07:15

Open Victorie

Lidera mondiala, in finala la WTA Madrid - A surclasat o finalista de Grand Slam

Iga Swiatek s-a calificat in finala turneului WTA 1000 de la Madrid, lidera clasamentului mondial trecandu-si in palmares o noua victorie categorica in fata unei adversare de top: Madison Keys finalista la US Open 2017) a obtinut doar patru game-uri in meciul de joi.

Jaqueline Cristian, calificata in premiera in turul 3 la Madrid. Set la zero in fata unei foste castigatoare de Grand Slam, dupa o revenire de senzatie

Jaqueline Cristian 73 WTA) a invins-o in trei seturi pe Barbora Krejcikova 27 WTA), fosta campioana la Roland Garros, si s-a calificat in premiera in turul 3 la Mutua Madrid Open. Jaqueline Cristian, victorie de senzatie cu Barbora Krejickova .

Sorana Cirstea, in turul trei la Madrid, dupa o victorie in trei seturi in fata filipinezei Alexandra Eala

Sorana Cirstea s-a calificat in turul al treilea la Mastersul de la Madrid, dupa ce a invins-o in trei seturi pe filipineza Alexandra Eala, cu 6-3, 6-7, 6-4. Cap de serie numarul 27, Sorana Cirstea a debutat la editia din acest an Madrid Open cu o victorie mai dificila decat era de asteptat, obtinuta la .

Trei romance raman pe tabloul principal la Madrid Open. Ana Bogdan invinsa in primul tur

Jucatoarea romana de tenis Irina Begu a debutat cu o victorie la turneul WTA 1. 000 de la Madrid, dotat cu premii totale de 7. 965 de euro, in timp ce Jaqueline Cristian a reusit sa acceada pe tabloul principal.

VIDEO Emma Raducanu, faza zilei in Billie Jean King Cup - Ce se intampla cand nu stii cat e scorul

Emma Raducanu a obtinut o victorie importanta in Billie Jean King Cup, britanica castigand meciul cu Caroline Garcia locul 23 mondial). Campioana din 2021 de la US Open a oferit si faza zilei.

VIDEO Lidera mondiala, victorie cu mari emotii la WTA Miami - Tabloul complet al optimilor

Linda Noskova furnizase surpriza inceputului de an eliminand-o pe Iga Swiatek in turul trei de la Australian Open 2024, iar tanara jucatoare din Cehia i-a pus din nou mari probleme liderei clasamentului mondial in a treia runda a turneului WTA 1. 000 de la Miami.

Ana Bogdan, dupa finala pierduta la Transylvania Open: Va multumesc din suflet pentru toate emotiile

Jucatoarea de tenis din Cehia, Karolina Pliskova, a obtinut o victorie impresionanta la turneul Transylvania Open, cel mai important eveniment de nivel WTA 250 din Romania. in finala desfasurata in BT Arena din Cluj-Napoca, Pliskova a invins-o pe romanca Ana Bogdan cu scorul de 6-4, 6-3. La scurt timp dupa partida, Ana Bogdan a oferit .

Transylvania Open a fost castigat de cehoaica Karolina Pliskova

Jucatoarea de tenis din Cehia, Karolina Pliskova, a obtinut o victorie impresionanta la turneul Transylvania Open, cel mai important eveniment de nivel WTA 250 din Romania. in finala desfasurata in BT Arena din Cluj-Napoca, Pliskova a invins-o pe romanca Ana Bogdan cu scorul de 6-4, 6-3. Pliskova 31 ani, 78 WTA) a obtinut victoria dupa .

WTA Doha: Sorana Cirstea, victorie in fata unei campioane de Grand Slam si duel cu lidera mondiala

Sorana Cirstea s-a calificat in turul doi al turneului WTA 1000 de la Doha, dupa ce a invins-o duminica pe Sloane Stephens campioana la US Open 2017).

Transylvania Open: Ana Bogdan va juca finala Victorie in duelul romanesc

Ana Bogdan s-a calificat in finala turneului WTA 250 de la Cluj-Napoca, dupa victoria in trei seturi in fata conationalei Jaqueline Cristian, scor 6-3, 3-6, 6-4.

Transylvania Open: Victorie categorica pentru fosta lidera WTA - Tabloul complet al semifinalelor

Karolina Pliskova s-a calificat vineri in semifinalele turneului de la Cluj-Napoca, dupa ce a invins-o fara emotii pe Sara Errani, scor 6-2, 6-0.

Transylvania Open: Victorie extraordinara pentru Ana Bogdan - Romanca a eliminat principala favorita dupa un meci de peste trei ore

Ana Bogdan s-a calificat in semifinalele turneului de la Cluj-Napoca, dupa o victorie extraordinara in fata Arantxei Rus, scor 3-6, 7-66), 7-65).

Transylvania Open: Fosta lidera WTA, victorie la pas in optimi - Tabloul complet al sferturilor

Karolina Pliskova s-a calificat in sferturile turneului de la Cluj-Napoca, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Camila Osorio, scor 6-2, 6-1.

Transylvania Open: Jaqueline Cristian, victorie categorica in optimi

Jaqueline Cristian a obtinut calificarea in sferturile turneului de la Cluj-Napoca, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Clara Tauson, scor 6-4, 6-0.

Transylvania Open 2024: Ana Bogdan s-a calificat in turul al doilea

Ana Bogdan a debutat cu dreptul la turneul WTA 250 de la Cluj Napoca, reusind o victorie in doua seturi in fata americancei Alycia Parks, scor 7-5, 7-5.

Sabalenka, victorie dupa un scenariu de Netflix: detaliul emotionant descoperit dupa Australian Open

Sportiva din Belarus a valorificat o ultima sansa de a onora o promisiune facuta tatalui ei, inainte ca acesta sa se stinga in 2019.

Jannick Sinner, secretul unui succes fenomenal. Dezvaluirile italianului dupa marea victorie cu Djokovici

Jucatorul antrenat de Darren Cahill e in finala de la Australian Open.

Detinatoarea trofeului, in finala Australian Open 2024 - Victorie in fata campioanei de la US Open

Aryna Sabalenka a facut un nou pas spre apararea titlului cucerit anul trecut de la Australian Open. Sportiva din Belarus s-a calificat in finala editiei din 2024, joi, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Coco Gauff.

Australian Open 2024: Victorie clara pentru campioana en-titre Finala din semifinale

Aryna Sabalenka pare de neoprit in incercarea ei de a-si apara titlul cucerit anul trecut la Melbourne, sportiva din Belarus obtinand marti calificarea in semifinalele Australian Open 2024, dupa inca o victorie in doua seturi.

VIDEO Campioana de la US Open, victorie blitz si calificare in sferturi la Australian Open 2024

Coco Gauff a avut nevoie de doar 65 de minute pentru a se califica in sferturile Australian Open 2024, sportiva din SUA trecand fara emotii de poloneza Magdalena Frech.

actualitate, 07:15