17:46

VIDEO JO 2020: Nationala lui Mirel Radoi, umilita de Coreea de Sud (4-0) - Cum se poate califica Romania dintr-o grupa in care este ultima

Nationala Romaniei a fost invinsa categoric la Hashima de Coreea de Sud, scor 0-4, in a doua etapa a grupelor din cadrul turneului de fotbal de la JO Tokyo. Ion Gheorghe a fost eliminat inainte de pauza, iar Marius Marin si Ciobanu si-au trimis mingea in proprie poarta. continuă pe Hotnews

Infrangere severa pentru Romania in meciul cu Coreea de Sud. O repriza am evoluat in zece

Pentru Romania al doilea meci disputat la Jocurile Olimpice a fost unul de cosmar. Dupa 1-0 cu Honduras, tricolorii au fost depasiti categoric de Coreea de Sud, scor 4-0. Ion Gheorghe a fost eliminat in finalul primei reprize pentru al doilea cartonas galben. Primul gol a fost un autogol, apoi am primit si un penalty.

Explicatiile lui Mirel Radoi dupa ce Romania a fost invinsa categoric cu 4-0 de Coreea de Sud la JO 2020

Coreea de Sud i-a administrat Romaniei o infrangere severa la Jocurile Olimpice de la Tokyo, asiaticii castigand cu 4-0 un meci contand pentru turneul de fotbal din cadrul JO 2020. La finalul duelului, Mirel Radoi a oferit unele explicatii pentru ceea ce s-a intamplat duminica pe teren.

JO Tokyo (fotbal): Honduras vs Romania (de la ora 14:00) - Cine va transmite meciul Echipele probabile

Nationala olimpica de fotbal a Romaniei debuteaza joi la Jocurile Olimpice de la Tokyo. Selectionata lui Mirel Radoi va intalni reprezentativa Hondurasului, de la ora 14:00, pe Kashima Stadium. Meciul va fi transmis in direct pe TVR, Eurosport, RRA si LiveTEXT pe HotNews. ro.

JO Tokyo (fotbal): Noua Zeelanda, victorie surprinzatoare in grupa Romaniei (1-0 vs Coreea de Sud)

Noua Zeelanda a obtinut o victorie surprinzatoare in primul meci din Grupa B a turneului de fotbal din cadrul Jocurilor Olimpice de la Tokyo. Selectionata pregatita de Danny Hay a invins Coreea de Sud, joi, cu scorul de 1-0, pe Kashima Stadium.

Varianta Delta: Coreea de Sud raporteaza cel mai mare numar de infectii cu coronavirusul de la izbucnirea pandemiei

Autoritatile din Coreea de Sud au raportat joi cel mai mare numar de infectii cu coronavirusul in contextul in care se lupta pentru a tine sub control cel mai mare val de contagieri de la izbucnirea pandemiei de COVID-19, relateaza CNBC.

actualitate, 17:46