14:00

Lovitura neasteptata pentru Simona Halep la Australian Open dupa ce a ajuns in semifinale

Cehoiaca Karolina Pliskova merge pe mana urmatoarei adversare a Simonei, Angelique Kerber, cea care s-a mai impus in primul Grand Slam al anului in 2016. Nu cred ca Simona va castiga. continuă pe Antena3

Cosmar pentru Simona Halep la Australian Open. Cu cine va juca in semifinale

Liderul circuitului profesionist feminin de tenis, romanca Simona Halep, a declarat, miercuri, la Melbourne, ca e placut sa fie in semifinalele turneului Australian Open, dupa ce a invins-o pe.

Prag financiar important depasit de Simona Halep la Australian Open. Care este castigul total realizat de ea din tenis

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Melbourne, dar si-a rotunjit si castigurile financiare.

Veste PROASTA pentru Simona Halep. Cu cine va juca in sferturi la Australian Open

O veste nu tocmai buna a venit luni pentru Simona Halep, dupa ce jucatoarea noastra a reusit calificarea in sferturile de finala ale primului turneu de Grand Slam al anului, Australian Open. Sportiva.

Halep in sferturi la Australian Open dupa o victorie solida cu Osaka

Simona Halep si-a egalat cea mai buna performanta la Australian Open dupa victoria in doua seturi obtinuta, luni, in fata japonezei Naomi Osaka.

Rafael Nadal, critici dure la adresa organizatorilor de la Australian Open dupa ce s-a accidentat pe teren

Numarul 1 ATP, Rafael Nadal, a fost nevoit sa se retraga in timpul meciului pe care l-a sustinut in sferturile de finala ale turneului de la Australian Open dupa ce a suferit o accidentare la coapsa.

Simona Halep, primele declaratii dupa calificarea in semifinalele de la Australian Open: Este un sentiment minunat

Simona Halep s-a calificat miercuri, in premiera, in semifinalele turneului de la Australian Open. La scurt timp dupa victoria impotriva Karolinei Pliskova, Halep a declarat ca isi face.

VIDEO Simona Halep, primele declaratii dupa calificare: Totul a mers conform planului

Simona Halep, locul 1 WTA, a declarat miercuri, dupa calificarea in semifinalele de la Australian Op.

Wozniacki revine in semifinale la Australian Open dupa 7 ani

Daneza Caroline Wozniacki s-a calificat, marti, in semifinalele Australian Open, egalandu-si cel mai bun rezultat al carierei in Grand Slam-ul de la Melbourne.

Simona Halep, primele declaratii dupa meciul cu Naomi Osaka. Nu ma asteptam sa ajung in sferturi

Simona Halep a declarat luni, dupa meciul castigat categoric in fata japonezei Naomi Osaka, ca nu se.

VIDEO Simona Halep vs Karolina Pliskova 6-3, 6-2/ Simona, in semifinale la Australian Open - Demonstratie de tenis

Dupa un inceput ratat de meci 0-3), Simona a accesat nivelul cel mai inalt al jocului sau: s-a deplasat fantastic, a avut o defensiva de fier, a fost agresiva la retur si a castigat nu mai putin de noua game-uri la rand! Debusolata de usurinta cu care Halep facea punct dupa punct, Karolina Pliskova practic nu a mai contat, pe teren fiind o singura jucatoare 6-3, 6-2, dupa o ora si 13 minute). Simona Halep se califica in semifinalele de la Australian Open cea mai buna performanta a carierei la Antipozi), faza a competitiei unde va da peste mai vechea cunostinta Angelique Kerber.

actualitate, 14:00