13:16

Optimilor Finala

Handbal (m): Dinamo Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale EHF European League

Dinamo Bucuresti, campioana Romaniei la handbal masculin, a castigat si mansa retur a optimilor EHF Europa League in fata danezilor de la Bjerringbro-Silkeborg, scor 27-24 16-8) si va juca in sferturi cu Skjern.

CSA Steaua Bucuresti s-a calificat in sferturile LEN Euro Cup la polo

CSA Steaua Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale LEN Euro Cup la polo pe apa, dupa ce i-a invins pe grecii de la Panionios Atena cu scorul de 20-18 2-2, 3-2, 2-4, 4-2, 9-8), in urma aruncarilor de departajare, sambata seara, in mansa secunda a optimilor de finala, in Bazinul Steaua di.

Olympiakos Pireu a intors in mod incredibil rezultatul din tur si s-a calificat in fata Maccabi Tel Aviv. Tot dupa un meci castigat la scor s-a calificat si Aston Villa

Aston Villa si Olympiakos Pireu s-au calificat in sferturile de finala ale Europa Conference League la fotbal, dupa ce au obtinut victorii la scor, joi seara, in mansa secunda a optimilor.

Cand 2 goluri nu sunt indeajuns. Calificare spectaculoasa pentru echipa antrenata de Razvan Lucescu, in sferturile Europa Conference League

PAOK Salonic s-a calificat spectaculos in sferturile de finala ale Europa Conference League la fotbal, dupa ce a surclasat-o pe Dinamo Zagreb cu scorul de 5-1, joi seara, pe teren propriu, in mansa secunda a optimilor.

Nebunie de meci intr-o restanta din Premier League. Echipa care a condus cu 3-0 a iesit cu capul plecat

Duelul dintre Bournemouth si Luton Town nu a fost unul cu un afis foarte ofertant dupa numele formatiilor implicate, mai ales intr-o seara in care atentia microbistilor a fost captata de ultimele partide din returul optimilor de finala in Liga Campionilor. Atletico Madrid elimina Inter Milano la 11 metri si lasa Italia fara echipa in sferturile Ligii Campionilor .

Europa League: Slavia Praga vs Milan - Nu este loc de surprize

Slavia Praga - Milan, meci contand pentru mansa a doua a optimilor de finala din Liga Europa, este programat, joi, 14 martie, de la ora 19:45, pe Eden Arena, si va fi transmis in direct de Pro Arena.

Europa League: Liverpool vs Sparta Praga - O simpla formalitate

Liverpool - Sparta Praga, meci contand pentru mansa a doua a optimilor de finala din Liga Europa, este programat, joi, 14 martie, de la ora 22:00, pe Anfield, si va fi transmis in direct de Pro Arena.

Atletico Madrid calificata dupa ce a invins Inter Milano la loviturile de departajare

Atetico Madrid a reusit calificarea in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la fotbal dupa ce a invins-o pe Inter Milano, finalista din sezonul trecut, cu 3-2 la loviturile de departajare, miercuri seara, pe stadionul Metropolitano din Madrid, in mansa secunda a optimilor, in care Atletico s-a.

Borussia Dortmund calificata dupa ce a invins PSV Eindhoven (2-0), in sferturile Ligii Campionilor

Borussia Dortmund s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe PSV Eindhoven cu scor de 2-0 1-0), miercuri seara, pe teren propriu, in mansa secunda a optimilor.

Borussia Dortmund invinge PSV si ajunge intre primele opt din Liga Campionilor

Echipa germana Borussia Dortmund a trecut de PSV Eindhoven, cu 2-0, in returul fazei optimilor de finala din Liga Campionilor, dupa ce in tur cele doua echipe terminasera la egalitate, scor 1-1. Arsenal, calificare la 11 metri cu Porto .

Returul optimilor de finala din Liga Europa iti poate aduce un extra castig important cu Modul Multiplu oferit de Betano

Seara de joi, 14 martie, aduce in prim plan cele opt meciuri retur din faza optimilor de finala in Liga Europa. Trei echipe se pot considera cu un picior si jumatate calificate in sferturile de finala, in rest lupta fiind deschisa oricarui deznodamant.

Champions League: Atletico Madrid vs Inter - Milanezii, de neoprit

Atletico Madrid - Inter, meci contand pentru mansa a doua a optimilor de finala din Liga Campionilor, este programat, miercuri, 13 martie, de la ora 22:00, pe Wanda Metropolitano, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 1.

Champions League: Dortmund vs Eindhoven - in cautarea gloriei de altadata

Dortmund - Eindhoven, meci contand pentru mansa a doua a optimilor de finala din Liga Campionilor, este programat, miercuri, 13 martie, de la ora 22:00, pe Westfalenstadion, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2, Orange Sport 3 si Prima Sport 2.

Barca s-a impus acasa (3-1) si merge in sferturile Ligii Campionilor

FC Barcelona s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe SSC Napoli cu scorul de 3-1 2-1), marti seara, pe Estadi Olimpic Lluis Companys, in mansa secunda a optimilor.

Barcelona revine dupa patru ani in sferturile Ligii Campionilor

Echipa FC Barcelona a castigat returul optimilor de finala cu Napoli, pe teren propriu, cu 3-1, si s-a calificat intre primele opt formatii ale Europei cu scorul general de 4-2.

Doua brigazi de arbitri romani, delegate de UEFA in optimile cupelor europene

Arbitrii romani Istvan Kovacs si Radu Petrescu au fost delegati de UEFA la doua meciuri din returul optimilor de finala din Europa League si Conference League, care vor avea loc joi, 14 martie. Istvan Kovacs va arbitra duelul dintre Villarreal Spania) si Marseille Franta), returul optimilor de finala Europa League. Centralul roman va fi ajutat .

Champions League: Arsenal vs Porto - Tunarii, mari favoriti

Arsenal - Porto, meci contand pentru mansa a doua a optimilor de finala din Liga Campionilor, este programat, marti, 12 martie, de la ora 22:00, pe Emirates Stadium, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2, Orange Sport 3 si Prima Sport 2.

Champions League: Barcelona vs Napoli - Duel de totul sau nimic in Catalonia

Barcelona - Napoli, meci contand pentru mansa a doua a optimilor de finala din Liga Campionilor, este programat, marti, 12 martie, de la ora 22:00, pe Estadi Olimpic Lluis Companys, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 1.

Continua lupta pentru calificarea in sferturile Ligii Campionilor

Alte doua partide din returul optimilor de finala din Liga Campionilor la fotbal sunt programate, marti, 12 martie. Arsenal Londra, noul lider din Premier League, primeste vizita dragonilor de la FC Porto cu misiunea declarata de a intoarce rezultatul negativ din tur. FC Barcelona infrunta pe propriul teren campioana Italiei din sezonul trecut, Napoli, iar echipa condusa de Xavi nu are alt obiectiv decat calificarea in sferturile competitiei.

AS Roma, Liverpool si Olympique Marseille, victorii clare in optimile Europa League

AS Roma, Liverpool si Olympique Marseille au reusit sa obtina victorii clare, joi seara, in prima mansa a optimilor de finala ale Europa League la fotbal.

actualitate, 13:16