15:00

Medalie de argint pentru Eduard Novak la Jocurile Paralimpice

Actualul ministru al Tineretului si Sportului in Guvernul Citu a obtinut arginut in proba de urmarire 4000 metri in competitia de ciclism pe pista la Jocurile Paralimpice de la Tokyo. continuă pe Online Sport

Vicepremierul Kelemen Hunor, mesaj dupa argintul castigat de Eduard Novak la Jocurile Paralimpice

Vicepremierul Kelemen Hunor UDMR) a fost printre primii care l-au felicitat pe Eduard Novak, ministrul Tineretului si Sportului, pentru medalia de argint cucerita la Jocurile Paralimpice de la Tokyo.

Un ministru din Romania a ajuns medaliat cu argint la Tokyo la Jocurile Paralimpice

Ciclistul Eduard Novak, actualul ministru al Tineretului si Sportului din Guvernul Citu, a castigat medalia de argint la Jocurile Paralimpice de la Tokyo. Eduard Novak a obtinut medalia de argint in proba de urmarire individuala pe 4. 000 metri. Competitia s-a desfasurat vineri, in cadrul Jocurilor Paralimpice de la Tokyo. Novak a fost intrecut in finala .

Jocurile Paralimpice, ciclism: Eduard Novak, locul 11 in proba de contratimp 1.000 de metri

Eduard Novak, ministrul Tineretului si Sportului, s-a clasat joi pe locul 11 in proba de contratimp 1. 000 de metri, la categoriile de dizabilitate C4-5 din cadrul Jocurilor Paralimpice de la Tokyo.

inca o medalie pentru Romania, la Jocurile Paralimpice. Alex Bologa a dat lovitura, la judo

Alex Bologa a reusit sa castige medalia de bronz la judo, categoria 60 kg, la Jocurile Paralimpice de la Tokyo, 2020, dupa ce a trecut de uzbecul Serzod Namozov. Bologa clasa B1) a castigat prin .

Reactia Anei Maria Popescu dupa ce Eduard Novak a cucerit argintul la Jocurile Paralimpice

Actualul ministru al Tineretului si Sportului, Eduard Novak, a terminat pe locul doi in proba de urmarire individuala 4000 m din cadrul concursului de ciclism de la Jocurile Paralimpice de la Tokyo.

Bologa Florin Alexandru a adus a doua medalie pentru delegatia Romaniei la Jocurile Paralimpice Tokyo 2020

La scurt timp dupa ce Eduard Novak a castigatargintul in proba de urmarire individuala 4000,Bologa Florin Alexandru s-a impus in finala mica a probei de judo, la categoria 60 kg.

Mesajul postat de Ana Maria Popescu dupa ce ministrul Eduard Novak a cucerit argintul la Jocurile Paralimpice

Eduard Novak a adus Romaniei prima medalie la Jocurile Paralimpice de la Tokyo, actualul ministru al Tineretului si Sportului cucerind argintul in proba de urmarire individuala 4000 m din cadrul concursului de ciclism. La putin timp dupa aceasta performanta, Ana Maria Popescu a postat un mesaj pe contul personal de Facebook.

Ministrul Eduard Novak, medalie de argint la Jocurile Paralimpice

Eduard Novak, ministrul Tineretului si Sportului, a obtinut medalia de argint in proba de urmarire individuala 4000 m din cadrul concursului de ciclism de la Jocurile Paralimpice de la Tokyo. Mesajul postat de Ana Maria Popescu dupa ce ministrul Eduard Novak a cucerit argintul la Jocurile Paralimpice.

Eduard Novak ii multumeste prim-ministrului Florin Citu dupa medalia de argint de la Jocurile Paralimpice

Eduard Novak a cucerit medalia de argint la Jocurile Paralimpice de la Tokyo ciclism, proba de urmarire individuala 4000 m), iar dupa festivitatea de premiere a tinut sa-i multumesca intr-o postare pe Facebook premierului Florin Citu pentru sustinere.

Ministrul Sportului, Eduard Novak, a castigat medalia de argint la Jocurile Paralimpice

Ministrul Tineretului si Sportului, Eduard Novak, a castigat, vineri, medalia de argint la Jocurile Paralimpice.

actualitate, 15:00