14:30

Live text! Simona Halep joaca in optimi la US Open contra lui Sabine Lisicki

Simona Halep - Sabine Lisicki 1 - 2 in primul set. Break Halep!Simona Halep - Sabine Lisicki 0 - 2 in primul set. Simona Halep, locul 2 WTA si cap de serie numarul 2, joaca de la aceasta ora in optimile de finala. continuă pe Antena3

LIVE TEXT Simona Halep - Shelby Rogers: ora 02.00. Romanca lupta pentru optimi la US OPEN

Simona Halep, cap de serie numarul 2, joaca impotriva americancei Shelby Rogers, 154 WTA, in turul al treilea al US Open, in dimineata zilei de duminica. Romanca va intalni in al treilea meci consecutiv o adversara in premiera.

LIVE TEXT Simona Halep - Sabine Lisicki: 2-3. Debut de meci dificil, dar cu mingi spectaculoase. US OPEN 2015

Simona Halep, a doua favorita, o intalneste, luni, pe nemtoaica Sabine Lisicki, cap de serie 24, prima adversara din top 30 care ii iese in cale la acest turneu. O calificare in sferturi ar fi cel mai bun rezultat din cariera, obtinut de romanca la Grand Slam-ul american.

LIVE TEXT Simona Halep - Sabine Lisicki: 6-7, 2-2. Setul secund este unul al breakurilor. US OPEN 2015

LIVE TEXT Simona Halep - Sabine Lisicki: ora 19.30. Romanca, aproape de o performanta la US OPEN 2015

US Open: Simona Halep vs Sabine Lisicki 6-7(6), 7-5, 6-2/ Victorie cu inima - Simona Halep, in sferturile competitiei americane

Simona Halep cap de serie numarul doi) a avut parte de o partida interzisa cardiacilor cu Sabine Lisicki favorita numarul 24), jucatoarea noastra parcurgand drumul de la agonie la extaz de mai multe ori. Dupa ce a pierdut dramatic primul set in tie-break la sase), Simona a strans din dinti, a luptat pana la epuizare si reusit sa se califice in premiera in sferturile de la US Open 6-7, 7-5, 6-2). Pentru un loc in semifinalele competitiei de la Flushing Meadows, Halep va lupta cu Viktoria Azarenka.

Cand joaca Simona Halep joaca in turul trei la US Open

Jucatoarea Simona Halep, locul 2 WTA, va evolua in turul al treilea al US Open cu americanca Shelby Rogers, locul 154 WTA, venita din calificari, in noaptea de sambata spre duminica, la ora 02. 00, ora Romaniei,.

Simona Halep joaca luni in optimile de finala ale US Open

Jucatoarea Simona Halep, locul 2 WTA si cap de serie numarul 2, o va intalni in optimile de finala ale US Open pe sportiva germana Sabine Lisicki, locul 24 WTA si favorita 24, luni, nu inainte de ora 19.

Adversara dificila pentru Simona Halep in optimi la US Open

Simona Halep s-a calificat pentru a doua oara in optimi de finala la US Open, turneu unde este cotata cu sansa a doua la castigarea trofeului.

US Open 2015/ Simona Halep va juca in optimi impotriva jucatoarei cu cel mai puternic serviciu din circuitul WTA

Simona Halep s-a calificat in optimile de finala ale turneului de la US Open 2015, dupa ce a trecut de americanca Shelby Rogers.

Spectatorul surpriza pe care l-a avut in tribune Simona Halep la US Open

Simona Halep a castigat in noaptea de sambata spre duminica meciul cu Shelby Rogers de la US Open, calificandu-se in faza optimilor de finala ale ultimului turneu de Mare Slem din 2015, scrie ziare. com. 6-2, 6-3 a fost.

actualitate, 14:30