12:15

LIVETEXT Noapte alba cu Simona! Halep joaca meciul vietii de la ora 02.00, in sferturile de finala de la Australian Open

Calificata in premiera in sferturile de finala ale unui Grand Slam, Simona Halep are sansa de a face inca un pas mare. Partida cu slovaca Dominika Cibulkova incepe la 2 dimineata. continuă pe Adevărul

Simona Halep si-a egalat cea mai buna performanta a carierei.

Punct ochit, punct lovit pentru Simona Halep la Melbourne. Constanteanca sa calificat intre primele 16 jucatoare ale turneului si are locul 10 WTA la varful degetelor, doar o inlantuire incredibila de conicidente putand s-o arunce inapoi afara din acest top. Luni dimineata, Simona joaca impotriva Jelenei Jankovic pentru un loc in sferturi si pentru un vis, Serena Williams, probabil singura jucatoare din lume in fata careia romanca are un complex, fiind eliminata duminica. Meciul de .

Simona Halep va juca miercuri, de la ora 02.00, in sferturi de finala la Australian Open

Meciul dintre Simona Halep, cap de serie numarul 11 si locul 11 WTA, si jucatoarea slovaca Dominika Cibulkova, locul 24 WTA, din sferturile de finala ale Australian Open va avea loc miercuri noapte, cu incepere.

Tabloul final de la Australian Open, program si rezultate - Halep joaca miercuri dimineata

Apasati aici pentru tabloul final de la Australian Open, atat cel feminin cu Simona Halep, cat si cel masculin. In aceasta pagina se afla programul si vor aparea rezultatele pana la finala turneului.

Simona Halep, sigura de urcarea pe locul 10 al ierarhiei WTA

Simona Halep va urca pe locul 10 in clasamentul WTA, dupa ce s-a calificat in sferturile de la Australian Open, iar Ana Ivanovic a fost invinsa de Eugenie Bouchard. Simona ar putea ajunge chiar pe locul noua, in cazul in care va trece de Dominika Cibulkova. Meciul dintre Simona si Cibulkova se va disputa in noaptea de miercuri, de la ora 02:00. Invingatoarea din acest meci se va intalni in semifinale cu Victoria Azarenka sau Agnieszka Radwanska.

VIDEO Interviu Simona Halep dupa victoria cu Jelena Jankovic

Apasati aici pentru a vedea interviul acordat de Simona Halep pentru site-ul oficial al turneului Australian Open. Ascultati in limba engleza gandurile Simonei Halep dupa victoria cu Jelena Jankovic si cum va pregati meciul urmator cu Dominika Cibulkova. Halep s-a calificat in sferturi de finala la Australian Open, cea mai buna performanta a sa intr-un turneu de Mare Slem.

VIDEO Simona Halep s-a calificat in premiera in optimile Australian Open

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep, cap de serie nr. 11, s-a calificat in premiera in optimile turneului Australian Open, primul de Mare Slem al anului, dupa ce a invins-o, sambata, la Melbourne, pe kazaha Zarina Dias 20 ani, 152 WTA), cu scorul de 6-1, 6-4. UPDATE: In optimi, Halep se va duela cu Jelena Jankovic - meciul se va juca duminica dimineata, de la ora 02:00.

INTERVIU Simona Halep: E sansa mea si trebuie sa lupt pentru ea. Ce a spus despre micsorarea sanilor

Simona Halep a oferit un interviu pentru siteul oficial Australian Open. Ea a explicat decizia de a veni fara antrenor la Melbourne si a vorbit despre meciul cu Jankovici.

INTERVIU Simona Halep: E sansa mea si trebuie sa lupt pentru ea

INTERVIU Simona Halep: Mi-am spus ca n-am nimic de pierdut. E sansa mea si trebuie sa lupt pentru ea

Imaginea zilei: Simona Halep incepe sa fie o vedeta a tenisului mondial

Simona Halep a oferit multe autografe dupa meciul castigat luni dimineata cu Jelena Jankovic. Spre bucuria romancei, o multime de fani s-au inghesuit la finalul partidei pentru a obtine semnatura ei, fiind sufocata precum marile vedete.

actualitate, 12:15