08:00

LIVE Simona Halep cu Sabine Lisicki in optimi la US Open

Simona Halep o intalneste pe Sabine Lisicki din Germania, luni,in optimile de finala ale US Open, ultimul turneu de Mare Slem al anului. continuă pe Online Sport

LIVE TEXT Simona Halep - Sabine Lisicki: 2-3. Debut de meci dificil, dar cu mingi spectaculoase. US OPEN 2015

Simona Halep, a doua favorita, o intalneste, luni, pe nemtoaica Sabine Lisicki, cap de serie 24, prima adversara din top 30 care ii iese in cale la acest turneu. O calificare in sferturi ar fi cel mai bun rezultat din cariera, obtinut de romanca la Grand Slam-ul american.

LIVE TEXT Simona Halep - Sabine Lisicki: 6-7, 2-2. Setul secund este unul al breakurilor. US OPEN 2015

LIVE TEXT Simona Halep - Sabine Lisicki: ora 19.30. Romanca, aproape de o performanta la US OPEN 2015

LIVE Simona Halep cu Sabine Lisicki in optimi la US Open (luni dupa 19:30)

Simona Halep o intalneste pe Sabine Lisicki din Germania, luni dupa ora 19:30, in optimile de finala ale US Open, ultimul turneu de Mare Slem al anului.

LIVE Simona Halep cu Sabine Lisicki in optimi la US Open. Set decisiv

Simona Halep joaca de la egal la egal cu Sabine Lisicki din Germania,in optimile de finala ale US Open, ultimul turneu de Mare Slem al anului. Detalii in timp real.

US Open: Simona Halep vs Sabine Lisicki 6-7(6), 7-5, 6-2/ Victorie cu inima - Simona Halep, in sferturile competitiei americane

Simona Halep cap de serie numarul doi) a avut parte de o partida interzisa cardiacilor cu Sabine Lisicki favorita numarul 24), jucatoarea noastra parcurgand drumul de la agonie la extaz de mai multe ori. Dupa ce a pierdut dramatic primul set in tie-break la sase), Simona a strans din dinti, a luptat pana la epuizare si reusit sa se califice in premiera in sferturile de la US Open 6-7, 7-5, 6-2). Pentru un loc in semifinalele competitiei de la Flushing Meadows, Halep va lupta cu Viktoria Azarenka.

US Open: Simona Halep vs Sabine Lisicki (nu inainte de ora 19:30)

Simona Halep cap de serie numarul doi) va incerca sa patrunda in sferturile de la US Open, faza a competitiei unde poate ajunge daca o va invinge pe Sabine Lisicki favorita numarul 24). Meciul nu va incepe inainte de ora 19:30 ora Romaniei), urmand sa fie in direct pe Eurosport 2 si LiveText pe HotNews. ro.

Live text! Simona Halep joaca in optimi la US Open contra lui Sabine Lisicki

Simona Halep - Sabine Lisicki 1 - 2 in primul set. Break Halep!Simona Halep - Sabine Lisicki 0 - 2 in primul set. Simona Halep, locul 2 WTA si cap de serie numarul 2, joaca de la aceasta ora in optimile de finala.

Victorie uriasa pentru Simona Halep in optimile US Open

Simona Halep - Sabine Lisicki 6 - 2 in decisiv. VICTORIE pentru Simona Halep!!!Simona Halep - Sabine Lisicki 5 - 2 in decisiv. Simona e pe val. Castiga lejer acest game. Simona Halep - Sabine Lisicki 4 - 2 in.

LIVE Simona Halep in turul 3 la US Open (2:00)

Simona Halep evolueaza in aceasta noapte in turul 3 la US Open contra americancei Shelby Rogers. Meciul este live text in aceasta pagina, game cu game, cu incepere de la ora 2:00.

actualitate, 08:00