05:30

Magdalena Frech

Jaqueline Cristian a obtinut a treia sa victorie consecutiva la Madrid. Va juca in turul doi cu campioana din 2021 de la Roland Garros

Jucatoarea romana de tenis Jaqueline Cristian s-a calificat in runda a doua a turneului WTA 1. 000 de la Madrid, dotat cu premii totale de 7. 965 de euro, miercuri, dupa ce a invins-o pe poloneza Magdalena Frech, cu 7-5, 6-2.

Jaqueline Cristian, calificare entuziasmanta in turul al doilea la WTA Madrid

Ajunsa pe tabloul principal din calificari, Jaqueline Cristian a trecut cu bine de runda inaugurala a turneului WTA 1000 de la Madrid, dupa victoria in fata polonezei Magdalena Frech 51 WTA), scor 7-5, 6-2.

Jaqueline Cristian s-a calificat in turul al doilea la WTA Madrid, dupa meciul cu Magdalena Frech

Dupa ce a invins-o pe Daria Saville si s-a calificat pe tabloul principal al turneului WTA 1000 de la Madrid, Jaqueline Cristian s-a calificat miercuri, 24 aprilie, in turul al doilea al competitiei, dupa meciul cu Magdalena Frech 51 WTA), scor 7-5, 6-2. Jaqueline Cristian, in turul al doilea la WTA Madrid .

VIDEO Campioana de la US Open, victorie blitz si calificare in sferturi la Australian Open 2024

Coco Gauff a avut nevoie de doar 65 de minute pentru a se califica in sferturile Australian Open 2024, sportiva din SUA trecand fara emotii de poloneza Magdalena Frech.

VIDEO inca o favorita eliminata de la Australian Open 2024

Caroline Garcia, cap de serie numarul 16, a fost eliminata prematur de la Australian Open 2024, frantuzoaica fiind invinsa, scor 6-4, 7-62), de poloneza Magdalena Frech.

Canada, calificata in semifinalele Billie Jean King Cup

Echipa de tenis feminin a Canadei s-a calificat in semifinalele Billie Jean King Cup, dupa ce a trecut de Polonia cu scorul de 3-0, la Sevilla. Marina Stakusic 319 WTA) a invins-o in trei seturi pe Magdalena Frech 79 WTA), cu 4-6, 7-5, 6-3, Leylah Fernandez 35 WTA) a dispus de Magda Linette 23 WTA) .

Favorita numarul doi, in semifinale la WTA Birmingham - Revenire importanta de la 0-4

Jelena Ostapenko s-a calificat vineri in semifinalele turneului WTA de la Birmingham. Favorita numarul doi a competitiei a invins-o in trei seturi pe Magdalena Frech, scor 4-6, 7-5, 6-2.

Sorana Cirstea, eliminata de la turneul WTA de la Birmingham. Jucatoarea noastra a pierdut la mare lupta

Sorana Cirstea locul 38 WTA) a fost invinsa de Magdalena Frech locul 72 WTA), 3-6, 7-6, 4-6, la turneul de la Birmingham. Poloneza se califica in sferturile de finala ale turneului din Marea Britanie, iar sportiva noastra pleaca acasa. Frech a scapat o injuratura la interviul acordat pe teren, dupa ce a eliminat-o pe Sorana Cirstea. A injurat fara sa-si dea seama .

Sorana Cirstea, eliminata in optimile de finala la WTA Birmingham de locul 72 mondial

Sorana Cirstea 38 WTA) a ratat prezenta in sferturile de finala ale turneului WTA 250 de la Birmingham, dupa ce a fost invinsa de poloneza Magdalena Frech 72 WTA), scor 6-3, 61)-7, 6-4.

Roland Garros: Favorita eliminata dupa un meci de doar 47 de minute

Shuai Zhang este prima favorita care paraseste Roland Garros 2023, sportiva din China fiind invinsa de Magdalena Frech dupa doar 47 de minute de joc.

Iga Swiatek, duel cu o romanca in optimile de la WTA Varsovia

Iga Swiatek nu a avut nicio problema in a se califica in optimile turneului WTA de la Varsovia, lidera mondiala trecand, scor 6-1, 6-2, de compatrioata Magdalena Frech.

Simona Halep si-a aflat adversara din optimi la Wimbledon. Cu cine se va infrunta romanca

Simona Halep 18 WTA), cap de serie numarul 16, s-a calificat in optimi dupa ce a invins-o pe Magdalena Frech, scor 6-4, 6-1. Fostul lider mondial a avut nevoie de putin peste o ora pentru a trece de a 92-a jucatoare a lumii si va lupta pentru un loc in sferturile de finala de la Wimbledon cu iberica Paula Badosa. Simona Halep Paula Badosa, in optimi la Wimbledon .

Postarea Simonei Halep dupa ce s-a calificat in a doua saptamana a turneului de la Wimbledon

Simona Halep a ajuns fara prea mari emotii in a doua saptamana a turneului de Grand Slam de la Wimbledon, iar dupa meciul cu Magdalena Frech a postat un mesaj pe retelele de socializare.

Simona Halep si-a extaziat fanii dupa victoria de la Wimbledon 2022. Ce vrea sa faca romanca

Simona Halep si-a extaziat fanii dupa victoria de la Wimbledon 202. in aceasta seara, timp de 66 de minute, Simona Halep a jucat impotriva polonezei Magdalena Frech. Meciul s-a jucat in turul 3 la Wimbledon 2022. Seara i-a adus victoria jucatoarei noastre, cu scorul de 6-4, 6-1. Astfel Simona ajunge in optimile de finala pe .

Simona Halep e in optimile de finala de la Wimbledon

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep s-a calificat in optimile de finala ale turneului de Mare Slem de la Wimbledon, sambata, dupa ce a invins-o pe poloneza Magdalena Frech cu 6-4, 6-1. Halep 30 ani, 18 WTA), cap de serie numarul 16, s-a impus in doar 66 de minute. Campioana la Londra in 2019, Simona .

Simona Halep s-a calificat in optimile de finala la Wimbledon

Simona Halep, numarul 18 WTA, a invins-o, sambata, in doua seturi pe Magdalena Frech Polonia) si s-a calificat in optimile de finala ale Turneului de la Wimbledon.

Simona Halep, in optimi la Wimbledon 2022: A invins-o in doua seturi pe Magdalena Frech, scor 6-4, 6-1

Simona Halep 30 de ani, locul 18 WTA) a invins-o sambata pe poloneza Magdalena Frech 24 de ani, locul 92 WTA), scor 6-4, 6-1. Romanca s-a calificat in optimile turneului de la Wimbledon. Simona Halep, in optimile de la Wimbledon Simona va juca in optimi cu invingatoarea partidei dintre Paula Badosa si Petra Kvitova.

Simona Halep a trecut de Magdalena Frech in turul 3 la Wimbledon, cu 6-4, 6-1. A ajuns in optimile de finala

Simona Halep a trecut rapid si ca o adevarata campioana de poloneza Magdalena Frech, cu 6-4, 6-1, calificandu-se in optimile de finala de la Wimbledon.

Simona Halep, bucuroasa ca a ajuns in optimile de finala de la Wimbledon: Aici fiecare meci e dificil

A trecut fara prea mari probleme de poloneza Magdalena Frech, 6-4, 6-1, si acum asteapta sa vada cu cine se va duela in optimile de finala. Simo, bucuroasa pentru victorie!.

VIDEO Simona Halep, in optimi la Wimbledon 2022 - Victorie obtinuta in 66 de minute

Simona Halep a trecut fara emotii de Magdalena Frech 6-4, 6-1, dupa doar 66 de minute de joc) si s-a calificat in optimi la Wimbledon 2022. Campioana in 2019, eleva lui Patrick Mouratoglou va avea o misiune mult mai dificila in runda urmatoare a turneului de la All England Club.

actualitate, 05:30