23:45

Off Ligii

Universitatea Craiova, primul esec cu Galca pe banca! Oltenii au fost surclasati pe teren propriu de CFR Cluj

Universitatea Craiova a pierdut pe teren propriu in fata celor de la CFR Cluj cu scorul de 0-1, in etapa a sasea a play-off-ului Ligii 1. Singurul gol al partidei din Banie a fost marcat in minutul 71 de Daniel Birligea. Aflat in careu, Tachtsidis a intors pentru atacantul ceferist, iar acesta l-a invins pe .

Liga 2: Remiza intre Gloria Buzau si Corvinul, in ultimul meci al rundei

Etapa a sasea din play-off-ul ligii secunde s-a terminat joi cu partida dintre Gloria Buzau si Corvinul Hunedoara, incheiata cu scorul de 2-2.

Sarbatoare in inima Baraganului! Unirea Slobozia, prima promovata in Liga 1

Unirea Slobozia s-a impus cu scorul de 1-0 in deplasarea de la CS Mioveni, in etapa a sasea a play-off-ului Ligii a 2-a, si a promovat matematic in primul esalon al fotbalului romanesc. Unicul gol al partidei a fost marcat de Florin Purece, in prelungirile primei reprize, din penalty. Elevii lui Adi Mihalcea au profitat .

Unirea Slobozia a promovat, in premiera, in Liga 1

Echipa Unirea Slobozia a invins miercuri, in deplasare, scor 1-0, gruparea CS Mioveni, in etapa a sasea din play-off-ul ligii secunde. Unirea Slobozia a promovat in Superliga pentru prima oara in istoria sa.

VIDEO Liga 2: Prima echipa promovata matematic in SuperLiga - Sarbatoare in stilul lui Inter Milano

Unirea Slobozia a invins in deplasare CS Mioveni, scor 1-0, in etapa a sasea din play-off-ul ligii secunde. Formatia antrenata de Adrian Mihalcea este matematic promovata in SuperLiga, cu patru runde inainte de finalul de sezon.

Unirea Slobozia a castigat la Mioveni si a promovat in premiera in prima liga. Cum s-au bucurat jucatorii lui Adrian Mihalcea VIDEO

Unirea Slobozia a promovat in premiera in Superliga de fotbal a Romaniei, dupa ce a invins-o pe CS Mioveni cu scorul de 1-0 1-0), miercuri seara, in deplasare, intr-o partida din etapa a 6-a a play-off-ului Ligii a II-a de fotbal.

Liga 2: Unirea Slobozia invinge pe CSC Selimbar si e aproape de promovare

Unirea Slobozia s-a impus in fata echipei CSC 1599 Selimbar, scor 2-1, intr-un meci disputat la Cisnadie, duminica, in etapa a cincea din play-off-ul Ligii 2 la fotbal.

Liga 2: Remiza intre Chindia Targoviste si CSA Steaua Corvinul Hunedoara, victorie in play-off

Chindia Targoviste si CSA Steaua Bucuresti au terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat in etapa a patra din play-out-ul Ligii 2 la fotbal. Tot sambata, Corvinul Hunedoara s-a impus in fata echipei CS Mioveni, scor 2-0, intr-o partida din play-off.

Cu o mana si jumatate pe primul titlu din ultimii 9 ani! FCSB poate deveni campioana in weekend

Dupa patru etape din play-off, FCSB are 13 puncte avans in fruntea Ligii 1 si poate deveni matematic campioana in acest weekend, prin jocul rezultatelor. FCSB a transformat lupta la titlu in Liga 1 intr-un case closed pentru adversari, dupa parcursul fara greseala din play-off, ros-albastrii fiind foarte aproape de a se incununa campioni ai .

Cristiano Bergodi, OUT de la Rapid! Cine preia interimatul in Giulesti

Rapid Bucuresti s-a despartit de comun acord de antrenorul italian Cristiano Bergodi, dupa o serie negativa de patru infrangeri consecutive, in primele patru etape din play-off-ul Ligii 1. in varsta de 59 de ani, Cristiano Bergodi o preluase pe Rapid la inceputul acestui sezon. in cele 37 de meciuri in care a stat pe banca .

Liga 2: inca o remiza in play-off Jumatate din echipe nu au reusit victoria dupa patru etape

In ultima partida a etapei cu numarul patru din play-off-ul ligii secunde, confruntarea dintre CS Mioveni si CSC Selimbar s-a terminat la egalitate, scor 0-0.

Liga 2: Remiza intre echipele care lupta pentru promovarea directa

Unirea Slobozia si Gloria Buzau au terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat in etapa a patra din play-off-ul Ligii 2 la fotbal.

Liga 2: infrangere pentru lider, in fata semifinalistei Cupei Romaniei

Unirea Slobozia a suferit prima infrangere din play-off-ul ligii secunde pe terenul Corvinului Hunedoara, scor 1-0 pentru gazde, dar ramane pe prima pozitie a clasamentului.

Accident feroviar in Giulesti! CFR Cluj a deraiat Rapidul lui Bergodi

Rapid a fost invinsa fara drept de apel de CFR Cluj, cu scorul de 1-4, pe teren propriu, in derby-ul feroviar din etapa a treia a play-off-ului Ligii 1. La doar cateva zile de la umilinta istorica suferita in fata Corvinului, formatie care le-a administrat clujenilor o corectie de tinut minte in sferturile Cupei Romaniei, .

Liga 2: Remiza intre CS Mioveni si Gloria Buzau, in runda a doua din play-off

Doua dintre formatiile cu drept de promovare in SuperLiga, CS Mioveni si Gloria Buzau, au terminat joi la egalitate, scor 1-1, prima partida din etapa a doua a play-off-ului ligii secunde.

Liga 2: Csikszereda, debut cu victorie in play-off in fata fostului lider

In ultima partida a primei etape din play-off-ul ligii secunde, Csikszereda Miercurea Ciuc a invins CSC Selimbar cu scorul de 2-0 si a urcat pe loc de promovare directa.

Liga 2: Remiza intre Corvinul Hunedoara si Gloria Buzau, in primul meci din play-off

Corvinul Hunedoara si Gloria Buzau au terminat la egalitate, scor 1-1, in prima partida a rundei inaugurale din play-off-ul ligii secunde.

Play-off Euro 2024: Ucraina vs Islanda - Se decide adversara Romaniei

Ucraina - Islanda, meci contand pentru finala Ligii B din Nations League a barajului de calificare la Campionatul European mansa unica), este programat, marti, 26 martie, de la ora 21:45, pe Stadion Miejski din Wroclaw Polonia), si va fi transmis in direct de Digi Sport 1 si Prima Sport 2.

CSM Bucuresti, in sferturile Ligii Campionilor, dupa o victorie trasa la indigo cu Krim Ljubljana

Formatia de handbal feminin CSM Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa ce a a invins-o in dubla mansa, cu scor identic, 30-24, pe Krim Mercator Ljubljana, in play-off. Campioana Romaniei s-a impus cu 30-24 in returul disputat in Sala Polivalenta din Capitala. Tigroaicele au condus cu 5-3 si 8-5, dar Krim .

actualitate, 23:45