01:05

Meci Etapei

VIDEO SuperLiga: Universitatea Craiova, victorie dramatica in Giulesti

Rapidul este fara victorie in continuare in play-off, dupa ce giulestenii au pierdut si impotriva Universitatii Craiova, scor 2-1, in ultimul meci al etapei cu numarul 7 a play-off-ului SuperLigii Romaniei.

PSG a castigat un nou titlu de campioana in Ligue 1

PSG a devenit matematic castigatoarea titlului in campionatul Frantei, dupa ce AS Monaco a fost invinsa duminica de Lyon, scor 3-2, intr-un meci din cadrul etapei cu numarul 31.

VIDEO Deian Sorescu si Denis Dragus, marcatori intr-un meci de cosmar pentru Gaziantep

Gaziantep are emotii in ceea ce priveste mentinerea in prima liga a Turciei, dupa ce a pierdut disputa cu Trabzonspor, scor 4-2, intr-un meci din cadrul etapei cu numarul 34.

Premier League: Manchester United, remiza pe teren propriu cu o nou promovata - Rezultatele zilei

Manchester United a remizat pe Old Trafford in compania celor de la Burnley, scor 1-1, intr-un meci din cadrul etapei cu numarul 35 din Premier League.

Liverpool, inca un pas gresit in lupta pentru titlu in Premier League

Liverpool a facut un nou pas gresit in Premier League si a remizat pe terenul celor de la West Ham United, scor 2-2, in primul meci al etapei cu numarul 35.

Victorie importanta pentru Real Madrid in LaLiga - Los blancos, de neoprit

Real Madrid a obtinut a sasea victorie consecutiva in campionatul Spaniei, dupa ce s-a impus la limita pe terenul celor de la Real Sociedad, scor 1-0, in primul meci al etapei cu numarul 33.

LIVE Universitatea Craiova - CFR Cluj

Ultimul meci al etapei a 6-a din playoff se joaca in Banie intre Universitatea Craiova si CFR Cluj. Partida e live text in aceasta pagina, joi seara, de la ora 21:45.

Presedintele CCA, verdict dupa ce Rapidul a avut un gol anulat in meciul cu FCSB

FCSB si Rapid au remizat in cel mai important meci al etapei cu numarul 5 din play-off-ul SuperLigii Romaniei, scor 2-2, intr-o atmosfera de senzatie creata de cei peste 45. 000 de spectatori prezenti pe Arena Nationala din Bucuresti.

Serie A: Pas gresit pentru Juventus in lupta pentru locul doi

Juventus a remizat in deplasare cu rivala Torino, scor 0-0, intr-un meci din cadrul etapei cu numarul 32 din Serie A.

VIDEO Olimpiu Morutan, pasa de gol in duelul romanilor din Turcia

Ankaragucu s-a impus cu scorul de 3-1 in duelul cu Gaziantep, intr-un meci din cadrul etapei cu numarul 32 din Superliga Turciei.

Universitatea Craiova Farul 1-2. Dubla lui Cojocaru a inclinat balanta in Banie

In primul meci al etapei a 4-a din playoff campioana sezonului trecut Farul a castigat pe terenul Universitatii Craiova, echipa care a deschis scorul. Asa am trait Universitatea Craiova - Farul .

FC Hermannstadt a invins-o pe UTA, intr-un meci din etapa a patra a fazei play-out a Superligii

FC Hermannstadt a obtinut o victorie importanta impotriva echipei UTA, intr-un meci disputat la Arad si incheiat cu scorul de 3-1 1-0), in cadrul etapei a patra a fazei play-out a Superligii de fotbal. Jucatorul care s-a evidentiat cel mai mult pe teren a fost atacantul Daniel Paraschiv, reusind sa inscrie un hat-trick pentru echipa .

Serie A: Victorie pe final pentru liderul Inter

Inter a ajuns la 25 de partide consecutive fara esec in Serie A. Gruparea antrenata de Simone Inzaghi a castigat duelul cu Udinese, scor 2-1, in ultimul meci al etapei cu numarul 31.

VIDEO SuperLiga: Dinamo pierde dramatic in deplasare la Otelul

Otelul Galati s-a impus la limita in ultimul meci al etapei cu numarul 3 din play-out-ul SuperLigii Romaniei, contra lui Dinamo, scor 1-0.

VIDEO SuperLiga: Remiza alba in Copou

Poli Iasi si FC U Craiova 1948 au remizat in Copou, scor 0-0, intr-un meci din cadrul etapei cu numarul 3 din play-out-ul SuperLigii Romaniei.

Premier League: Remiza spectaculoasa intre Manchester United si Liverpool

Derbiul etapei cu numarul 32 din Premier League intre Manchester United si Liverpool s-a terminat cu scorul de 2-2, dupa un meci cu multe faze de poarta. Formatia Jurgen Klopp rateaza revenirea pe primul loc al clasamentului.

Premier League: Arsenal revine pe primul loc - Rezultatele zilei

Arsenal a revenit pe primul loc in Premier League, dupa succesul categoric obtinut in deplasare la Brighton, scor 3-0, intr-un meci din cadrul etapei cu numarul 32.

AS Roma, victorie la limita in Derby della Capitale

AS Roma a obtinut un succes important in fata rivalei Lazio, scor 1-0, intr-un meci din cadrul etapei cu numarul 31 din Serie A.

VIDEO. UTA Arad, victorie cu Botosani, intr-un meci al etapei a 3-a din play-out-ul din Superliga

Intr-o partida tensionata din cadrul etapei a 3-a a play-out-ului din Superliga Romaniei, UTA Arad a reusit sa obtina o victorie cruciala cu scorul de 1-0 impotriva echipei FC Botosani. Singurul gol al partidei a fost marcat de Conte in minutul 37 al partidei. Practic, aradenii au rezolvat meciul inca din prima repriza. Cateva minute .

VIDEO Dramatism total in Chelsea - Manchester United Au intors rezultatul dupa minutul 90+9

Chelsea si Manchester United au produs spectacol joi seara intr-un meci din cadrul etapei cu numarul 31 din Premier League. Elevii lui Mauricio Pochettino au castigat jocul, scor 4-3, asta desi in minutul 90+9 erau condusi.