00:07

US Open: Karolina Pliskova s-a calificat in optimi, dupa un meci dificil cu Ons Jabeur

Karolina Pliskova Cehia, a treia favorita) s-a calificat in optimile US Open-ului, dupa ce a trecut de spectaculoasa Ons Jabeur Tunisia, 62 WTA), scor 6-1, 4-6, 6-4. Meciul a durat doua ore si opt minute. continuă pe Hotnews

US Open: Karolina Pliskova, prima jucatoare calificata in turul al treilea, dupa un meci jucat cu acoperisul tras

Karolina Pliskova Cehia, favorita 3) s-a calificat in turul al treilea de la US Open, dupa ce a invins-o pe Mariam Bolkvadze Georgia, 202 WTA), scor 6-1, 6-4. Meciul a durat o ora si sase minute si s-a jucat cu acoperisul tras, pe arena Arthur Ashe la New York ploua la ora transmiterii acestei stiri).

US Open: Serena Williams, Ashleigh Barty si Johanna Konta, in optimi dupa victorii in doua seturi Sevastova a fost eliminata

Serena Williams, Ashleigh Barty si Johanna Konta s-au calificat, vineri, in optimile de la Flushing Meadows, dupa ce au obtinut victorii destul de usoare, in doua seturi. Anastasija Sevastova este cel mai important nume care a parasit competitia, dupa ce a fost invinsa de Petra Martic.

Gestul Simonei Halep, dupa ce s-a calificat in turul doi la US Open. S-a intamplat la scurt timp dupa meci

Simona Halep se bucura de o alta reusita! Nici nu ne-am fi putut astepta la altceva de la campioana noastra care, de la o vreme, stie doar sa castige, semn ca si-a invins orice emotie care i-ar fi stat in cale si de data asta. Simona s-a calificat in turul secund la US Open. Ce .

DigiSport: Mesajul pe care Nicole Gibbs i l-a trimis Simonei Halep imediat dupa meci + ce reply i-a dat campioana noastra

Simona Halep s-a calificat in turul doi la US Open, dupa ce a trecut in 3 seturi de Nicole Gibbs. La finalul partidei, in timp ce adversara sa parasea arena, campioana noastra a inceput sa o aplaude. Ulterior, sportiva din SUA i-a trimis un mesaj Simonei.

actualitate, 00:07