echipe ranite. Finala mica a turneului le pune fata in fata pe Brazilia, care va incerca sa mai spele din dezastul pe care i l-a produs Germania, si Olanda, pe care Argentina a eliminat-o in semifinale la loviturile de departajare.

Audientele TVR la Cupa Mondiala: Brazilia - Germania, record de 2,3 milioane telespectatori

Cupa Mondiala din Brazilia, care are toate sansele sa devina cel mai urmarit turneu din istoria Mondialului de fotbal, a inregistrat audiente record si la postul public de televiziune. Cel mai urmarit meci al turneului a fost Brazilia - Germania, scor 1-7, din semifinale, cu o medie de aproximativ 2,3 milioane telespectatori.

Meciurile de la Cupa Mondiala aduc teraselor cu pana la 20% mai multi clienti

Meciurile de la Cupa Mondiala din Brazilia au atras cu peste 15%-20% mai multi clienti pe terase, iar cele mai urmarite confruntari au fost cele ale Germaniei si Braziliei, prima fiind apreciata pentru jocul ei, iar cea de-a doua antipatizata din cauza prestatiilor slabe.