10:15

Novak Djokovic este in semifinale la Turneul Campionilor

Jucatorul sarb de tenis Novak Djokovic, liderul ATP, s-a calificat in semifinale la Turneul Campionilor, care are loc la Torino, dupa ce miercuri l-a invins rapid, in doua seturi, 6-3, 6-2, pe rusul Andrei Rublev 5 ATP). Djokovic nu a avut nevoie decat de o ora si 5 minute pentru a-si adjudeca victoria, intr-un meci . continuă pe România Liberă

VIDEO Novak Djokovic, debut cu dreptul la Turneul Campionilor - A avut ceva probleme doar un set

Novak Djokovic a avut probleme contra lui Casper Ruud doar in primul set al partidei de debut de la Turneul Campionilor. Liderul mondial a facut insa din mers reglajele necesare, iar victoria nu poate fi pusa la indoiala 7-6, 6-2).

Victorie si calificare pentru Djokovic in semifinale la Turneul Campionilor

Liderul mondial Novak Djokovic l-a invins, miercuri, in doua seturi pe rusul Andrey Rublev.

VIDEO Novak Djokovic, in semifinalele Turneului Campionilor: Spider-Man in actiune

Novak Djokovic s-a calificat in semifinalele Turneului Campionilor dupa un succes in doua seturi 6-3, 6-2) impotriva lui Andrey Rublev. Rusul a mizat totul pe cartea atacului, dar a fost pripit in multe situatii. De cealalta parte, Nole a impresionat inca o data prin selectia loviturilor si prin defensiva fantastica.

Djokovic incepe cu dreptul Turneul Campionilor

Liderul mondial Novak Djokovic l-a invins in doua seturi pe debutantul Casper Ruud, luni, in primul meci la Turneul Campionilor gazduit in premiera de Torino.

Gluma zilei inainte de startul Turneului Campionilor - Unde se afla Novak Djokovic

Turneul Campionilor se porneste duminica la drum, fiind prima editie gazduita de Torino Pala Alpitour). Sigur de locul intai la finalul anului, Novak Djokovic ataca intrecerea din postura de mare favorit.

VIDEO Reactia virala a lui Novak Djokovic dupa ce Serbia s-a calificat la CM de fotbal din 2022

Aflat la Torino acolo unde luni va debuta la Turneul Campionilor, Novak Djokovic a avut o adevarata explozie de bucurie atunci cand nationala Serbiei a obtinut calificarea la Campionatul Mondial de fotbal din 2022.

inca o retragere importanta de la Turneul Campionilor 2021

Dupa ce Matteo Berrettini nu a mai putut continua competitia, o alta retragere importanta a fost anuntata miercuri de la Turneul Campionilor. Grecul Stefanos Tsitsipas nu va mai evolua la Torino din cauza problemelor medicale.

Matteo Berrettini s-a retras de la Turneul Campionilor - Cine ii ia locul italianului

Matteo Berrettini a anuntat, marti, ca se retrage de la Turneul Campionilor, din cauza unei accidentari la muschii abdominali. Acesta va fi inlocuit la competitia de la Torino de un alt italian.

VIDEO Turneul Campionilor: Daniil Medvedev, victorie dupa un meci intens cu Alexander Zverev

Daniil Medvedev, al doilea favorit al competitiei, a bifat a doua victorie de la Turneul Campionilor, editia din 2021, dupa ce a trecut cu dificultate de Alexander Zverev.

Alexander Zverev, prima victorie la Turneul Campionilor 2021 Matteo Berrettini s-a retras

Alexander Zverev a obtinut prima victorie in Grupa Rosie de la Turneul Campionilor, duminica, dupa ce italianul Matteo Berrettini s-a accidentat si a abandonat.

actualitate, 10:15