06:15

Otelul Rapid

Dinamo respira din nou! Cainii au batut-o pe Otelul si au scapat de ultimul loc in Liga 1

Dinamo a obtinut al doilea succes consecutiv in Liga 1 dupa ce a invins-o duminica seara, pe teren propriu, pe Otelul Galati, cu scorul de 3-1, si a facut rocada cu FC Botosani in subsolul clasamentului. Pe Stadionul Arcul de Triumf din Capitala, Dinamo a deschis scorul rapid. in minutul 3, Dennis Politic a fructificat .

Rapid Bucuresti, amendata drastic de Federatia Romana de Fotbal

Rapid Bucuresti a primit o sanctiune drastica din partea Comisiei de Disciplina a FRF, dupa meciul disputat cu Otelul Galati. Sanctiune drastica primita de Rapid Bucuresti Castigat de Rapid cu scorul de 2-1, meciul a fost oprit minute bune in urma incidentelor pirotehnice cauzate de ultrasii de la Peluza Nord.

Finantatorul Rapidului, reactie ironica dupa derapajul rasist al lui Dorinel Munteanu: Echipa tiganilor va deveni numarul 1 in Romania

Meciul dintre Rapid si Otelul Galati 2-1) a fost eclipsat de derapajul rasist al lui Dorinel Munteanu, care i-a numit bronzati pe suporterii giulesteni.

Otelul Galati, prima reactie dupa derapajul rasist al antrenorului Dorinel Munteanu

Otelul Galati a fost invinsa sambata seara de Rapid Bucuresti, scor 2-1, insa nu rezultatul a ramas in prim-plan dupa fluierul final, ci antrenorul Dorinel Munteanu, care i-a numit bronzati pe o parte a suporterilor giulesteni.

LIGA 1. RAPID OTELUL 2-1. Derapaj rasist al antrenorului Otelului. Rapid taxeaza gestul lui Dorinel: Am ramas stupefiati

Rapid si-a trecut in cont cel de-al treilea succes al anului dupa ce a invins Otelul cu 2-1, iar la finalul meciului Dorinel Munteanu a avut o declaratie care a scandalizat pe toata lumea. La meciul 50 cu Cristiano Bergodi pe banca, Rapid a deschis scorul dupa cinci minute, prin kosovarul Albion Rrahmani. in prelungirile .

Scandal dupa meciul Rapid - Otelul. Giulestenii il acuza pe Dorinel Munteanu de comportament rasist

Spiritele in Giulesti s-au inflamat destul de tare dupa o declaratie a lui Dorinel Munteanu facuta la finalul meciului Rapid - Otelul.

Dorinel Munteanu se apara dupa derapajul de la meciul cu Rapid: Nu cred ca e ceva rasist

Dorinel Munteanu a provocat un scandal numindu-i bronzati pe unii fani ai Rapidului, dupa infrangerea suferita pe stadionul din Giulesti, iar antrenorul echipei Otelul Galati a explicat de ce a facut acest lucru.

Rapid reactioneaza dupa ce Dorinel Munteanu i-a catalogat bronzati pe fanii giulesteni

Dorinel Munteanu a avut un derapaj rasist la adresa fanilor Rapidului, dupa infrangerea din etapa 24-a SuperLigii, iar gruparea giulesteana i-a raspuns antrenorului echipei Otelul Galati printr-un comunicat postat pe Facebook.

Minutele pe care le-a halit balaurul Dorinel. Da, Dorinel care ne-a facut bronzati! Rapid - Otelul 2-1

Vedeti VIDEO-rezumatul de mai jos. Minutele dupa 90 nu exista. Ni le-a mancat Dorinel Munteanu. Aseara, pe Giulesti, mi s-a oprit respiratia. S-a oprit cronometrul stadionului. Otelul lui Dorinel era sa ne bage mortul in casa. Era sa aprindem lumanarile egalului pe Giulesti. Era sa ne mancam coada. Cronica meciului Rapid - Otelul 2-1.

Dorinel Munteanu, derapaj rasist dupa meciul din Giulesti cu Rapid

Otelul a fost invinsa sambata seara de Rapid, scor 2-1, insa echipa antrenata de Dorinel Munteanu a ratat o ocazie uriasa de a egala pe final.

Seria meciurilor fara infrangere in deplasare s-a oprit pentru galateni

Rapid Bucuresti a invins-o pe Otelul Galati cu scorul de 2-1 2-0), sambata seara, pe teren propriu, intr-un meci din etapa a 24-a a Superligii de fotbal.

Rapid Otelul 3-1. Trei victorii la rand pentru giulesteni in 2024

Echipa Rapid continua startul perfect de an in Liga 1, dupa ce a obtinut al treilea succes consecutiv, 3-1 pe teren propriu cu Otelul Galati, o echipa care a impresionat in prima parte a sezonului tocmai pentru evolutiile din deplasare. Asa am trait Rapid - Otelul Galati .

VIDEO SuperLiga: Rapid Bucuresti, a treia victorie in 2024

Rapid Bucuresti merge ceas in 2024, dupa ce a obtinut a treia victorie la rand. Formatia antrenata de Cristiano Bergodi s-a impus in duelul cu Otelul Galati, scor 2-1, in etapa cu numarul 24.

Asa am trait Rapid - Otelul Galati

Sambata, de la ora 20:00, am transmislive text in aceasta pagina meciul Rapid - Otelul din etapa a 24-a.

SuperLiga: Rapid vs Otelul - Se anunta spectacol in Giulesti

Rapid - Otelul, meci contand pentru etapa a 24-a din campionatul Romaniei, este programat, sambata, 3 februarie, de la ora 20:00, pe Stadionul Giulesti, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 1.

FCSB Rapid se joaca si pe Betano, cu Bet Builder!

Finalul saptamanii aduce dueluri de foc in etapa a 15-a din prima liga a Romaniei, ultima a turului din sezonul regular. Oltenia fierbe in asteptarea duelului dintre Universitatea Craiova si FCU Craiova 1948, in timp ce pe Arena Nationala orgoliile vor fi la cote inalte intre FCSB si Rapid. Weekend-ul din Liga 1 debuteaza cu derby-ul Moldovei, Politehnica Iasi Otelul Galati. Pe Betano, cu Bet Builder activat, toate pariurile preferate pot fi plasate pe acelasi bilet, dintr-un meci sau din mai multe meciuri, pentru o singura cota. De acum, in Bet Builder, poti miza pentru o cota generoasa si ca jucatorul favorit va marca un hat-trick.

Cristiano Bergodi, multumit dupa remiza dintre Otelul si Rapid

Rapid a ratat sansa de a obtine a patra victorie consecutiva in SuperLiga Romaniei si a remizat in deplasare la Otelul Galati, scor 0-0. La finalul partidei, antrenorul giulestenilor s-a declarat multumit de rezultat.

Atacantul kosovar al Rapidului a refuzat sa dea declaratii dupa meciul cu Otelul

Albion Rrahmani, atacantul kosovar al lui Rapid, a refuzat sa vina la declaratii dupa meciul disputat de echipa sa la Otelul Galati in Superliga Romaniei, potrivit Digisport. ro. Ce a spus portarul Rapidului despre refuzul kosovarului de a da declaratii .

Otelul Rapid 0-0. Galatenii continua seria X-X-X

Otelul si Rapid au terminat la egalitate, scor 0-0, la Galati, intr-un meci din etapa a 9-a a Ligii 1. Dupa acest meci, galatenii au ajuns la opt egaluri in noua etape, dintre care sase consecutive. Pentru Rapid acesta este primul pas fals dupa victoriile cu campioana Farul, cu FC U Craiova si cu Dinamo.

VIDEO SuperLiga: Remiza alba intre Otelul si Rapid

Otelul Galati a obtinut al 8-lea rezultat de egalitate din SuperLiga Romaniei. Echipa antrenata de Dorinel Munteanu a remizat pe teren propriu cu Rapid Bucuresti, scor 0-0, iar galatenii raman fara victorie in acest sezon.

actualitate, 06:15