00:07

Nationala Romaniei de fotbal a fost eliminata de la Jocurile Olimpice

România Liberă România Liberă,

Nationala Romaniei de fotbal a fost eliminata de la Jocurile Olimpice. continuă pe România Liberă

Nationala Romaniei de fotbal, umilita la Jocurile Olimpice. Romania a pierdut cu 4-0 in fata Coreei de Sud

Reprezentativa olimpica de fotbal a Romaniei a fost invinsa categoric de Coreea de Sud, cu scorul de 4-0.

VIDEO JO 2020: Nationala lui Mirel Radoi, umilita de Coreea de Sud (4-0) - Cum se poate califica Romania dintr-o grupa in care este ultima

Nationala Romaniei a fost invinsa categoric la Hashima de Coreea de Sud, scor 0-4, in a doua etapa a grupelor din cadrul turneului de fotbal de la JO Tokyo. Ion Gheorghe a fost eliminat inainte de pauza, iar Marius Marin si Ciobanu si-au trimis mingea in proprie poarta.

JOCURILE OLIMPICE Nationala de fotbal a Romaniei a ratat calificarea din grupa

Selectionata Romaniei a ratat calificarea in sferturile de finala ale turneului masculin de fotbal din cadrul Jocurilor Olimpice de la Tokyo, dupa ce a terminat la egalitate cu Noua Zeelanda, 0-0, astazi, la Sapporo, in ultimul sau meci din Grupa B, potrivit Digi24.

JOCURILE OLIMPICE Naomi Osaka, eliminata in optimile de finala

Japoneza Naomi Osaka a fost eliminata in optimile de finala ale turneului de tenis din cadrul Jocurilor Olimpice de la Tokyo, fiind invinsa in doua seturi, 6-1, 6-4 de sportiva ceha Marketa Vondrousova.

Cine transmite la TV meciul Romania Noua Zeelanda, de la Jocurile Olimpice din Tokyo

Cine transmite la TV meciul Romania Noua Zeelanda, de la Jocurile Olimpice din Tokyo. Nationala U23 se afla inaintea ultimului meci din grupele turneului de fotbal de la Olimpiada 2020. Pentru calificarea in sferturile de finala, tricolorii au neaparata nevoie de victorie. Partida va putea fi urmarita miercuri, de la ora 11. 30, pe TVR, .

Jocurile Olimpice, baschet 3x3: Romania a obtinut prima victorie in competitie, 22-14, cu Mongolia

Nationala feminina de baschet 3x3 a Romaniei, participanta in premiera la Jocurile Olimpice de la Tokyo, a obtinut, luni, prima victorie din competitie, scor 22-14, cu Mongolia, in a cincea partida.

La ce ora incepe Romania Noua Zeelanda, ultimul meci din fazele grupelor de la Jocurile Olimpice 2020

Romania Noua Zeelanda, ultimul meci din fazele grupelor de la Jocurile Olimpice 2020, este decisiv pentru calificarea in sferturile de finala. Elevii antrenati de Mirel Radoi au neaparat nevoie de victorie pentru a atinge faza eliminatorie a turneului olimpic de fotbal. Tricolorii au invins Honduras, 1-0, dar au pierdut categoric in fata Coreei de .

Jocurile Olimpice 2020. Reusita senzationala pentru doi inotatori romani. Unul dintre ei are doar 16 ani

La Jocurile Olimpice 2020 doi inotatori romani sunt una dintre marile sperante ale Romaniei la medalii. Amandoi au reusit sa se califice in finalele probelor la care participa. Remarcabil este faptul ca unul dintre ei are doar 16 ani, dar detine deja mai multe recorduri mondiale la juniori. Jocurile Olimpice 2020. Reusita senzationala pentru doi .

Reactia lui Mirel Radoi dupa ratarea calificarii in sferturi la Jocurile Olimpice. Eternul gram de noroc a fost si acum de vina

Romania n-a reusit sa invinga Noua Zeelanda in meciul decisiv pentru calificarea in sferturile de finala si astfel parcursul tricolorilor la Jocurile Olimpice se incheie dupa faza grupelor.

JOCURILE OLIMPICE David Popovici, locul 4 in finala probei de 200 metri liber

Copilul minune al inotului mondial a fost la un varf de unghie de o medalie olimpica la una dintre probele in care concureaza. David Popovici a ocupat locul 4 in finala la 200 metri liber, de la Jocurile Olimpice de la Tokyo.