07:30

Olympique Marseille

Europa League: Leverkusen, aproape de finala. Remiza in meciul dintre Marseille si Atalanta

Noua campioana a Germaniei Bayer Leverkusen este cu un pas in finala Europa League, dupa ce a invins-o in deplasare pe AS Roma cu 2-0, in prima mansa semifinalelor. in celalalt meci al serii, Olympique Marseille si Atalanta Bergamo au terminat nedecis, 1-1. Echipa antrenata de Xabi Alonso, care a cucerit pentru prima data in .

Europa League: Bayer Leverkusen, cu un pas in finala Remiza intre Marseille si Atalanta

Bayer Leverkusen continua seria fenomenala de meciuri fara infrangere din acest sezon: noua campioana din Bundesliga este foarte aproape de calificarea in finala Europa League, dupa ce s-a impus cu 2-0 pe terenul echipei AS Roma. Tot joi, Olympique Marseille si Atalanta Bergamo au terminat la egalitate in mansa tur a semifinalelor, scor 1-1.

Marseille, Atalanta, AS Roma si Bayer Leverkusen s-au calificat in careul de asi al Europa League

Olympique Marseille, Atalanta Bergamo, AS Roma si Bayer Leverkusen s-au calificat joi seara in semifinalele Europa League, dupa meciurile din mansa secunda a sferturilor. Liverpool a obtinut doar o victorie de palmares cu Atalanta, 1-0 la Bergamo, dupa ce cormoranii au pierdut pe Anfield cu 0-3. Mohamed Salah a marcat golul englezilor 7), din penalty.

Olympique Marseille, Atalanta Bergamo, AS Roma si Bayer Leverkusen s-au calificat in semifinalele Europa League

Olympique Marseille se va intalni cu Atalanta Bergamo, iar AS Roma o confrunta cu Bayer Leverkusen, in semifinalele Europa League la fotbal, dupa meciurile de joi, din mansa secunda a sferturilor de finala.

Liverpool a fost eliminata din Europa League, dupa meciul cu Atalanta, scor 3-1

Liverpool a fost eliminata joi seara, 18 aprilie, din Europa League, dupa partida cu Atalanta, scor 3-1. Acum, tabloul semifinalelor competitiei este complet, iar italienii se vor confrunta cu Benfica sau Olympique Marseille, in timp ce AS Roma o va infrunta pe Bayer Leverkusen. Liverpool, eliminata din Europa League .

Calificare dramatica a Bayer Leverkusen in sferturile de finala ale Europa League. Meciul a fost decis in minutele de prelungiri ale reprizei a 2-a

Alaturi de Bayer Leverkusen s-au mai calificat in sferturi Benfica Lisabona, AC Milan, Olympique Marseille, West Ham United, Atalanta Bergamo, AS Roma si Liverpool.

AS Roma, Liverpool si Olympique Marseille, victorii clare in optimile Europa League

AS Roma, Liverpool si Olympique Marseille au reusit sa obtina victorii clare, joi seara, in prima mansa a optimilor de finala ale Europa League la fotbal.

AC Milan, Benfica, Olympique Marseille si AS Roma, calificate in optimile Europa Conference League

AC Milan, Benfica, Olympique Marseille, AS Roma, Freiburg, Qarabag FK, Sparta Praga si Sporting Lisabona sunt echipele calificate, joi seara, in optimile de finala ale Europa League la fotbal.

Activeaza Modul Multiplu la meciurile din Liga Europa pentru un extra castig de pana la 70%

Opt meciuri sunt programate, joi seara, 15 februarie, in faza eliminatorie knock-out) din Liga Europa. O faza a intrecerii la care participa echipe de top din fotbalul european precum AC Milan, Benfica, Feyenoord, AS Roma sau Olympique Marseille.

Boloni a plecat neinvins cu Metz de pe Velodrome

Primul meci al etapei a 21-a din Ligue 1 le-a adus fata in fata pe Olympique Marseille si Metz.

inca o lovitura pentru Al Hilal Sauditii au cheltuit o suma imensa pe transferuri

Liderul campionatului din Arabia Saudita, Al Hilal, a reusit o noua achizitie importanta in aceasta iarna, prin transferul fundasului brazilian Renan Lodi de la Olympique Marseille.

Meciuri tari in play-off-ul pentru optimile Europa League

Sahtior Donetk o va infrunta pe Olympique Marseille, iar Feyenoord Rotterdam va primi replica formatiei AS Roma in cele mai interesante meciuri din play-off-ul pentru calificarea in optimile de finala ale Europa League. Castigatoarea competitiei in 2009 Cupa UEFA), Sahtior a acumulat noua puncte intr-o grupa cu FC Barcelona, FC Porto si Antwerp in Liga .

Comisia de Disciplina a LFP nu va sanctiona Olympique de Marseille pentru incidentele de la Lyon

Comisia de Disciplina a Ligii Profesioniste de Fotbal LFP) nu va sanctiona Olympique de Marseille pentru incidentele de la Lyon, deoarece au avut loc pe drumul public, a anuntat forul miercuri seara.

Decizia luata in privinta celor de la Marseille dupa incidentele grave de dinaintea partidei cu Lyon

Comisia de Disciplina a Ligii Profesioniste de Fotbal din Franta LFP) nu va sanctiona cubul Olympique de Marseille pentru incidentele de dinaintea partidei cu Lyon, deoarece acestea au avut loc pe drumul public, a anuntat forul.

Antrenorul lui Olympique Lyon, prima reactie dupa ce a fost ranit grav de fanii lui Marseille

Antrenorul Fabio Grosso, care a fost ranit dupa ce autocarul echipei Olympique Lyon a fost atacat cu pietre de fanii formatiei Olympique Marseille, a reactionat marti pe retelele de socializare.

LFP a deschis o ancheta ce vizeaza comportamentul suporterilor echipei Olympique Lyon

Liga Profesionista din Franta LFP) a decis sa deschida o ancheta in legatura cu incidentele care au avut loc in tribune duminica, inaintea meciului dintre Olympique Marseille si Olympique Lyon, care a fost in cele din urma anulat.

Derby-ul Frantei, amanat. Suporterii lui Marseille au devastat autocarul rivalilor de la Olympique Lyon

Meciul dintre echipele Olympique Marseille si Olympique Lyon, din etapa a 10-a a primei ligi franceze de fotbal, a fost amanat dupa incidentele dinaintea partidei de pe Stade Velodrome, cand mai multe proiectile au vizat autocarul echipei lyoneze, ranindu-l pe antrenorul Fabio Grosso, dar si pe mai multi suporteri ai oaspetilor. Antrenorul italian al lui .

Guvernul Frantei condamna violenta dezgustatoare a ultrasilor lui Marseille si cere cele mai mari pedepse cu inchisoarea. Noua arestari pana acum

Guvernul Frantei a condamnat luni violentele dezgustatoare care au avut loc in weekend in zona Stade Velodrome si a anuntat ca au fost arestate noua persoane in urma incidentelor, potrivit Reuters. Stade Velodrome urma sa gazduiasca duminica seara meciul dintre Olympique Marseille si Olympique Lyon, insa partida a fost amanata din cauza violentelor. Ultrasii lui OM au atacat cu pietre si torte autocarul lui OL, intr-un incident soldat cu ranirea grava a antrenorului oaspetilor, italianul Fabio Grosso.

Olympique Lyon, reactie oficiala dupa ce fanii lui Marseille au atacat autobuzul echipei, iar antrenorul a fost ranit

Olympique Marseille si Olympique Lyon trebuiau sa joace duminica in etapa a zecea din Ligue 1, dar meciul a fost amanat dupa ce autobuzul oaspetilor a fost atacat de suporterii gazdelor, iar antrenorul Fabio Grosso a fost ranit. Ca urmare a incidentelor, Lyon a anuntat ca va depune plangere.

Olympique Lyon va depune plangere dupa incidentele din Marseille

Clubul Olympique Lyon a anuntat ca va depune plangere dupa ce autocarul echipei sale a fost atacat de suporteri ai Olympique Marseille inainte de meciul care ar fi trebuit sa aiba loc duminica in Ligue 1. Ca urmare a incidentelor, jocul a fost amanat.

actualitate, 07:30