09:46

Ovidiu Hategan, in mijlocul scandalului la Euro 2020. Ce a decis UEFA in privinta penalty-ului acordat Angliei

Playtech Playtech,

Ovidiu Hategan a fost arbitrul de rezerva la semifinala Euro 2020, Anglia Danemarca. Arbitrul roman a condus 2 partide la centru si a fost cel de-al 4-lea cavaler al fluierului la alte 4 intalniri. Dar meciul de miercuri seara de pe Wembley a fost umbrit de decizia controversata a centralului Danny Makkelie de a . continuă pe Playtech

Invitat surpriza la finala Euro 2020. A fost la un pas de moarte, dar o minune divina l-a salvat

Finala Euro 2020 se va desfasura duminica, 11 iulie, pe stadionul Wembley din Londra. Pana acum se cunoaste una dintre finaliste, Italia. Cealalta va fi stabilita dupa intalnirea din aceasta seara, Anglia Danemarca. Printre miile de invitati speciali ai UEFA pentru ultimul act al competitiei, se va afla si unul surpriza. Iar alaturi de .

Euro 2020. Selectionerul Danemarcei, furibund dupa eliminarea echipei sale: Nu ar fi trebuit sa fie penalty!

Decizia acordarii loviturii de 11 metri care a decis calificarea Anglei in finala de la Euro 2020 a fost criticata dur de selectionerul danez.

Anglia impinsa de arbitru in finala EURO 2020

A doua semifinala de la EURO 2020 a avut nevoie de prelungiri pentru a decide echipa care va intalni Italia in finala din 11 iulie.

Spania nu digera eliminarea de la Euro 2020. Ce schimbare propune un mare international

Spania nu poate trece usor peste eliminarea de la Euro 2020. Desi au avut o dominare zdrobitoare, Furia Roja a pierdut loteria penalty-urilor de departajare in fata Italiei. Lucrul acesta l-a facut pe un mare international spaniol sa propuna o modificare a regulilor. Spania nu digera eliminarea de la Euro 2020 Spania a fost eliminata .

Italia in finala EURO 2020

Prima finalista a EURO 2020 este Italia, echipa care a eliminat Spania la loviturile de departajare in prima semifinala, cu 4-2. Dupa 90 si 120 de minute scorul a fost 1-1.

Danemarca, acuzatii grave la adresa Angliei in cadrul Euro 2020. De la ce a pornit totul

Dupa semifinala Euro 2020, Danemarca face acuzatii grave la adresa Angliei. Partida desfasurata miercuri seara, pe Wembley, s-a incheiat cu victoria englezilor cu 2-1. Golul decisiv a fost marcat de Harry Kane, in minutul 104 al prelungirilor, dupa ce intial tot el ratase un penalty ce a iscat uriase controverse. in finala, nationala Three Lions .

Ironiile fanilor pe net dupa penaltiul care a dus Anglia in finala Euro 2020 - Cele mai interesante meme-uri

Un penalty cel putin controversat a ajutat Anglia sa obtina calificarea in finala Euro 2020. Momentul in care Sterling a plonjat in careul danezilor a fost intens mediatizat pe net, iar un adevarat val de ironii a aparut dupa ce arbitrul Danny Makkelie a dictat lovitura de la 11 metri chiar si dupa consultarea sistemului VAR.

Its diving home - Penaltiul care duce Anglia in finala Euro 2020, criticat de toata lumea Ce a spus jucatorul care l-a obtinut

Penaltiul care a calificat Anglia in finala Euro 2020 2-1 vs Danemarca, dupa prelungiri) a fost aspru criticat pe retelele de socializare si in tot mediul online, insa Raheem Sterling, cel care l-a obtinut, sustine ca a fost un fault clar.

Digisport: Verdictul lui Jose Mourinho dupa faza de la EURO 2020 care a scandalizat lumea fotbalului + imaginile cu momentul controversat

Anglia s-a calificat in finala EURO 2020, dupa ce a trecut cu 2-1, in prelungiri, de Danemarca. Golul victoriei a fost inscris de Harry Kane, dupa un penalty controversat acordat de arbitrul olandez Danny Makkelie. Atacantul a ratat lovitura de pedeapsa, dar a fost pe faza si a inscris dupa ce Schmeichel a reusit sa pareze.

PENALTY-UL SALVATOR EURO 2020: Anglia - Danemarca 1-1 (2-1 dupa prelungiri)

Anglia a reusit sa ajunga in finala EURO 2020, dupa un meci epuizant cu remarcabila formatie a Danemarcei. Un penlty a facut, in cele din urma, diferenta. Fitilul acestui meci l-a aprins portarul danez Schmeichel cu o cariera excelenta in Anglia), care s-a intrebat, la umbra ironiei, care sunt marile performante europene ale fotbalului englez.